Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

I liga M: Podział punktów w Siedlcach

fot. KS Norwid Częstochowa

Po ważne punkty w Siedlcach sięgnęli siatkarze Exact Systems Norwida Częstochowa, którzy pokonali miejscowy KPS. Wprawdzie prowadzili już 2:1, ale dopiero w tie-breaku zdołali przypieczętować zwycięstwo. Taki wynik przybliżył znacznie oba zespoły do celu, jakim jest utrzymanie w I lidze mężczyzn.

Mecz lepiej zaczął się dla gości, którzy za sprawą Łukasza Usowicza szybko zaczęli budować sobie przewagę. Swoje trzy grosze do wyniku dorzucił Mateusz Siwicki i wydawało się, że Norwid będzie kontrolował grę. Ale dwa asy serwisowe Michała Wójcika pozwoliły KPS-owi zbliżyć się do rywali (9:10). W kolejnych minutach gra się wyrównała, a na świetlnej tablicy często pojawiał się remis. Zanosiło się nawet na walkę na przewagi, ale w decydujących momentach siedlczanie popełnili więcej błędów, a dobra postawa w ataku Mateusza Piotrowskiego spowodowała, że to częstochowianie przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę w premierowej odsłonie (25:23).W drugiej partii nie poszli za ciosem. Udane zbicia Patryka Napiórkowskiego oraz as serwisowy Mikołaja Sawickiego sprawiły, że to gospodarze zaczęli odskakiwać od przeciwników (7:4). Dwie punktowe zagrywki dołożył Wójcik, a KPS kontrolował boiskowe wydarzenia. Przypomniał sobie o grze blokiem, a pojedyncze skuteczne zbicia Piotrowskiego nie były w stanie poderwać podopiecznych Piotra Lebiody do walki. W szeregach gospodarzy wyróżniał się Sawicki i to on prowadził ich do sukcesu w drugim secie. W końcówce popełnili oni trochę błędów w polu serwisowym, a po drugiej stronie siatki wyróżnił się Sławomir Busch, dzięki czemu Norwid poprawił wynik, ale ostatnie słowo należało do siedlczan, którzy triumfowali 25:21.

Trzeci set rozpoczął się od walki cios za cios. Po stronie KPS-u do gry włączyli się środkowi – Aleksander Maziarz oraz Adam Woźnica, a w szeregach przyjezdnych liderem był Piotrowski. Przez dłuższy czas żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie przewagi. Dopiero w środkowej fazie seta zrobili to częstochowianie, którzy dzięki dobrej grze Kamila Kosiby oraz błędom rywali zbudowali sobie czteropunktowe prowadzenie. Gospodarze mylili się w zagrywce i ataku, dzięki czemu Norwid był coraz bliżej zwycięstwa w tym secie. W końcówce przypomniał o sobie Piotrowski, a goście triumfowali 25:19.

W czwartej partii szybko do głosu zaczęli dochodzić siedlczanie, którzy dzięki zagrywce i atakowi Mateusza Laskowskiego odskoczyli od rywali na dwa oczka. Wciąż popełniali sporo błędów w polu serwisowym, a udane zbicie Damiana Koguta sprawiło, że Norwid nadal był w grze. Wśród gospodarzy przebudził się duet Wójcik/Sawicki, ale po drugiej stronie siatki udanymi zagraniami odpowiadali Kosiba i Kogut, a wynik oscylował wokół remisu. Asa serwisowego dołożył Piotrowski, ale to gospodarze zaczęli przejmować inicjatywę. Coraz lepiej poczynali oni sobie w bloku, w którym wyróżniał się Maziarz, swoje w ataku robił Wójcik, a w końcówce przewaga KPS-u okazała się bezcenna. Trzy grosze do wyniku dorzucił Sawicki, a gospodarze doprowadzili do tie-breaka (25:22).

Decydującą część meczu lepiej zaczęli częstochowianie, którzy dzięki dobrej grze w bloku oraz asom serwisowym Koguta i Siwickiego odskoczyli od rywali na trzy oczka. Mimo że dwoił się i troił Sawicki, to nie był w stanie poderwać KPS-u do walki. Po drugiej stronie siatki przypomniał o sobie Usowicz, a Norwid kroczył do zwycięstwa. W końcówce skuteczne zbicia Kosiby i Piotrowskiego przypieczętowały wygraną gości (15:8).

MVP: Adrian Kraś

KPS Siedlce – Exact Systems Norwid Częstochowa 2:3
(23:25, 25:21, 19:25, 25:22, 8:15)

Składy zespołów:
KPS: Napiórkowski (10), Nowak (1), Wójcik (18), Sawicki (18), Maziarz (10), Woźnica (12), Krupiński (libero) oraz Biniek (libero), Laskowski (4), Adamczyk, Szymański, Bieńkowski i Kacperkiewicz (2)
Norwid: Kraś (1), Piotrowski (17), Siwicki (10), Usowicz (9), Kogut (13), Kosiba (11), Kryś (libero) oraz Druzgała (libero), Franczak (2), Busch (5) i Siemiątkowski

Zobacz również:
Wyniki i tabelę I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved