Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Niewykorzystana szansa Krispolu, głogowianie z kompletem oczek

I liga M: Niewykorzystana szansa Krispolu, głogowianie z kompletem oczek

fot. SPS Chrobry Głogów

Siatkarze Krispolu Września nie wykorzystali szansy na zwycięstwo we własnej hali, w której przegrali z Chrobrym Głogów 1:3. Gospodarze mogą żałować zwłaszcza premierowej odsłony, w której roztrwonili sporą przewagę.

Początek meczu był wyrównany, ale błędy gości i udana kontra Ernesta Kaciczaka spowodowały, że na prowadzenie wysunęli się wrześnianie (7:4). Rywale postawili na zagrywkę, a asy serwisowe Macieja Polańskiego i Sebastiana Lisickiego spowodowały, że deptali po piętach Krispolowi (10:11). Ten jednak ratował się blokiem, a błędy rywali powodowały, że wciąż miał niewielką przewagę. Po czapie Macieja Tupty prowadził już 21:17 i wydawało się, że w premierowej odsłonie nie będzie już emocji. Jednak jego dwa błędy w ataku dały nadzieję przyjezdnym na powrót do gry. Ostatecznie o losach seta musiała zadecydować batalia na przewagi, a w niej zbicie Lisickiego i punktowa zagrywka Polańskiego przechyliły szalę zwycięstwa na stronę głogowian (26:24).Przy zagrywce Piotra Lipińskiego wrześnianie zaczęli drugiego seta od prowadzenia 4:0, ale po błędzie Tupty był już remis. W kolejnych minutach oba zespoły grały zrywami. Jednak dobra postawa na siatce duetu Marcin Ociepski/Krzysztof Rykała spowodowała, że do głosu zaczęli dochodzić goście (12:8). Tomasz Polczyk na spółkę z Buczkiem próbowali poderwać Krispol do walki, ale wciąż przewaga była po stronie głogowian (17:14). Gospodarze jednak nie rezygnowali z walki. Udaną kontrą popisał się Mateusz Rudnicki, a po błędzie rywali zbliżyli się do nich na 21:22, ale nie potrafili ich przełamać. W końcówce Chrobry zaprezentował się lepiej, a Rykała dał mu wygraną 25:23.

W trzeciej odsłonie głogowianie poszli za ciosem, a po bloku odskoczyli od rywali na 5:1. Ci jednak nie spuszczali głów, a przy zagrywce Tupty wzięli się do odrabiania strat. Udana kontra Polczyka dała im remis (6:6). Dzięki blokowi to gospodarze zaczęli poczynać sobie coraz pewniej. Wykorzystali także błędy przeciwników w ataku, a po asie serwisowym Buczka wypracowali sobie solidną zaliczkę (15:10). Punktową zagrywkę dołożył Tupta, a na środku z dobrej strony pokazał się Rudnicki, dzięki czemu wrześnianie kontrolowali wynik (20:15). W końcówce próbował im odpowiadać Filip Biegun, ale Krispol nie zmarnował szansy na przedłużenie spotkania. Po akcji Buczka triumfował w tej części spotkania 25:19.

Czwarty set zaczął się lepiej dla gości, którzy po błędzie Lipińskiego wyszli na prowadzenie 6:4. Nie cieszyli się z niego długo, bo Buczek doprowadził do remisu. W kolejnych minutach prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie, ale po asie serwisowym Rykały szala zaczęła przechylać się na stronę głogowian (14:12). Mogli oni liczyć na błędy rywali, a zbicia ze środka duetu Polański/Węgrzyn przybliżały głogowian do wygranej. Krispol jeszcze walczył, ale był coraz bardziej bezradny. W końcówce asa serwisowego dołożył Rykała, a pomyłka na zagrywce Kaciczaka zakończyła całe spotkanie (25:19).

MVP: Marcin Ociepski  

Krispol Września – Chrobry Głogów 1:3
(24:26, 23:25, 25:19, 19:25)

Składy zespołów
Krispol: Lipiński, Tupta (8), Cichosz-Dzyga (2), Laskowski (12), Buczek (17), Kaciczak (3), Zieliński (libero) oraz Olszewski, Ratajewski (1), Rudnicki (4), Ziółkowski, Polczyk (13)
Chrobry: Słotarski (1), Rykała (21), Lisicki (13), Ociepski (19), Węgrzyn (7), Polański (8), Januszewski (libero) ora zKałkowski (libero), Napiórkowski, Biegun (3)

Zobacz również
Wyniki i tabela I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę