Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Niespodzianka w Kluczborku, Mickiewicz wyrównał stan rywalizacji

I liga M: Niespodzianka w Kluczborku, Mickiewicz wyrównał stan rywalizacji

fot. Mickiewicz Kluczbork

Mickiewicz Kluczbork pokonał u siebie LUK Politechnikę Lublin 3:2 w drugim meczu ćwierćfinałowym i tym samym doprowadził do wyrównania w rywalizacji toczącej się do dwóch zwycięstw. Po dwóch setach wszystko wskazywało na to, że lublinianie pewnie wygrają 3:0, jednak od trzeciej partii po stronie Mickiewicza zmiennicy wzięli ciężar gry na swoje barki, co odmieniło losy meczu. Spotkanie decydujące o awansie do półfinału zostanie rozegrane w Lublinie.

Mecz otworzył skuteczny blok Konrada Stajera oraz atak Szymona Romacia (2:0). Goście spokojnie utrzymywali dystans, który kilka akcji później dodatkowo powiększyły błąd Łukasza Owczarza oraz kolejna “czapa” Stajera (8:4). Gdy Wojciech Sobala zatrzymał Przemysława Tomę różnica wynosiła już sześć punktów (13:7). Co prawda kontra wykorzystana przez Jakuba Lewandowskiego, a chwilę później blok Dawida Bułkowskiego na Romaciu nieco zniwelowały straty (11:14), jednak za sprawą dwóch akcji Davida Mehicia przyjezdni odbudowali przewagę (17:12). Sytuacja nie zmieniła się już do końca partii, błąd Bułkowskiego dał LUK Politechnice piłki setowe, a drugą z nich wykorzystał Mehić (25:18).Drugą odsłonę lepiej rozpoczęli kluczborczanie za sprawą skutecznego ataku Tomy i błędu Sobali (2:0). Środkowy szybko się jednak zrehabilitował, gdy zatrzymał Tomę było już po 3. Od tego momentu na boisku toczyła się walka punkt za punkt, dopiero pomyłka Tomy i blok Mehicia na Filipie Frankowskim dały przewagę lublinianom (11:9). Wtedy zaczęli oni stopniowo powiększać dystans, który po dwóch akcjach Pawła Rusina wynosił już siedem “oczek” (19:12). Siatkarze Mickiewicza nie pomagali sobie prostymi błędami, co bezlitośnie wykorzystali przyjezdni, wygrywając 25:16 po asie serwisowym Jakuba Wachnika i pomyłce Tomy.

W trzecim secie kluczborczanie objęli prowadzenie po bloku, a następnie asie serwisowym Lewandowskiego (5:3), ale już w kolejnych akcjach tym samym odpowiedział Romać i było po 5. Inicjatywa pozostała po stronie Mickiewicza, a gdy ciężar gry wziął na siebie Kajetan Kulik gospodarze ponownie zbudowali nieznaczny dystans (14:12). Mieli jednak problemy z utrzymaniem go, za każdym razem, gdy odskoczyli od rywali, natychmiast trwonili przewagę (16:16). Dopiero w końcówce opanowali nerwy i dzięki atakom Kulika oraz blokowi Konrada Muchy na Romaciu umocnili się na prowadzeniu (23:19). Nie wypuścili już zwycięstwa z rąk, a przypieczętowała je punktowa zagrywka Kulika (25:20).

Początek czwartej partii był najbardziej wyrównany, dopiero błąd Rusina i as serwisowy Michała Szmajducha dały nieznaczną przewagę gospodarzom (7:5). Przez dwie proste pomyłki szybko ją roztrwonili (7:7), jednak inicjatywa pozostała po ich stronie i za sprawą bloku Lewandowskiego, a później kolejnego błędu Rusina umocnili się na prowadzeniu (12:9). Akcje Mehicia pozwoliły lublinianom wyrównać (15:15) i między zespołami wywiązała się zacięta walka punkt za punkt (17:17). W końcówce kontra wykorzystana przez Szmajducha i pomyłka Mehicia spowodowały, że kluczborczanie ponownie odskoczyli od rywali (19:17). Gdy Mucha zatrzymał Rusina dystans wynosił już trzy “oczka” i utrzymał się on do końca seta, którego zakończył blok Łukasza Sternika na Mehiciu (25:22).

Pierwsza część tie-breaka należała do gospodarzy, którzy po akcjach Lewandowskiego i Kulika zbudowali przewagę (4:1). Błąd Sternika i dwa skuteczne ataki Wachnika z rzędu pozwoliły lublinianom doprowadzić jednak do wyrównania (8:8). W drugiej połowie seta między zespołami toczyła się zacięta walka, w której ostatecznie minimalnie lepsi okazali się kluczborczanie, gdy najpierw Sternik, a następnie Mucha zatrzymali Mehicia (15:13).

MVP: Kajetan Kulik

Mickiewicz Kluczbork – LUK Politechnika Lublin 3:2
(18:25, 16:25, 25:20, 25:22, 15:13)

stan rywalizacji play-off: 1:1

Składy zespołów:
Mickiewicz: Frankowski (1), Lewandowski (9), Bułkowski (6), Toma (1), Owczarz (3), Sternik (5), Jaskuła (libero) oraz Szmajduch (8), Mucha (5), Durski, Biegun (9), Kulik (21) i Łysiak (libero)
Politechnika: Rusin (10), Romać (16), Sobala (10), Pająk, Stajer (9), Mehić (19), Majstorović (libero) oraz Durski, Wachnik (6) i Ziobrowski (4)

Zobacz również:
Wyniki play-off I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę