Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Olimpia bez przełamania w Siedlcach

I liga M: Olimpia bez przełamania w Siedlcach

Siatkarze Olimpii Sulęcin ponownie zeszli z boiska pokonani. Chociaż podopieczni trenera Chajca wygrali pierwszego seta, w kolejnych nie udało im się skutecznie kontynuować dobrej gry i po raz kolejny z rzędu w lidze ulegli przeciwnikom. Trzy punkty powędrowały na konto KPS-u Siedlce, który pozostaje na 4. miejscu w tabeli. Nagrodę MVP odebrał Adam Lorenc.

Otwarcie spotkania toczyło się punkt za punkt, siedlczanie nie ustrzegli się błędów. Stopniowo KPS zaczął budować przewagę, po bloku na Krysiaku wyszedł na prowadzenie 11:8. Ręki w ataku nie wstrzymywał Adam Lorenc, ale gospodarze często psuli zagrywki.  Po asie Patryka Cichosza-Dzygi na tablicy wyników pojawił się remis (14:14). Mimo przerwy dla trenera Grabdy passa gości trwała, dopiero atak Lorenca pozwolił gospodarzom zrobić przejście (15:17). Po ataku Michała Wójcika Olimpia prowadziła 19:16, a po drugim czasie dla KPS-u przyjmujący dołożył jeszcze asa. Sulęcinianie wciąż wywierali presję zagrywką. Ze zmiennym szczęściem punktował Maciej Krysiak. Gdy po przerwie dla trenera Chajca asa posłał Mateusz Borkowski, dystans stopniał do dwóch oczek (21:23). KPS nie zdołał odwrócić biegu seta, zwycięstwo Olimpii przypieczętował atakiem Grzegorz Turek.

Na początku drugiego seta przyjezdni skuteczne ataki przeplatali z błędami w polu zagrywki (3:4). Po dwóch asach Wiktora Mielczarka to KPS wysforował się na prowadzenie 8:7. Gospodarze wciąż nie potrafili wyeliminować ze swojej gry pomyłek, gdy zablokowany został Frankowski, o czas poprosił trener siedlczan (10:13). Atak sulęcinian opierał się na Turku. Za sprawą kolejnych skutecznych kontrataków gospodarze odrobili straty, a po bloku na Wójciku przerwę wykorzystał sulęciński szkoleniowiec (16:15). W kolejnej akcji skutecznie zaatakował Seweryn Lipiński. Dalsza faza seta zaczęła się toczyć po myśli gospodarzy, którzy bardzo skutecznie atakowali i po kontrataku Filipa Frankowskiego było już 21:17. Mimo starań Turka Olimpia nie zdołała odrobić tych strat. Atak Frankowskiego dał ostatni punkt KPS-owi.

W początkowej fazie pierwszego seta obie drużyny grały falami, a przewaga przechodziła z rąk do rąk. Akcje były krótkie, z czasem wynik zaczął oscylować wokół remisu (12:12). Dopiero błąd Cichosza-Dzygi i kontratak Radosława Nowaka pozwoliły KPS-owi zbudować przewagę i o czas poprosił trener Chajec (15:12). Gdy w kolejnej akcji pomylił się Turek, w szeregach Olimpii nastąpiła podwójna zmiana. Od razu skutecznym atakiem zameldował się Michał Godlewski (16:13). Wciąż skuteczniej atakowali siedlczanie, to po ich stronie leżała inicjatywa. As Lorenca powiększył dystans do pięciu oczek i jeszcze raz interweniował szkoleniowiec Olimpii (20:15). Skuteczny atak Lipińskiego i as Wójcika skłoniły Mateusza Grabdę do poproszenia o czas (20:17). Sulęcinianom nie można było odmówić walki, ale wcześniej zbudowana przewaga wystarczyła, by siedlczanie wygrali. Ostatni punkt padł po ataku Lorenca.

W czwartego seta z wysokiego „c” weszli gospodarze, szybko interweniował trener Chajec (3:0). Goście mieli problem z przyjęciem zagrywek Nowaka, popełniali kolejne błędy. Dopiero dotknięcie siatki przez Mielczarka dało sulęcinianom pierwszy punkt (5:1). W kolejnych akcjach niemoc Olimpii trwała, nie pomagały zmiany. Po zagraniu przez środek Adriana Markiewicza było już 9:2. Po nieudanym ataku Godlewskiego ostatnią przerwę wykorzystał Łukasz Chajec (11:3). W kolejnych akcjach punkty padały po błędach przyjezdnych (14:3). Chociaż gra KPS-u nie była bezbłędna, utrzymywali bardzo wyraźną przewagę (16:6). Gdy przechodzącą piłkę po złym przyjęciu zagrywki Tomasza Polczyka wykorzystał Krysiak, o czas poprosił trener Grabda (16:8). Pojedyncze zagrania Turka na niewiele się zdały (20:11). Po asie Borkowskiego KPS miał serię piłek meczowych. Drugą z nich wykorzystał Nowak.

MVP: Adam Lorenc

KPS Siedlce – Olimpia Sulęcin 3:1
(21:25, 25:21, 25:20, 25:13)

KPS: Frankowski (16), Nowak (11), Markiewicz (8), Lorenc (19), Magnuszewski (4), Mielczarek (12), Waloch (libero) oraz Borkowski (2), Pawlun i Gołębiowski
Olimpia: Krysiak (9), Lipiński (6), Turek (13), Wójcik (4), Cichosz-Dzyga (7), Zrajkowski (4), Pogłodziński (libero) oraz Polczyk (1), Nawrot, Błażej, Godlewski (3) i Sawerwain (libero)