Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Podział punktów w Głogowie, passa Chrobrego trwa

I liga M: Podział punktów w Głogowie, passa Chrobrego trwa

Piąte zwycięstwo z rzędu odnieśli siatkarze Chrobrego Głogów. Po pokonaniu we własnej hali MKS-u Będzin w kolejnej serii spotkań podopieczni trenera Walencieja podzielili się punktami z Visłą Bydgoszcz. Dla bydgoszczan był to już siódmy tie-break w tym sezonie a dopiero drugi przegrany. Mimo zwycięstwa głogowianie pozostają na 7. miejscu w tabeli. Ich sobotni rywale spadli na 6. lokatę.

Na początku spotkania obie drużyny celne ataki przeplatały z błędami w polu zagrywki. Wynik oscylował wokół remisu, żaden z zespołów nie był w stanie zbudować wyraźnej przewagi (12:12). Dopiero skuteczna gra Pawła Cieślika w ataku i polu zagrywki pozwoliła Viśle odskoczyć na 16:13, interweniował trener Walenciej. Po czasie kontratak wykorzystał Hubert Węgrzyn. Swoje akcje kończył Damian Wierzbicki, dystans utrzymywał się. Po błędzie Tubiaka drugą przerwę wykorzystał szkoleniowiec Chrobrego (15:19). Gospodarze do końca walczyli o odwrócenie biegu seta, po asie Patryka Napiórkowskiego zawodników do siebie przywołał trener Masny (21:22). Ataki Wierzbickiego i Macieja Krysiaka dały ostatnie punkty bydgoszczanom.

Po asie Sebastiana Lisickiego Chrobry prowadził 4:1 na początku drugiej odsłony. Gra nie miała większego tempa, obie drużyny ryzykowały w polu zagrywki. Gdy asa posłał Szczechowicz, na tablicy wyników pojawił się remis (7:7). W kolejnych akcjach skutecznie punktował Krzysztof Rykała i gospodarze odbudowali przewagę (12:9). Mimo starań Krysiaka bydgoszczanie nie byli w stanie ponownie zniwelować dystansu. Skutecznie punktował Marcin Ociepski. Po asie Rykały było już 18:14, o czas poprosił trener Masny. Celne zagranie Krysiaka i blok na Węgrzynie skłoniły szkoleniowca głogowian do wykorzystania przerwy (20:18). Po interwencji trenera gospodarze zaliczyli serię udanych zagrań. Błąd Radziwona zamknął seta.

Ponownie set rozpoczął się od prowadzenia 4:1 Chrobrego po asie Lisickiego. Seria ataków bydgoskich skrzydłowych szybko odwróciła wynik (6:7). Raz za razem celnie atakował Paweł Cieślik a gdy siatkarz dołożył punktową zagrywkę, o czas poprosił trener Walenciej (9:12). Dopiero zagranie Węgrzyna pozwoliło zrobić przejście (10:13). Wysoką skuteczność utrzymywał duet Wierzbicki/Krysiak. Po bloku na Rykale Visła odskoczyła na 20:15. W końcówce nie mylili się bydgoscy skrzydłowi. Atak Napiórkowskiego przedłużył jeszcze seta (18:24), ale w kolejnej akcji skutecznie blok obił Antoni Kwasigroch.

Pierwsze punkty w czwartej odsłonie padały głównie po błędach. Z czasem sytuacja na boisku nie ulegała zmianie, gdy dwie akcje z rzędu zakończyły się pomyłkami bydgoszczan, o czas poprosił ich trener (11:8). W kolejnych akcjach skutecznie punktowali Lisicki i Rykała, dystans powiększył się (15:9). Z czasem głogowianie konsekwentnie punktowali, nie tracili koncentracji mimo wyraźnej przewagi. Po kolejnym zagraniu Wiktora Janiszewskiego było już 19:13. Zagrania Pawła Cieślika i Damiana Radziwona zmniejszyły różnicę punktową. Gdy asa dołożył Krysiak, o czas poprosił trener Walenciej (23:20). Za sprawą ataków Janiszewskiego i Rykały gospodarze doprowadzili do tie-breaka.

Atak Lisickiego i blok na Kwasigrochu otworzyły decydującą partię. Pierwszy punkt dla Visły zdobył dopiero Krysiak (2:1). Po obu stronach siatki nie brakowało błędów w polu zagrywki, gdy w ataku pomylił się Wierzbicki, interweniował trener Masny (7:4). Sygnał do zmiany stron dał Lisicki (8:5). W kolejnych akcjach bydgoszczanie nie potrafili znaleźć sposobu na zatrzymanie Janiszewskiego (11:7). Do końca to głogowianie kontrolowali sytuację na boisku. Zepsuta zagrywka Krysiaka zamknęła pojedynek.

MVP: Krzysztof Rykała

Chrobry Głogów – BKS Visła Proline Bydgoszcz 3:2
(23:25, 25:19, 18:25, 25:21, 15:10)

Chrobry: Węgrzyn (13), Antosik, Ociepski (8), Janiszewski (10), Tubiak (4), Rykała (22), Kałkowski (libero) oraz Januszewski (libero), Napiórkowski (2), Lisicki (9) i Słotarski
Visła: Krysiak (20), Wierzbicki (19), Szczechowicz (6), Cieślik (19), Kwasigroch (7), Kaźmierczak (1), Bonisławski (libero) oraz Elgert, Gutkowski i Radziwon (5)