Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Norwid wywiózł zwycięstwo z Głogowa

I liga M: Norwid wywiózł zwycięstwo z Głogowa

Siatkarze Exact Systems Norwida Częstochowa odnieśli kolejne zwycięstwo w I lidze. Tym razem komplet oczek wywieźli z Głogowa, gdzie pokonali Chrobrego. Kluczowy dla losów spotkania był drugi set, którego goście wygrali po walce na przewagi, a w całym spotkaniu triumfowali 3:0.

Początek meczu był zacięty, ale po asie serwisowym Krzysztofa Gibka i bloku Beau Grahama to częstochowianie zaczęli budować sobie przewagę (9:6). Nie trwało to długo, bo duet Krzysztof Rykała/Marcin Ociepski pozwolił Chrobremu odrobić straty (10:10). Później jednak gospodarze zaczęli popełniać błędy, co ponownie pozwoliło wysforować się na prowadzenie Norwidowi (14:11). Asa serwisowego dołożył Daniel Popiela, a głogowianie mylili się na potęgę w ataku, dzięki czemu goście w pełni kontrolowali boiskowe wydarzenia (19:13). W końcówce szkoleniowiec głogowian dokonał kilku zmian, ale nie odmieniły one już losów premierowej odsłony, a po błędnym ataku Patryka Napiórkowskiego padła ona łupem przyjezdnych 25:17.

W drugim secie poszli oni za ciosem, a po asie serwisowym Rafała Sobańskiego odskoczyli od rywali na 5:2. Dołożyli szczelny blok i wydawało się, że na dobre przejmą inicjatywę na boisku, ale przy zagrywce Filipa Bieguna gospodarze nie tylko wrócili do gry, ale sami wyszli na prowadzenie (10:8). Próbowali je utrzymać, ale decydująca znowu okazała się zagrywka. Dzięki oczkom zdobytym w tym elemencie przez duet Sobański/Kogut to Norwid odzyskał inicjatywę (16:14). Chrobry nie zamierzał się poddawać, a dzięki Biegunowi odrobił straty. Im bliżej końca seta, tym prowadzenie zmieniało się coraz częściej. Ostatecznie olosach tej części spotkania musiała zadecydować batalia na przewagi. W niej gospodarze mieli kilka piłek setowych, ale to dwa asy serwisowe Gibka przechyliły szalę zwycięstwa na stronę gości (28:26).

W trzeciej odsłonie faworyci nie zwalniali tempa. Udana kontra Gibka i blok Popieli dały nadwyżkę częstochowianom (6:3). Chrobrego do walki próbował poderwać Biegun, ale po akcji Sobańskiego goście byli w coraz lepszej sytuacji (10:6). Szczelny blok dołożył Tomasz Kowalski, a seria oczek przy zagrywce Koguta powodowała, że Norwid był coraz bliżej zwycięstwa (16:10). W grze głogowian było coraz więcej błędów, a pojedyncze udane serwisy Jarosława Tubiaka to było zbyt mało, aby odmienili oni obraz tego seta (21:14). W końcówce na boisku dzielili rządzili częstochowianie, triumfując 25:15.

MVP: Rafał Sobański

Chrobry Głogów – Exact Systems Norwid Częstochowa 0:3
(17:25, 26:28, 15:25)

Chrobry: Słotarski (2), Rykała (10), Lisicki (5), Ociepski (3), Polański (3), Węgrzyn (8), Januszewski (libero) oraz Kałkowski )libero), Antosik, Napiórkowski, Biegun (8), Janiszewski, Tubiak (2)
Norwid: Kowalski (3), Sobański (15), Kogut (10), Gibek (10), Graham (3), Popiela (9), Takahashi (libero) oraz Kryński, Biliński, Borkowski