Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Po walce Krispol ponownie lepszy od Legii

I liga M: Po walce Krispol ponownie lepszy od Legii

fot. Krispol Września

W starciu zespołów, które znajdują się w strefie spadkowej, Krispol Września bez straty seta pokonał Legię Warszawa. Dla wrześnian to drugie z rzędu zwycięstwo nad warszawianami w trzech partiach. Podopieczni trenera Wójcika przegrali już ósmy mecz z rzędu i pozostają na przedostatnim miejscu w tabeli. Statuetkę MVP odebrał Marcin Iglewski, który po raz kolejny dołączył do zespołu pod koniec sezonu.

Od początku spotkania raz za razem punktował Marcin Iglewski. Gdy zablokowany został Kacper Bobrowski, Krispol odskoczył na 6:3. W kolejnych akcjach goście skuteczne akcje przeplatali z błędami w polu zagrywki. Gdy asa dołożył Patryk Cichosz-Dzyga, interweniował trener Wójcik (11:6). Poderwać od walki gości starał się Paweł Szczepaniak. Legioniści wciąż jednak musieli gonić wynik. Warszawianie mieli problem z przebiciem się przez blok. Gdy zatrzymany został atakujący stołecznej ekipy, jeszcze jeden czas wykorzystał szkoleniowiec legionistów (21:14). To końca to wrześnianie kontrolowali przebieg gry. Po ataku Iglewskiego gospodarze mieli serię piłek setowych. Pierwszą z nich obronił Patryk Akala, ale w kolejnej akcji kropkę nad i postawił Ernest Kaciczak.Lepiej w drugą odsłonę weszli warszawianie, gdy asa posłał Kamil Szewczyk Legia wyszła na prowadzenie 7:5. Pojedyncze zagrania Kaciczaka i Tomasza Polczyka nie wystarczały. Gdy zablokowany został Iglewski interweniował trener Kardas (10:14). Swoje akcje kończył Kacper Bobrowski. Po kolejnym bloku na Iglewskim było już 17:12 dla Legii. Sytuacja szybko odmieniła się przy zagrywkach Piotra Lipińskiego. Gospodarze zaczęli górować na siatce i wyrównali wynik (17:17). W kolejnych akcjach trwała zacięta, choć niepozbawiona błędów walka, obie drużyny nie odpuszczały. W końcówce dobrze funkcjonował blok Krispolu (22:20). Atak z drugiej piłki Lipińskiego dał gospodarzom piłkę setową, którą asem wykorzystał Cichosz-Dzyga.

W trzecim secie od początku lepiej prezentował się Krispol. Przy zagrywkach Oskara Laskowskiego gospodarze zaliczyli serię. Po kontrataku Jakuba Buczka interweniował trener Wójcik (7:2). Niemoc gości trwała, po kontrataku Cichosza-Dzygi drugi czas wykorzystał szkoleniowiec Legii (10:2). Po czasie Szczepaniak został zablokowany a Krzysztof Wójcik sięgnął po potrójną zmianę. Dopiero w kolejnej akcji skutecznie na boisku zameldował się Michał Gawrzydek (11:3).W dalszej części seta warszawianie zaczęli odrabiać straty, ale przewaga pozostawała bardzo wyraźna. Gdy Laskowski popełnił błąd, dystans stopniał do pięciu oczek i o czas poprosił trener Kardas (16:11). Dobra gra Gregorowicza i Gawrzydka pozwoliła jeszcze bardziej zmniejszyć różnicę na tablicy wyników (18:15). Przy celnych zagrywkach Szymona Janusa legioniści złapali kontakt punktowy a Iglewski został zmieniony przez Ratajewskiego (20:19). Remis na tablicy wyników pojawił się po ataku Kamila Leliwy. Dopiero atak Polczyka doprowadził do przejścia. Gdy w ataku pomylił się Gawrzydek, gospodarze mieli kolejne szanse na zwycięstwo (24:21). Punkt na wagę zwycięstwa technicznym atakiem zdobył Polczyk.

MVP: Marcin Iglewski

Krispol Września – Legia Warszawa 3:0
(25:18, 25:23, 25:22)

Składy zespołów:
Krispol: Lipiński (1), Polczyk (14), Laskowski (2), Cichosz-Dzyga (11), Kaciczak (6), Iglewski (14), Ligocki (libero) oraz Buczek (7), Ziółkowski i Ratajewski
Legia: Akala (3), Szczepaniak (11), Bobrowski (6), Szewczyk (1), Stępień (8), Kozłowski (5), Sumara (libero) oraz Tomczak (libero), Leliwa (5), Janus, Gregorowicz (2), Szlęzak (4) i Gawrzydek (3)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-03-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę