Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Podział punktów w Białymstoku

I liga M: Podział punktów w Białymstoku

BAS Białystok prowadził już 2:1 z Mickiewiczem Kluczbork we własnej hali. Białostoczanie nie zdołali jednak dopisać do swojego konta kompletu punktów. Kluczborczanie doprowadzili do tie-breaka, ale w nim po ciekawej walce musieli uznać wyższość gospodarzy. Tym samym podopieczni trenera Andrzejewskiego zrewanżowali się przeciwnikom za porażkę 2:3 w Kluczborku.

Po błędach w ataku gospodarze przegrywali na początku pierwszej partii 2:6. Gra białostoczan w pierwszej połowie seta nie układała się najlepiej, a Mickiewicz stopniowo powiększał swoją przewagę. Doświadczona drużyna z Kluczborka nie dała się dogonić do końca partii, choć zryw gospodarzy w drugiej części seta zapowiadał, że w spotkaniu nie zabraknie jeszcze emocji.

Kolejna partia wyglądała już zdecydowanie lepiej w wykonaniu BAS-u. Przy zagrywce Jędrzeja Gossa białostoczanie wyszli na prowadzenie 9:5. Skuteczny serwis Jana Siemiątowskiego pozwolił zbliżyć się Mickiewiczowi na jedno oczko, lecz dwa asy serwisowe Karola Rawiaka ponownie wyprowadziły BAS na prowadzenie (19:16). W końcówce seta było sporo emocji, lecz po skutecznym bloku gospodarze wygrali 25:22.

Dwa asy serwisowe Macieja Naliwajki wyprowadziły białostoczan na początku trzeciej partii na punktowe prowadzenie. Chwilę później, goście po raz kolejny mieli spore kłopoty ze skutecznym odbiorem celnej zagrywki Karola Rawiaka, dzięki czemu gospodarze objęli prowadzenie 14:8. Siatkarze BAS-u kontrolowali dalszy przebieg partii i po bardzo dobrej, konsekwentnej grze wygrali ją 25:18.

W czwartej odsłonie białostoczanie nie zdołali kontynuować skutecznej gry. Kluczborczanie weszli w nią nową energią i szybko zbudowali siedmiopunktową przewagę – 13:6. Białostoczanie nie mieli jednak zamiaru odpuszczać, z czasem ponownie doszli do głosu i w końcówce złapali kontakt punktowy (16:17). W końcówce kluczborczanie ponownie złapali serię (16:21), dzięki czemu Mickiewicz wygrał seta 25:18.

Tie-break od prowadzenia 4:1 rozpoczęli goście. Dzięki bardzo dobrze funkcjonującemu blokowi białostoczanie objęli prowadzenie 8:7. Z czasem BAS powiększył prowadzenie do trzech punktów, lecz goście doprowadzili do wyrównania (12:12). W końcówce seta więcej zimnej krwi zachowali białostoczanie i to oni wygrali 15:13.

MVP: Karol Rawiak

BAS Białystok – Mickiewicz Kluczbork 3:2
(18:25, 25:22, 25:18, 18:25, 15:13)

BAS: Rawiak, Wójcik, Witkoś, Naliwajko, Szmat, Goss, Ostaszewski (libero) oraz Turski, Błażej, Kacperkiewicz, De Oliveira
Mickiewicz: Olczyk, Bereza, Makowski, Mucha, Siemiątkowski, Górski, Jaskuła (libero) oraz Kopacz, Mendel