Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Olimpia podzieliła się punktami z SMS-em

I liga M: Olimpia podzieliła się punktami z SMS-em

fot. Barbara Ilnicka

W granym awansem meczu 26. kolejki SMS PZPS Spała podejmował Olimpię Sulęcin. Zespoły wygrywały sety na zmianę i podzieliły się punktami. Gospodarze nie zdołali dopisać do swojego konta pierwszego zwycięstwa w tym sezonie – tie-break należał do przyjezdnych. Nagrodę MVP odebrał Grzegorz Turek.

W spotkanie lepiej weszli gospodarze, którzy na początku górowali na siatce. Po asie Jakuba Majchrzaka SMS odskoczył na 11:5. Stopniowo rywale poprawili swoją skuteczność, jednak na prowadzeniu pozostawali siatkarze ze Spały (15:11). Po obu stronach siatki zdarzały się błędy. Mimo starań sulęcinianie mieli problemy ze zniwelowaniem strat. Gdy kolejny atak dołożył Bartłomiej Potrykus, interweniował trener Chajec (19:14). Atak Grzegorza Turka i as Igora Suboticia skłoniły szkoleniowca gospodarzy do poproszenia o czas. Raz za razem skutecznie atakował Igor Rybak. Chociaż po zepsutej zagrywce Michalaka SMS miał kolejne piłki setowe, nie wykorzystał ich (24:22, 24:24). Po ciekawej walce na przewagi wynik na korzyść Olimpii przechylił Turek.Otwarcie drugiego seta obfitowało w błędy. Z czasem coraz pewniej zaczął punktować Potrykus i wyprowadził swój zespół na prowadzenie 11:8. Dobra gra Seweryna Lipińskiego i Turka pozwoliła wyrównać wynik (11:11). Kolejną serię uczniowie SMS-u zaliczyli przy zagrywkach Igora Rybaka, po jego asie o czas poprosił szkoleniowiec Olimpii (15:12). Chociaż rywale grali bardziej konsekwentnie, siatkarze z Sulęcina nie mieli zamiaru odpuszczać. Sulęcinianie mieli jednak problem z zatrzymaniem rozpędzonych rywali. W końcówce goście mieli problem z odbiorem zagrywek Potrykusa. Kropkę nad i w tej odsłonie postawił Rybak.

SMS rozpoczął trzecią partię od serii przy zagrywkach Potrykusa, którą zakończył dopiero atakiem Turek (3:1). Po asie Lipińskiego Olimpia szybko wyrównała (4:4). W kolejnych akcjach trwała wyrównana, choć niepozbawiona błędów gra. Po błędzie Rybaka interweniował trener Pawlik (9:11). Z czasem sytuacja na boisku nie ulegała zmianie, gra obu zespołów była bardzo nierówna. Gdy Serewis nie poradził sobie z przyjęciem zagrywki Turka, drugą przerwę wykorzystał szkoleniowiec SMS-u (13:16). Swoje akcje kończył Bartosz Michalak. Dobrze funkcjonował blok sulęcinian (15:20). Ostatnie punkty dla Olimpii padły po atakach Lipińskiego i Suboticia.

Od początku czwartego seta trwała wymiana ciosów, zdarzały się przedłużone akcje. Nieznaczna przewaga przechodziła z rąk do rąk. Obie drużyny miały problem z ustabilizowaniem swojej gry. Wynik wciąż oscylował wokół remisu. W końcówce na ataki Turka odpowiadali Serewis i Rybak. Przy stanie 22:20 interweniował jeszcze trener Chajec. Gospodarze nie pozwolili rywalom zniwelować strat. SMS poprawił grę blokiem a w ataku nie do zatrzymania był Potrykus. Punkt na wagę doprowadzenia do tie-breaka zdobył Majchrzak.

Początkowo piąty set układał się po myśli gospodarzy, gdy ataku nie skończył Turek, o czas poprosił trener Chajec (4:1). W kolejnych akcjach zespoły wymieniały się skutecznymi atakami. Po zepsutej zagrywce Lipińskiego nastąpiła zmiana stron (8:6). Gdy kontratak wykorzystał Rybak, ostatnią przerwę wykorzystał sulęciński szkoleniowiec (10:7). W końcówce nie do zatrzymania był Turek a gdy błąd popełnił Rybak, na tablicy wyników widniał remis. W krótkim czasie obie przerwy wykorzystał trener Pawlik. Po drugiej z nich kontratak wykorzystał Turek i to Olimpia miała piłki meczowe – 14:12. W kolejnej akcji zagrywkę zepsuł Rafał Prokopczuk a następnie podobny błąd popełnił Rybak, przez co to goście cieszyli się ze zwycięstwa.

MVP: Grzegorz Turek

SMS PZPS Spała – Olimpia Sulęcin 2:3
(26:28, 25:19, 19:25, 25:21, 13:15)

Składy zespołów:
SMS: Majchrzak (10), Serewis (14), Potrykus (19), Rybak (19), Serafin, Urbańczyk (8), Kubacki (libero) oraz Szpernalowski (1), Patecki, Pacholski i Przybyłek (2)
Olimpia: Lipiński (12), Grzegorczyk (1), Turek (27), Subotić (18), Prokopczuk (8), Michalak (8), Sobczak (libero) oraz Sawerwain (libero), Jurant (4), Szymczak i Koliński

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę