Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Podział punktów w Warszawie

I liga M: Podział punktów w Warszawie

fot. Paweł Oleksiak (tauron1liga.pl)

W pierwszej kolejce I ligi w Warszawie doszło do tie-breaka. Mimo że Chrobry Głogów prowadził już z miejscową Legią 2:1, to musiał zadowolić się tylko punktem do ligowej tabeli. Gospodarze bowiem odwrócili losy meczu i triumfowali w tie-breaku.

W mecz lepiej weszli goście, którzy po kontrze Sebastiana Lisickiego i asie serwisowym Krzysztofa Rykały objęli prowadzenie 6:3. Legioniści jednak szybko wzięli się do pracy, a zbicie Piotra Szlęzaka dało im remis (7:7). W kolejnych minutach próbowali nawet przejąć inicjatywę na boisku, ale zaczęły im się przytrafiać błędy, a następne dwa asy serwisowe Rykały spowodowały, że to Chrobry ponownie zbudował sobie przewagę (16:12). Po kontrze Marcina Ociepskiego prowadził już 20:15 i zbliżał się do sukcesu w premierowej odsłonie. Warszawską ekipę do walki próbował poderwać jeszcze duet Kacper Bobrowski/Bartosz Stępień, ale to było zbyt mało. W końcówce głogowianie kontrolowali wynik, a punktowa zagrywka Lisickiego przypieczętowała ich zwycięstwo (25:20).W drugiego seta lepiej weszli podopieczni Krzysztofa Wójcika, którzy po błędzie Ociepskiego objęli prowadzenie 5:1. Lisicki próbował poderwać do walki Chrobrego, ale as serwisowy Michała Kozłowskiego i skuteczna postawa warszawian w bloku spowodowała, że kontrolowali oni wynik (10:5). Raz po raz łapali rywali blokiem, a przyjezdnym nie pomagały liczne zmiany w składzie (16:8). W ataku przebudził się też Bruno Romanutti, a pojedyncze udane odpowiedzi Filipa Bieguna to było zbyt mało, aby głogowianie wrócili do gry (20:11). W końcówce dwoma asami serwisowymi popisał się jeszcze Stępień, a na środku zameldował się Kamil Leliwa. W efekcie ta część meczu zdecydowanie padła łupem stołecznej drużyny 25:13.

W trzecim secie przebudzili się podopieczni Dominika Walencieja, a as serwisowy Rykały i zbicie Jakuba Tubiaka dały im prowadzenie (7:4). Nie cieszyli się z niego zbyt długo, bo Leliwa doprowadził do remisu. Z biegiem czasu to gospodarze zaczęli dochodzić do głosu, a udana kontra Stępnia dała im nawet przewagę (13:11). Jednak najpierw przy zagrywce Filipa Bieguna, a następnie Rykały to ponownie Chrobry znalazł się na prowadzeniu (18:15). Legioniści próbowali niwelować straty, ale ważne akcje kończyli Lisicki i Biegun, a głogowianie wciąż byli w lepszej sytuacji (22:19). W końcówce nie pozwolili już rywalom na doprowadzenie do nerwowej końcówki, a Rykała przypieczętował ich sukces w tym secie (25:20).

W czwartą odsłonę lepiej weszli warszawianie, którzy po asie serwisowym Szlęzaka i kontrze Stępnia objęli prowadzenie (5:1). Wydawało się, że będą je powiększać, ale po zbiciu Bieguna Chrobry odrobił większość strat (10:9). W kolejnych minutach deptał po piętach Legii, ale przez własne błędy znowu jej przewaga zrobiła się wyraźniejsza (15:11). To jednak nie był koniec emocji, bo po asie serwisowym Patryka Napiórkowskiego głogowianie jeszcze raz wrócili do gry (18:18). Zanosiło się nawet na zaciętą końcówkę, ale w niej kluczowe akcje kończył Romanutti, dzięki czemu gospodarze doprowadzili do tie-breaka (25:23).

Ten zaczął się świetnie dla gości, którzy po asie serwisowym Krzysztofa Antosika wyszli na prowadzenie 3:0, ale chwilę później jeszcze lepszą serią zagrywek popisał się Szlęzak i to Legia przejęła inicjatywę. Ważne akcje kończyli Romanutti i Stępień, a stołeczna drużyna kroczyła do sukcesu. Po kontrze Rykały głogowianie zbliżyli się jeszcze na 10:12, ale na więcej nie było ich stać. W końcówce ataki kończył Romanutti, a blok Stępnia postawił kropkę nad „i” w całym meczu (15:12).

MVP: Bruno Romanutti

Legia Warszawa – Chrobry Głogów 3:2
(20:25, 25:13, 20:25, 25:23, 15:12)

Składy zespołów:
Legia: Romanutti (22), Leliwa (8), Szlęzak (19), Prokopczuk (1), Stępień (18), Kozłowski (5), Summara (libero) oraz Tomczak (libero), Szewczyk, Bobrowski (1) Akala, Szczepaniak
Chrobry: Antosik (1), Ociepski (3), Węgrzyn (5), Tubiak (8), Lisicki (17), Rykała (18), Januszewski (libero) oraz Kałkowski (libero), Słotarski, Biegun (12), Napiórkowski (1), Polański, Janiszewski

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę