Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Niespodzianka w Kluczborku, Mickiewicz wyrównał stan rywalizacji

I liga M: Niespodzianka w Kluczborku, Mickiewicz wyrównał stan rywalizacji

Mickiewicz Kluczbork pokonał u siebie LUK Politechnikę Lublin 3:2 w drugim meczu ćwierćfinałowym i tym samym doprowadził do wyrównania w rywalizacji toczącej się do dwóch zwycięstw. Po dwóch setach wszystko wskazywało na to, że lublinianie pewnie wygrają 3:0, jednak od trzeciej partii po stronie Mickiewicza zmiennicy wzięli ciężar gry na swoje barki, co odmieniło losy meczu. Spotkanie decydujące o awansie do półfinału zostanie rozegrane w Lublinie.

Mecz otworzył skuteczny blok Konrada Stajera oraz atak Szymona Romacia (2:0). Goście spokojnie utrzymywali dystans, który kilka akcji później dodatkowo powiększyły błąd Łukasza Owczarza oraz kolejna “czapa” Stajera (8:4). Gdy Wojciech Sobala zatrzymał Przemysława Tomę różnica wynosiła już sześć punktów (13:7). Co prawda kontra wykorzystana przez Jakuba Lewandowskiego, a chwilę później blok Dawida Bułkowskiego na Romaciu nieco zniwelowały straty (11:14), jednak za sprawą dwóch akcji Davida Mehicia przyjezdni odbudowali przewagę (17:12). Sytuacja nie zmieniła się już do końca partii, błąd Bułkowskiego dał LUK Politechnice piłki setowe, a drugą z nich wykorzystał Mehić (25:18).

Drugą odsłonę lepiej rozpoczęli kluczborczanie za sprawą skutecznego ataku Tomy i błędu Sobali (2:0). Środkowy szybko się jednak zrehabilitował, gdy zatrzymał Tomę było już po 3. Od tego momentu na boisku toczyła się walka punkt za punkt, dopiero pomyłka Tomy i blok Mehicia na Filipie Frankowskim dały przewagę lublinianom (11:9). Wtedy zaczęli oni stopniowo powiększać dystans, który po dwóch akcjach Pawła Rusina wynosił już siedem “oczek” (19:12). Siatkarze Mickiewicza nie pomagali sobie prostymi błędami, co bezlitośnie wykorzystali przyjezdni, wygrywając 25:16 po asie serwisowym Jakuba Wachnika i pomyłce Tomy.

W trzecim secie kluczborczanie objęli prowadzenie po bloku, a następnie asie serwisowym Lewandowskiego (5:3), ale już w kolejnych akcjach tym samym odpowiedział Romać i było po 5. Inicjatywa pozostała po stronie Mickiewicza, a gdy ciężar gry wziął na siebie Kajetan Kulik gospodarze ponownie zbudowali nieznaczny dystans (14:12). Mieli jednak problemy z utrzymaniem go, za każdym razem, gdy odskoczyli od rywali, natychmiast trwonili przewagę (16:16). Dopiero w końcówce opanowali nerwy i dzięki atakom Kulika oraz blokowi Konrada Muchy na Romaciu umocnili się na prowadzeniu (23:19). Nie wypuścili już zwycięstwa z rąk, a przypieczętowała je punktowa zagrywka Kulika (25:20).

Początek czwartej partii był najbardziej wyrównany, dopiero błąd Rusina i as serwisowy Michała Szmajducha dały nieznaczną przewagę gospodarzom (7:5). Przez dwie proste pomyłki szybko ją roztrwonili (7:7), jednak inicjatywa pozostała po ich stronie i za sprawą bloku Lewandowskiego, a później kolejnego błędu Rusina umocnili się na prowadzeniu (12:9). Akcje Mehicia pozwoliły lublinianom wyrównać (15:15) i między zespołami wywiązała się zacięta walka punkt za punkt (17:17). W końcówce kontra wykorzystana przez Szmajducha i pomyłka Mehicia spowodowały, że kluczborczanie ponownie odskoczyli od rywali (19:17). Gdy Mucha zatrzymał Rusina dystans wynosił już trzy “oczka” i utrzymał się on do końca seta, którego zakończył blok Łukasza Sternika na Mehiciu (25:22).

Pierwsza część tie-breaka należała do gospodarzy, którzy po akcjach Lewandowskiego i Kulika zbudowali przewagę (4:1). Błąd Sternika i dwa skuteczne ataki Wachnika z rzędu pozwoliły lublinianom doprowadzić jednak do wyrównania (8:8). W drugiej połowie seta między zespołami toczyła się zacięta walka, w której ostatecznie minimalnie lepsi okazali się kluczborczanie, gdy najpierw Sternik, a następnie Mucha zatrzymali Mehicia (15:13).

MVP: Kajetan Kulik

Mickiewicz Kluczbork – LUK Politechnika Lublin 3:2
(18:25, 16:25, 25:20, 25:22, 15:13)

stan rywalizacji play-off: 1:1

Mickiewicz: Frankowski (1), Lewandowski (9), Bułkowski (6), Toma (1), Owczarz (3), Sternik (5), Jaskuła (libero) oraz Szmajduch (8), Mucha (5), Durski, Biegun (9), Kulik (21) i Łysiak (libero)
Politechnika: Rusin (10), Romać (16), Sobala (10), Pająk, Stajer (9), Mehić (19), Majstorović (libero) oraz Durski, Wachnik (6) i Ziobrowski (4)