Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Pewna wygrana Visły w Spale

I liga M: Pewna wygrana Visły w Spale

Kolejnej niespodzianki w I lidze nie sprawili uczniowie SMS-u PZPS Spała, którzy w sobotnie popołudnie we własnej hali w trzech setach ulegli Viśle Bydgoszcz. Walkę z faworytami nawiązali tylko w premierowej odsłonie, którą przegrali po batalii na przewagi.

Mecz lepiej zaczął się dla gospodarzy, którzy po zagraniach Tytusa Nowika i Piotra Śliwki objęli prowadzenie 5:2. Bydgoszczanie próbowali odrabiać straty, ale po autowym zbiciu Kamila Gutkowskiego wciąż byli w trudniejszej sytuacji. Dopiero dzięki zagrywce udało im się wrócić do gry. Próbowali nawet przejąć inicjatywę na boisku, ale po kolejnym błędzie w ataku i udanej kontrze Kamila Szymendery to spalska młodzież ponownie zaczęła wysuwać się na prowadzenie (18:15). Sygnał do ataku Viśle dał dopiero Damian Wierzbicki, a po akcji ze środka Mateusza Kowalskiego to ona wygrywała 21:19. SMS nie dawała za wygraną. Dzięki blokowi doprowadziła do remisu. Miała nawet piłkę setową, ale Wierzbicki na spółkę z Gutkowskim przechylili szalę zwycięstwa w premierowej odsłonie na stronę przyjezdnych (27:25).

W drugim secie podopieczni Marcina Ogonowskiego poszli za ciosem. Po akcji Jana Galabova zaczęli odskakiwać przeciwnikom (6:2). Ci popełniali coraz więcej błędów, a po asie serwisowym Damiana Radziwona bydgoszczanie mogli spokojnie prowadzić grę. Gospodarzom nie pomagały zmiany dokonywane w składzie, a po dwóch kontrach Gutkowskiego przegrywali już 4:14. Ich bezradność trwała w najlepsze. Visła dołożyła dwa szczelne bloki, a pojedyncze udane zagrania Śliwki nie odmieniły obrazu gry po stronie zespołu ze Spały. W końcówce goście dzielili i rządzili na boisku, a błąd Jakuba Majchrzaka zakończył nierówną walkę w tej części spotkania (25:13).

W trzeciej partii goście nie zamierzali zwalniać tempa. Dzięki Wierzbickiemu odskoczyli od przeciwników na 4:2, ale ci za sprawą bloku wrócili do gry. Próbowali walczyć cios za cios, ale ich błędy w ataku spowodowały, że bydgoszczanie znowu przejęli inicjatywę na boisku (13:10). Wówczas ponownie dał o sobie znać spalski blok, a akcja Kajetana Kubickiego pozwoliła gospodarzom wrócić do gry. W kolejnych minutach nie mogli jednak zatrzymać w ataku Wierzbickiego, a ich błędy powodowały, że ich sytuacja robiła się coraz trudniejsza (19:16). Pojedyncze udane zagrania Śliwki czy Igora Zawadzkiego nie poderwały już ich do walki. W końcówce asa serwisowego dołożył Wierzbicki, a Galabov przypieczętował wygraną bydgoszczan (25:20).

MVP: Damian Wierzbicki

SMS PZPS Spała – BKS Visła Proline Bydgoszcz 0:3
(25:27, 13:25, 20:25)

SMS: Kubicki (2), Majchrzak (5), Kufka (1), Nowik (10), Śliwka (15), Szymendera (4), Hawryluk (libero) oraz Olszewski (1), Peryt (2), Serafin, Nowak (1) i Zawadzki (1)
Visła: Masny, Wierzbicki (23), Radziwon (5), Kowalski (7), Gutkowski (10), Galabov (9), Bonisławski (libero) oraz Kwasigroch i Sternik