Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Pierwszy mecz o siódme miejsce dla Mickiewicza

I liga M: Pierwszy mecz o siódme miejsce dla Mickiewicza

fot. Mickiewicz Kluczbork

Siatkarze Mickiewicza Kluczbork wygrali pierwsze spotkanie o siódme miejsce w TAURON 1. Lidze. Podopieczni Mariusza Łysiaka pokonali u siebie KPS Siedlce 3:0. Mecz rewanżowy odbędzie się w czwartek w Siedlcach.

Mecz lepiej zaczął się dla gospodarzy, którzy po asie serwisowym Michała Szmajducha objęli prowadzenie 3:1. Udane zbicia Szmajducha oraz Przemysława Tomy spowodowały, że kluczborczanie szybko zyskali przewagę. Siedlczan do walki próbował poderwać Przemysław Kupka, ale jego koledzy popełniali sporo błędów. Po bloku na Dawidzie Bułkowskim KPS zbliżył się na 10:12, ale as serwisowy Jakuba Lewandowskiego pozwolił gospodarzom dyktować warunki gry. Swoje w ataku robił Kajetan Kulik, a blok Mickiewicza przybliżał go do sukcesu (18:13). Damian Dobosz próbował poderwać jeszcze KPS do walki, ale zbliżył się tylko na 16:19. W końcówce warunki gry dyktowali gospodarze. Mogli oni liczyć na błędy rywali, w ataku dobrze spisywał się Bułkowski, a punktowa zagrywka Kulika zakończyła walkę w premierowej odsłonie (25:20).W drugiego seta lepiej weszli podopieczni Mateusza Grabdy, którzy po udanej kontrze Dobosza odskoczyli od rywali na trzy oczka (6:3). Asa serwisowego dołożył Kupka, a siedlczanie coraz bardziej kontrolowali sytuację (8:4). Mickiewicz zaczął odrabiać straty, a po akcji Kulika przegrywał już tylko 9:10, ale as serwisowy Michała Wójcika ponownie dał przewagę KPS-owi. Przy zagrywce Strulaka wynosiła ona już pięć oczek (15:10). Jednak błędy gości dały jeszcze nadzieję przeciwnikom na powrót do gry. Po asie serwisowym Michała Szmajducha na świetlnej tablicy pojawił się remis. Przyjezdni po punktowej zagrywce Jakuba Strulaka wyszli jeszcze na prowadzenie, ale seria ich błędów dała piłkę setową kluczborczanom. Po błędzie Kupki wygrali oni 25:23.

W trzecią odsłonę lepiej weszli goście, którzy po dwóch czapach Patryka Szymańskiego wyszli na prowadzenie 5:2. Jednak przy zagrywce Kulika gospodarze wrócili do gry, a po akcji Łukasza Sternika zaczęli wychodzić na prowadzenie. Po asie serwisowym Bułkowskiego ich przewaga wzrosła do trzech oczek (12:9). Do walki KPS próbował poderwać Strulak, ale po błędzie Szymona Berezy wciąż inicjatywa należała do Mickiewicza (17:14). Siedlczanie zbliżali się do przeciwników na jeden punkt, ale popełniali proste błędy, dzięki czemu kluczborczanie byli coraz bliżej wygranej. Po kontrze Kulika wygrywali już 23:19. Kupka próbował jeszcze poderwać do walki KPS, ale Bułkowski przypieczętował wygraną gospodarzy (25:21).

MVP: Łukasz Sternik       

Mickiewicz Kluczbork – KPS Siedlce 3:0
(25:20, 25:23, 25:21)

Składy zespołów:
Mickiewicz: Sternik (6), Lewandowski (4), Toma (5), Kulik (15), Bułkowski (6), Szmajduch (9), Jaskuła (libero) oraz Jantos (1), Mucha (4) i Łysiak (libero)
KPS: Pawlun (3), Strulak (7), Szymański (4), Kupka (16), Wójcik (12), Dobosz (5), Potera Libero) oraz Nowak, Bereza (1), Górski

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off TAURON 1. Ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę