Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Olimpia przerwała serię porażek na zakończenie sezonu

I liga M: Olimpia przerwała serię porażek na zakończenie sezonu

Na zakończenie rywalizacji w tym sezonie I ligi SMS PZPS Spała podejmował Olimpię Sulęcin. Pierwsze dwa sety kontrolowali sulęcinianie. W trzeciej partii sytuacja odwróciła się – SMS wysoko prowadził, ale w decydującym momencie Olimpia odrobiła straty. Mimo większego doświadczenia podopieczni trenera Chajca nie zdołali postawić kropki nad i. Ta sztuka udała im się w czwartej partii i tym samym po 15 ligowych porażkach z rzędu Olimpia odniosła zwycięstwo.

Po serii czterech asów Bartosza Zrajkowkiego Olimpia prowadziła na początku spotkania, szybko czas wykorzystał trener SMS-u. Po przerwie rozgrywający zepsuł zagrywkę (1:4). W kolejnych akcjach sulęcinianie skuteczne ataki przeplatali z błędami i po kontrataku Igora Zawadzkiego SMS złapał kontakt punktowy (7:8). Dobrze funkcjonował blok Olimpii, gdy zatrzymany został Peryt ponownie interweniował spalski szkoleniowiec (7:12). Po obu stronach siatki zdarzały się pomyłki, szczególnie w polu zagrywki. Na wyraźnym prowadzeniu pozostawali goście. Dopiero skuteczne zagranie Przemysława Peryta i błąd Krysiaka zniwelowały dystans, o czas poprosił trener Chajec (15:17). Raz za razem atakował Peryt i szybko ponownie przerwę wykorzystał szkoleniowiec przyjezdnych (19:20). Nie brakowało przedłużonych wymian, coraz pewniej punktował Maciej Krysiak. Błąd w polu zagrywki Peryta dał piłki setowe Olimpii, a atak Tomasza Polczyka postawił kropkę nad i.

Otwarcie drugiego seta było wyrównane, choć niepozbawione błędów. Ze zmiennym szczęściem punktował Michał Godlewski. Obie drużyny ryzykowały w polu zagrywki, po asach Krysiaka Olimpia odskoczyła na 13:9. Dopiero po czasie dla trenera SMS-u w kontrataku pomylił się Polczyk, przerywając serię. Goście przejęli inicjatywę na siatce. Przy stanie 15:11 trener Chajec zdecydował się na podwójną zmianę. Po skutecznym kontrataku Polczyka drugi czas wykorzystał szkoleniowiec gospodarzy (11:16). Dobrze na środku grał Patryk Szymański (12:18). Również w SMS-ie nie brakowało roszad, ale nie poprawiały one postawy gospodarzy. Po bloku na Kacprze Pakosie było już 22:14 dla sulęcinian. W końcówce kolejne ataki kończył Seweryn Lipiński (15:24). As Arkadiusza Nawrota dał ostatni punkt Olimpii w tej partii.

Od początku trzeciej odsłony goście musieli gonić wynik, po ataku Olszewskiego SMS prowadził 7:5. Mnożyły się błędy zarówno w polu zagrywki jak i na siatce (10:7). Gdy odgwizdana została wystawa sytuacyjnej piłki przez Szymańskiego, o czas poprosił trener Chajec (11:8). Akcje były zacięte, wyższą skuteczność utrzymywali siatkarze SMS-u. Gdy ciekawą wymianę skutecznym atakiem zakończył Jakub Olszewski, kolejną przerwę wykorzystał Łukasz Chajec (15:9). Krótko po tym czasie w hali nastąpiła awaria prądu i mecz musiał zostać wstrzymany. Przerwa nie wybiła z rytmu SMS-u, wciąż nie do zatrzymania był Olszewski. Poderwać do walki Olimpię starał się Krysiak (19:13). Po asach Lipińskiego dystans stopniał do dwóch oczek, o czas poprosił trener SMS-u (21:19). Gospodarze mieli problem z powrotem do dyspozycji z wcześniejszej fazy seta. As Godlewskiego i blok na Olszewskim doprowadziły do wyrównania (22:22). Gdy w kolejnej akcji Olszewski pomylił się w ataku, ponownie interweniował szkoleniowiec zespołu ze Spały. Kolejne akcje potoczyły się po myśli gospodarzy, ostatnie punkty padły po asie Jakuba Gawła i błędzie Krysiaka.

Podrażnieni takim przebiegiem gry goście z wysokiego c weszli w kolejną partię, po błędzie Peryta interweniował szkoleniowiec SMS-u (0:5). Pierwsze punkty dla gospodarzy padły dopiero po błędach Olimpii (2:5). Raz za razem skutecznie atakował Polczyk. Chociaż gra sulęcinian nie była perfekcyjna, dystans powiększał się. Po nieudanym ataku Olszewskiego goście odskoczyli na 12:4 i drugą przerwę wykorzystał trener gospodarzy. Serię przy zagrywkach Godlewskiego przerwał dopiero atakiem Olszewski (5:14). Uczniowie SMS-u mieli problem ze skończeniem przedłużonych wymian (6:18). Po kolejnym szczelnym bloku Olimpii było już 20:7. Kontratak Krysiaka dał serię piłek meczowych Olimpii. Również ten przyjmujący zamknął cały pojedynek.

MVP: Bartosz Zrajkowski

SMS PZPS Spała – Olimpia Sulęcin 1:3
(22:25, 16:25, 25:23, 9:25)

SMS: Pakos (6), Peryt (19), Zawadzki (2), Serafin (3), Kaliszuk (3), Gaweł (4), Hawryluk (libero) oraz Kędzierski (libero), Olszewski (10) i Szperlanowski
Olimpia: Krysiak (16), Lipiński (13), Polczyk (11), Szymański (8), Godlewski (11), Zrajkowski (7), Sawerwain (libero) oraz Pogłodziński (libero), Nawrot (1), Błażej i Wójcik