Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Pogrom we Wrześni, pewna wygrana Krispolu

I liga M: Pogrom we Wrześni, pewna wygrana Krispolu

Siatkarze Krispolu Września nie okazali się gościnni dla ZAKSY Strzelce Opolskie. Podopieczni Mariana Kardasa rozgromili rywali w trzech szybkich setach, a kolejna wygrana spowodowała, że ugruntowali swoją pozycję w czołówce. Z kolei ekipa z Opolszczyzny znajduje się w dolnej części tabeli.

Początek meczu był wyrównany, ale przez błędy w ataku Ernesta Kaciczaka i Krystiana Walczaka to Krispol zaczął przejmować inicjatywę na boisku (8:4). Asa serwisowego dołożył Konrad Jankowski, a udane zbicia Mateusza Lindy powodowały, że wrześnianie coraz bardziej kontrolowali boiskowe wydarzenia (13:5). Pojedyncze akcje Walczaka nie poderwały ZAKSY do walki. Wciąż miała ona problemy ze zdobywaniem punktów. Asa serwisowego dołożył Piotr Lipiński, a skuteczne kontry skrzydłowych gospodarzy powodowały, że pewnie kroczyli oni do sukcesu w premierowej odsłonie. W końcówce mogli liczyć na błędy rywali, a kontra Pawła Cieślika zakończyła nierówną walkę w tej części spotkania (25:13).

W drugim secie podopieczni Mariana Kardasa poszli za ciosem. Po szczelnym bloku odskoczyli od rywali na 5:2. Tych do walki próbował poderwać Grzegorz Wójtowicz, ale udanymi akcjami odpowiadali Adrian Kopij i Mateusz Łysikowski, a dzięki temu Krispol kontrolował boiskowe wydarzenia (11:8). Raz po raz blokował rywali, a ci nie mogli znaleźć skutecznej recepty na zdobywanie punktów. Po udanej kontrze Jankowskiego prowadził już 18:11. Asa serwisowego dołożył jeszcze Kopij, a wrześnianie pewnie kroczyli do sukcesu. Widząc ich dużą przewagę, Marian Kardas dokonał wielu zmian w składzie, ale nie wpłynęły one na dyspozycję Krispolu. W końcówce dyktował on warunki gry, a Cieślik przypieczętował jego wygraną w drugiej partii (25:16).

W trzeciej odsłonie niewiele uległo zmianie. Dzięki blokowi gospodarze wysforowali się na prowadzenie (5:2). Bardzo widoczny w ataku był Jankowski, a po asie serwisowym Lindy wygrywali już 10:5. Strzelczanie próbowali złapać punkt zaczepienia, ale wciąż ich strata była wyraźna (14:10). Ponownie zaczęli uderzać we wrzesiński blok, w którym tym razem królował Łukasz Rymarski. Asa serwisowego dołożył Linda, a ZAKSA nie miała argumentów, aby odpowiedzieć. Im bliżej końca seta, tym miała coraz większą stratę. W ataku pokazali się jeszcze Kacper Leracz i Jan Kopyść. W końcówce przyjezdni odrobili trochę strat, ale i tak zbicie ze środka Roberta Brzóstowicza dało pewną wygraną gospodarzom (25:17).

MVP: Piotr Lipiński

Krispol Września – ZAKSA Strzelce Opolskie 3:0
(25:13, 25:16, 25:17)

Krispol: Lipiński (1), Linda (13), Kopij (12), Łysikowski (5), Jankowski (13), Rymarski (5), Zieliński (libero) oraz Wachowicz, Cieślik (2), Bączek, Kopyść (1), Brzóstowicz (1), Leracz (1) i Ligocki (libero)
ZAKSA: Jacznik (2), Kaciczak (6), Walcza (5)k, Wójtowicz (2), Kosian (3), Wóz (2), Majcherski (libero) oraz Gawron (libero), Szczechowicz (1), Kramczyński (1), Zapłacki (4) i Kłęk (3)