Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Olimpia rozbita w Bydgoszczy

I liga M: Olimpia rozbita w Bydgoszczy

W Bydgoszczy rozegrano jedno z najbardziej jednostronnych spotkań I ligi w tym sezonie. Siatkarze Visły Proline rozbili bowiem Olimpię Sulęcin w trzech szybkich setach. O bezradności gości świadczy fakt, że w całym meczu zdobyli tylko 34 punkty.

W mecz lepiej weszła Olimpia, która dzięki blokowi wysforowała się na prowadzenie 4:2. Straciła je przez własne błędy, a udana kontra Damiana Wierzbickiego spowodowała, że do głosu zaczęła dochodzić Visła (8:6). Po kontrze Pawła Cieślika jej przewaga się powiększała (12:9). Udane akcje dokładał Damian Radziwon, a w szeregach przyjezdnych mnożyły się błędy (17:12). Pojedyncze udane odpowiedzi w wykonaniu Fabiana Leitermeiera czy Grzegorza Turka nie były w stanie poderwać ich do walki. Visła dołożyła szczelny blok, a Kamil Gutkowski na spółkę z Cieślikiem prowadzili ją do wygranej. Ostatecznie po akcji Wierzbickiego gospodarze pewnie triumfowali w premierowej odsłonie (25:15).

W drugim secie Visła poszła za ciosem. Wykorzystała błędy rywali, odskakując od nich na 6:2. Dołożyła szczelny blok, a po asie serwisowym Cieślika jej przewaga robiła się coraz większa (11:6). Raz po raz w ataku mylił się Grzegorz Turek, a do gry po stronie gospodarzy włączył się Maciej Krysiak (16:8). Asa serwisowego dołożył Radziwon, a goście byli coraz bardziej bezradni. Mnożyły się błędy po ich stronie, a pojedyncze udane zagrania Aleksa Kłysza czy Bogdana Juranta na niewiele im się zdały. W końcówce na boisku dzielili i rządzili bydgoszczanie, a Wierzbicki poprowadził ich do zwycięstwa (25:11).

Trzecia partia zaczęła się od bloków Visły, a po asie serwisowym Cieślika szybko przejęła ona inicjatywę na boisku (6:2). Dwa asy serwisowe dołożył Maxwell Elgert, a Olimpia była coraz bardziej bezradna (10:3). Nie pomagały jej zmiany w składzie, a po kontrze Gutkowskiego zanosiło się na pogrom sulęcinian w tym secie (16:6). Dwa asy serwisowe dołożył Wierzbicki, a w ataku przypomniał o sobie Krysiak, dzięki czemu ekipa znad Brdy pewnie kroczyła do wygranej (20:7). W końcówce w ataku oczka zdobywali Wierzbicki i Gutkowski, a przyjezdni ostatecznie nie wyszli z dziesiątki. Ostatecznie Visła wygrała 25:8.

MVP: Paweł Cieślik

Visła Proline Bydgoszcz – Olimpia Sulęcin 3:0
(25:15, 25:11, 25:8)

Składy zespołów
Visła: Elgert (2), Wierzbicki (12), Gutkowski (7), Krysiak (6), Radziwon (8), Cieślik (12), Bonisławski (libero)
Olimpia: Prokopczuk, Turek (2), Leitermeier (6), Subotić (3), Lipiński (2), Michalak (2), Sobczak (libero) oraz Sawerwain (libero), Jurant (2), Szymczak (1), Grzegorczyk, Koliński