Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Passa krakowian trwa, beniaminek z kolejną porażką

I liga M: Passa krakowian trwa, beniaminek z kolejną porażką

Po raz siódmy z rzędu zwycięstwo odnieśli siatkarze AZS-u AGH Kraków. Kolejny raz liderem krakowian był Bartosz Gomułka, który został wybrany MVP. W sobotnie popołudnie we własnej hali podopieczni trenera Kubackiego pokonali Astrę Nowa Sól. Dla beniaminka była to trzecia kolejna porażka.

Początek spotkania był wyrównany. Stopniowo jednak do głosu zaczęli dochodzić gospodarze, raz za razem skutecznie atakował Bartosz Gomułka. Krakowski atakujący dołożył również kilka skutecznych zagrywek. Goście starali się walczyć, ale to rywale byli skuteczniejsi. Ze zmiennym szczęściem atakowali Tomasz Pizuński i Bartosz Kowalczyk. Przy stanie 18:13 interweniował trener Krzyśko. Chociaż gospodarzom zdarzało się popełniać błędy, dystans utrzymywał się. W końcówce nowosolanie poderwali się do walki, gdy różnica punktowa stopniała do trzech oczek, o czas poprosił trener Kubacki (22:19). Przyjezdni obronili jeszcze dwie piłki setowe, ale ostatnie słowo należało do krakowian.

W drugiej partii od początku inicjatywa leżała po stronie siatkarzy AGH. Obok Gomułki skutecznie punktował Karol Borkowski. W środkowej fazie seta trwa ciekawa walka. Z czasem ponownie do głosu doszli gospodarze, którzy po udanej serii odskoczyli na 18:14. Dopiero po przerwie na życzenie trenera drużyny z Nowej Soli jego zawodnicy zrobili przejście. Mimo wyraźnej przewagi gospodarze nie tracili koncentracji. Obaj szkoleniowcy rotowali składami, ale nie wpływało to na zmianę sytuacji na boisku. Siatkarze z Krakowa tego seta wgrali do 18.

Trzecia partia początkowo była wyrównana. Na kolejne skuteczne ataki siatkarzy AGH odpowiadał Wiktor Kłęk. Z akcji na akcję to krakowianie zaczęli dyktować warunki. Nie do zatrzymania był Karol Borkowski, wysoką skuteczność utrzymywali też inni siatkarze zespołu z Krakowa. Przy stanie 15:11 kolejną przerwę w tym meczu wykorzystał szkoleniowiec Astry. Goście nie potrafili znaleźć sposobu na rozpędzonych rywali. Swoje akcje kończył Jakub Kraut, piłki regularnie otrzymywali również krakowscy środkowi. Gdy dystans wzrósł do sześciu oczek, o kolejny czas poprosił trener Krzyśko (21:15). Do końca sytuację kontrolowali krakowianie i to oni szybko zamknęli cały pojedynek.

MVP: Bartosz Gomułka

AZS AGH Kraków – MKST Astra Nowa Sól 3:0
(25:21, 25:18, 25:17)

AGH: Kraut (6), Rymarski (7), Gomułka (21), Borkowski (11), Miniak (2), Czyrek (libero) oraz Dereń (libero), Janusz (4), Komar, Świdroń i Zawadzki
Astra: Pizuński (6), Drzazga (3), Skibicki (4), Kowalczyk (6), Brzeziński (6), Wołowicz, Kołtowski (libero) oraz Kłęk (6), Busch (2), Jurkoić (2) i Czyrniański (2)