Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Po złotym secie lepsi częstochowianie

I liga M: Po złotym secie lepsi częstochowianie

fot. Andrzej Pokuta - tauron1liga.pl

Podobnie jak w rywalizacji o 7. miejsce, również walka o 5. lokatę rozstrzygnęła się dopiero po złotym secie. W Częstochowie gospodarze prowadzili już 2:0, mieli nawet piłkę meczową, ale Polski Cukier Avia Świdnik doprowadziła do tie-breaka, którego wygrała. W złotym secie od początku podopieczni trenera Lebiody dyktowali warunki i to oni zakończyli sezon na 5. miejscu.

Atak po bloku Karola Rawiaka otworzył pojedynek. Obie drużyny grały falami. Najpierw Norwid zaliczył serię przy zagrywkach Tomasza Kowalskiego (2:3, 6:3), a następnie po czasie dla trenera Chwastyniaka to Avia po asie Rafała Obermelera doprowadziła do wyrównania (6:6). Siatkarze obu drużyn nie ustrzegli się prostych błędów. Po dwóch blokach Avii grę przerwał trener Lebioda (11:12). Sprytne zagrania Łukasza Walawendra pozwoliły świdniczanom utrzymać przewagę (14:12). W kolejnych akcjach w ataku nie mylił się Krystian Walczak, a gdy zablokowany został Bartłomiej Żywno, drugi czas wykorzystał szkoleniowiec przyjezdnych (14:16). W kolejnej akcji Łukasz Usowicz posłał asa i dopiero błąd tego środkowego pozwolił rywalom zrobić przejście (18:15). Dalsza faza seta toczyła się pod dyktando częstochowian. Świdniczanie obronili dwie piłki setowe, ale błąd Mateusza Rećko w ataku zamknął seta.Początek drugiego seta był wyrównany (5:5). W kolejnych akcjach Avia miała problemy z odbiorem zagrywek Jarosława Muchy i przy stanie 8:5 o czas poprosił trener Chwastyniak. Po przerwie skutecznie zaatakował Artur Sługocki. Gospodarze nie wstrzymywali ręki w polu zagrywki, wykorzystywali kolejne szanse na siatce i utrzymywali prowadzenie (12:8). Dobrze funkcjonował również częstochowski blok, gdy Mucha zablokował atak Łukasza Swodczyka, było już 16:11 i drugi raz przerwę w tej odsłonie wykorzystał trener Avii. Przy wyraźnej przewadze trener Lebioda zdecydował się na podwójną zmianę, na boisko weszli Cieślik i Biliński (13:18). Częstochowianie kontynuowali skuteczną grę. Pojedyncze ataki Mateusza Rećko na niewiele się zdały (17:21). W końcówce siatkarze obu drużyn psuli zagrywki (23:18). Po bloku częstochowianie mieli serię piłek setowych (24:20) a decydujący punkt zdobył Szewczyk.

W trzecim secie wynik oscylował wokół remisu. Większość akcji kończyła się w pierwszym uderzeniu. Atak Szewczyka i blok gospodarzy dały częstochowianom prowadzenie (11:9). Norwid nie zdołał pójść za ciosem, celne zagrywki Konrada Machowicza i udane kontrataki przyjmujących Avii pozwoliły im odwrócić wynik (14:13). W dalszej fazie seta ponownie drużyny wymieniały się skutecznymi atakami, głównie ze skrzydeł, a żaden z zespołów nie był w stanie odskoczyć przeciwnikowi (17:18). Gra gospodarzy opierała się na Damianie Kogucie. Po asie Krystiana Walczaka o czas poprosił trener Chwastyniak (21:20). Kolejne akcje toczyły się po myśli częstochowian, a gdy czerwoną kartką ukarany został Sługocki, było już 23:21. Przyjezdni za sprawą zagrania Rawiaka wyrównali wynik (23:23). W końcówce w krótkim czasie obie przerwy wykorzystał trener Lebioda (24:23, 24:25). Podczas walki na przewagi gospodarze bronili kolejne piłki setowe, ale ostatnie słowo należało do Karola Rawiaka (29:27).

Otwarcie czwartej partii należało do gości, po błędzie Szewczyka o czas poprosił trener Lebioda (4:8). Interwencja trenera poskutkowała, za sprawą ataku Jarosława Muchy gospodarze złapali kontakt punktowy (8:9). Po fragmencie wyrównanej walki ponownie do głosu doszli świdniczanie i przy stanie 14:10 drugą przerwę wykorzystał częstochowski szkoleniowiec. W szeregach częstochowian mnożyły się błędy, a trener rotował składem (11:16). Z czasem sytuacja nie ulegała zmianie, chociaż świdniczanom zdarzało się psuć zagrywki, pozostawali na wyraźnym prowadzeniu. Skutecznie na środku siatki punktował Łukasz Swodczyk (21:16). Świdniczanie nie tracili koncentracji i zepsuta zagrywka Kamila Franczaka dała im ostatni punkt.

Tie-break był wyrównany, choć niepozbawiony błędów (3:3, 6:6). Gdy ciekawą akcję zakończył atak Karola Rawiaka, o czas poprosił trener Lebioda (6:7). W kolejnej akcji zablokowany został Walczak i nastąpiła zmiana stron. Skutecznie atakował Bartłomiej Żywno, a gdy asa dołożył Walawender było już 11:8 dla Avii. Świdniczanie konsekwentnie punktowali i po celnym ataku Sługockiego mieli serię piłek meczowych (14:10). Zepsuta zagrywka Jarosława Muchy zakończyła tie-breaka.

Od początku złotego seta liderem gospodarzy był Damian Kogut (4:1). Po autowym ataku po skosie Karola Rawiaka o czas poprosił trener Chwastyniak (5:1). Częstochowianie wciąż dyktowali warunki. Zmiana stron nastąpiła po mocnym ataku po prostej Walczaka (8:3). W kolejnych akcjach gospodarze kontynuowali skuteczną grę, nie wstrzymując ręki w ataku. Goście nie przestawali walczyć, ale nie potrafili wyeliminować ze swojej gry błędów (13:8). W końcówce kiwką popisał się jeszcze Walawender, ale w kolejnej akcji zepsuł zagrywkę (14:9). Mecz zakończył autowym atakiem Żywno.

MVP: Mikołaj Szewczyk

Exact Systems Norwid Częstochowa – Polski Cukier Avia Świdnik 2:3
(25:20, 25:21, 27:29, 20:25, 11:15)

złoty set: 15:9

Składy zespołów:
Norwid: Walczak, Usowicz, Kowalski, Kopyść, Mucha, Szewczyk, Wasilewski (libero) oraz Kogut, Franczak, Cieślik i Biliński
Avia: Walawender, Obermeler, Sługocki, Żywno, Swodczyk, Rawiak, Kuś (libero) oraz Machowicz, Kurek, Rećko i Bonisławski (libero)

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę