Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Podział punktów we Wrześni

I liga M: Podział punktów we Wrześni

Polski Cukier Avia Świdnik prowadził już 2:0 z Krispolem Września. Podopieczni trenera Witolda Chwastyniaka nie zdołali jednak dopisać do swojego konta trzech punktów. Wrześnianie szybko przejęli inicjatywę i doprowadzili do tie-breaka. W nim ostatnie słowo należało jednak do świdniczan, którzy ponownie w tym sezonie okazali się lepsi od drużyny prowadzonej przez trenera Mariana Kardasa.

Lepiej w mecz weszli goście, którzy po bloku na Łysikowskim prowadzili 5:2. Świdniczanie często psuli zagrywki, ale nadrabiali lepszą skutecznością na siatce. Dopiero z czasem dystans zaczął topnieć i po kontrataku Mateusza Łysikowskiego na tablicy wyników pojawił się remis (12:12). Ataki Kamila Kosiby szybko ponownie wyprowadzili gości na prowadzenie. Gdy asa dołożył Mateusz Rećko, o czas poprosił trener Kardas (14:16). Gospodarze wciąż nie mogli poradzić sobie z odbiorem zagrywek, szybko drugą przerwę wykorzystał ich szkoleniowiec (14:18). Niemoc wrześnian przerwał dopiero Łysikowski (15:19). W kolejnych akcjach celnie atakował Jakub Urbanowicz (17:22). Chociaż po atakach Mateusza Lindy i Łukasza Rymarskiego Krispol obronił dwie piłki setowe, kropkę nad i w tym secie postawił Kosiba.

Otwarcie drugiego seta również należało do świdniczan. Gospodarze nie radzili sobie z odbiorem zagrywek Kamila Kosiby, szybko interweniował Marian Kardas (4:6, 4:8). Mimo roszady na przyjęciu, gdzie Łysikowskiego zmienił Kopyść passa gości trwała (4:10). Do przejścia doszło dopiero po udanym ataku Jana Kopyścia (5:10). Goście grali skutecznie, górowali na siatce, a dystans powiększał się (8:15). Dobrze funkcjonował świdnicki blok. Trener Kardas sięgał po kolejne zmiany. Po ataku Urbanowicza było już 20:11 dla Avii. W końcówce obie drużyny nie ustrzegły się błędów, a ostatnie punkty padły po pomyłkach w polu zagrywki.

Od asa Piotra Lipińskiego trzeciego seta rozpoczęli gospodarze. Za akcji na akcję coraz pewniej punktował Adrian Kopij, po jego asie Krispol prowadził 11:8. Gdy w kolejnej akcji w ataku pomylił się Urbanowicz, o czas poprosił trener Chwastyniak. Dopiero zagranie Rafała Obermelera pozwoliło Avii zrobić przejście (13:9). W kolejnych akcjach drużyny wymieniały się skutecznymi atakami, akcje kończyły się w pierwszym uderzeniu (16:12). Z czasem dystans zaczął się powiększać, nie pomagały roszady w składzie świdniczan. Po kolejnej pomyłce gości drugi raz interweniował ich trener (20:14). Mimo wyraźnej przewagi Krispol nie tracił koncentracji. W końcówce celnie zagrywał Kopij, a skutecznie blok ustawiał Konrad Jankowski (24:14). Atak przez środek tego zawodnika przypieczętował zwycięstwo gospodarzy w tej odsłonie.

Na początku czwartej partii świdniczanie skuteczne akcje przeplatali z błędami. Po celnych atakach Urbanowicza Avia wyszła na prowadzenie 9:7. Coraz pewniej punktował Linda, po drugiej stronie odpowiadał mu Mateusz Rećko (12:13). Po dwóch błędach gospodarzy o czas poprosił trener Kardas (12:15). Z czasem świdniczanie ponownie zaczęli mieć problemy z odbiorem zagrywek Kopija. Skuteczne zagranie Jankowskiego doprowadziło do remisu i interweniował szkoleniowiec Avii (16:16). Po przerwie przyjmujący Krispolu popełnił błąd. Inicjatywa pozostawała po stronie gospodarzy. Skuteczny atak Kopyścia i as Lindy dały im dwa punkty przewagi a drugą przerwę wykorzystał Witold Chwastyniak (20:18). Obie drużyny nie odpuszczały, ale ostatnie słowo należało do Lindy.

Początkowo tie-break grany był punkt za punkt (3:4). Dopiero po asie Rećko Avia odskoczyła na 6:3 i przerwę wykorzystał Marian Kardas. Błąd Lindy dał sygnał do zmiany stron (4:8). Gospodarze starali się zniwelować dystans, po kontrataku Lindy różnica punktowa stopniała do dwóch oczek. Po zagraniu przez środek Obermelera jeszcze raz zainterweniował trener Kardas (8:11). Za sprawą udanych ataków Kopyścia i Lindy na tablicy wyników pojawił się remis i o czas poprosił Witold Chwastyniak (11:11). W decydującym momencie uaktywnił się świdnicki blok (11:14). Punkt na wagę zwycięstwa w całym meczu zdobył Rećko.

MVP: Jakub Urbanowicz

Krispol Września – Polski Cukier Avia Świdnik 2:3
(21:25, 16:25, 25:15, 25:21, 12:15)

Krispol: Kopij (17), Łysikowski (5), Lipiński (4), Jankowski (13), Rymarski (9), Linda (13), Zieliński (libero) oraz Brzóstowicz, Cieślik (2), Kopyść (8) i Wachowicz
Avia: Durski (4), Kosiba (11), Siwicki (5), Obermeler (10), Urbanowicz (21), Rećko (20), Guz (libero) oraz Kuś (libero), Machowicz, Walawender, Toma (2), Kalinowski i Seliga