Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Podział punktów w Świdniku

I liga M: Podział punktów w Świdniku

fot. Polski Cukier Avia Świdnik

Siatkarze ZAKSY Strzelce Opolskie nie wykorzystali okazji, aby już na inaugurację rozgrywek odnieść zwycięstwo na trudnym terenie w Świdniku. Prowadzili już z Polskim Cukrem Avią 2:1 i 23:18, a jednak po tie-breaku triumfowali gospodarze. Przyjezdni musieli zadowolić się jednym punktem do ligowej tabeli.

Początek meczu był dosyć nerwowy, a wynik oscylował wokół remisu. Dopiero udana kontra Krystiana Walczaka i pomyłka w ataku Łukasza Kalinowskiego sprawiły, że ZAKSA odskoczyła od rywali na trzy oczka (12:9). Szybko straciła przewagę, a blok Rafała Obermelera dał gospodarzom remis. W kolejnych minutach w ataku dobrze spisywał się Grzegorz Wójtowicz, a dzięki blokowi goście ponownie zyskali niewielkie prowadzenie (17:15). Avia nie potrafiła go zniwelować. Przegrywała już 22:24, ale przy serwisie Kamila Kosiby odrobiła straty i doprowadziła do walki na przewagi. W niej nie przechyliła szali zwycięstwa na swoją stronę. Zrobili to strzelczanie, którzy po zagrywce Ernesta Kaciczaka triumfowali 27:25.W drugim secie przebudzili się świdniczanie, którzy dzięki blokowi wyszli na prowadzenie 5:2. Udaną kontrę dołożył Kalinowski, a ich przewaga rosła (9:5). ZAKSIE brakowało skuteczności w ataku. Raz po raz zatrzymywana była blokiem, a na siatce królował Obermeler. Popełniała też błędy w polu serwisowym, a po punktowej zagrywce Przemysława Tomy to gospodarze dyktowali warunki gry (18:11). Pojedyncze udane zagrania Kaciczaka nie poderwały już gości do walki. W końcówce na boisku dzielili i rządzili siatkarze Avii, a zbicie Kosiby zakończyło nierówną walkę w tej części spotkania (25:15).

Na początku trzeciej partii Bartłomiej Żywno wyprowadził Avię na prowadzenie (4:2), ale dzięki blokowi ekipa z Opolszczyzny wróciła do gry. Dopiero duet Żywno/Obermeler wypracował większą przewagę dla gospodarzy (12:9). Po błędzie rywali prowadzili oni już 14:10. Jednak asy serwisowe Grzegorza Jacznika i Krzysztofa Zapłackiego pozwoliły strzelczanom wrócić do gry (18:18). Im bliżej końca seta, tym było ciekawiej. Po kontrze Zapłackiego inicjatywę zaczęli przejmować goście (22:20). Siatkarze Avii starali się jeszcze walczyć, ale zbicie Wiktora Kłęka postawiło kropkę nad „i” w tej części spotkania (25:23).

W czwartym secie poszli za ciosem. Dzięki blokowi odskoczyli od rywali na 4:1. Po udanej kontrze Zapłackiego ich przewaga rosła, a gospodarze byli coraz bardziej bezradni (10:5). Do walki próbował poderwać ich Szymon Seliga, ale popełniali błędy, a duet Zapłacki/Grzegorz Wójtowicz punktował dla ZAKSY (16:10). Obie drużyny raz po raz obdzielały się blokami, ale to strzelczanie zbliżali się do wygranej. Po akcji ze środka Markusa Kosiana wygrywali już 23:18, ale seria udanych zbić Mateusza Rećko i zagrywki Seligi pozwoliły Avii odrobić straty. Ostatecznie o losach seta musiała zadecydować walka na przewagi. W niej błąd w ataku Walczaka doprowadził do tie-breaka (27:25).

Jego świetnie zaczęli gospodarze, którzy przy zagrywce Seligi zbudowali sobie przewagę (6:1). Po akcji Kosiby wygrywali już 8:2, a rywale mieli podcięte skrzydła. Pojedyncze udane zagrania nie pozwoliły im poderwać się do walki. Avia dołożyła szczelny blok, w ataku dobrze spisywał się duet Seliga/Rećko, a świdniczanie kroczyli do wygranej. Ostatecznie ten set padł ich łupem 15:7, a mecz 3:2.

MVP: Szymon Seliga

Polski Cukier Avia Świdnik – ZAKSA Strzelce Opolskie 3:2
(25:27, 25:15, 23:25, 27:25, 15:7)

Składy zespołów:
Avia: Durski (1), Żywno (16), Toma (5), Obermeler (16), Kosiba (19), Kalinowski (5), Guz (libero) oraz Kuś (libero), Walawender, Urbanowicz (1), Siwicki (1), Seliga (10) i Rećko (4)
ZAKSA: Szczechowicz (2), Walczak (9), Kaciczak (12), Wójtowicz (14), Kosian (7), Kramczyński (6), Majcherski (libero) oraz Kłęk (10), Jacznik (1), Wóz i Zapłacki (10)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę