Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Nierówny mecz w Bydgoszczy dla Visły

I liga M: Nierówny mecz w Bydgoszczy dla Visły

W piątek w Bydgoszczy rozegrany został mecz 24. kolejki, w którym BKS Visła Proline Bydgoszcz podejmowała KPS Siedlce. Spotkanie miało bardzo nierówny przebieg. Gdy wydawało się, że pięciopunktowa przewaga w końcówce wystarczy, by KPS doprowadził do tie-breaka, Visła zaliczyła serię przy zagrywkach Michala Masnego. Od stanu 18:23 gospodarze nie oddali pola rywalom. Bydgoszczanie wygrali seta do 23, a cały mecz 3:1.

Otwarcie spotkania należało do siedlczan, którzy po nieudanym ataku Jana Galabova prowadzili 4:2. W kolejnych akcjach przyjmujący punktował skutecznie i doprowadził do remisu (5:5). Atak KPS-u opierał się na Lorencu. Po obu stronach siatki zdarzały się błędy. Michal Masny często posyłał piłki do Wojciecha Kaźmierczaka. Za sprawą asów Wiktora Mielczarka siedlczanie odbudowali przewagę, ale po atakach Łukasza Owczarza bydgoszczanie ponownie zniwelowali dystans (10:13, 12:13). Gdy bydgoski atakujący dołożył asa, o czas poprosił trener Grabda (15:14). Gospodarze zaczęli dyktować warunki, gdy kontratak wykorzystał Damian Radziwon ponownie interweniował szkoleniowiec gości (18:15). Seria przy zagrywkach Galabova trwała, przy stanie 20:15 w KPS-ie nastąpiła podwójna zmiana. Siedlczanie nie byli w stanie skończyć ataku. Po asie Galabova było już 23:15. Dopiero zagranie Filipa Frankowskiego pozwoliło zrobić przejście (23:16). Visła szybko zamknęła seta, decydujący punkt padł po ataku Antoniego Kwasigrocha.

W drugą odsłonę również lepiej weszli siedlczanie, ponownie prowadzili 4:2, ale po bloku i celnej zagrywce Łukasza Owczarza wynik wyrównał się (4:4). W kolejnych akcjach skuteczniejsi na siatce byli siedlczanie, gdy zablokowany został Kwasigroch dystans wzrósł do trzech oczek (6:9). Gospodarze nie odpuszczali, trwała zacięta walka. Większość akcji kończyła się w pierwszym uderzeniu (12:12). Gdy kontratak wykorzystał Frankowski, o czas poprosił trener Ogonowski (14:16). Po przerwie skutecznie zaatakował Galabov, a gdy Kaźmierczak zablokował Markiewicza wynik wyrównał się (16:16). Goście mieli problem z odbiorem zagrywek Radziwona, serię przy zagrywkach tego zawodnika przerwał dopiero atakiem przez środek Adrian Markiewicz. Dobrą zmianę dał Mateusz Borkowski (18:19). Do końca obie drużyny walczyły o przechylenie szali zwycięstwa na swoją korzyść. Ostatnie słowo należało do Lorenca.

Z wysokiego c trzecią partię rozpoczęli gospodarze, po bloku na Lorencu interweniował trener Grabda (5:2). Niemoc gości przerwał dopiero skutecznym atakiem Radosław Nowak (7:3). Siedlczanie często popełniali błędy, ich szkoleniowiec rotował składem. Przy stanie 10:4 kolejną przerwę wykorzystał Mateusz Grabda. Skutecznie atakował Damian Wierzbicki (12:5). Bydgoszczanie punktowali seriami, rywale nie potrafili skutecznie się im przeciwstawić. Po udanym kontrataku Galabova było już 20:12. Do końca to siatkarze z Bydgoszczy dyktowali warunki. Atak Kamila Gutkowskiego dał serię piłek setowych Viśle. W kolejnej akcji również ten zawodnik zdobył decydujący punkt.

Pierwsze wymiany seta numer cztery grane były punkt za punkt (3:3). W kolejnych akcjach obie drużyny nie ustrzegły się błędów, szczególnie w polu zagrywki (8:7). Z czasem sytuacja na boisku nie ulegała zmianie, wynik pozostawał na styku (12:12). Gdy po mocnym kontrataku Nowaka KPS odskoczył na 14:12, o czas poprosił trener Ogonowski. Serię rywali zakończył zdecydowanym zagraniem z prawego skrzydła Gutkowski (13:15). Bydgoszczanie mieli problemy w kolejnych elementach. Po nieudanym przyjęciu zagrywki Nowaka ponownie interweniował trener Ogonowski (14:18). Seria przy zagrywkach Nowaka trwała. Dopiero gdy środkowy posłał piłkę w aut, passa została przerwana (15:20). W końcówce bydgoszczanie poderwali się do walki. Gdy przy zagrywkach Masnego dystans stopniał do trzech oczek o czas poprosił trener Grabda (18:23, 20:23). Bydgoszczanie kontynuowali skuteczną grę. Po podwójnym bloku Visły ponownie interweniował szkoleniowiec KPS-u (22:23). Kolejne zmiany nie pomagały siedlczanom. Po błędzie ustawienia rywali gospodarze mieli piłkę meczową (24:23). Kontratak Wierzbickiego zamknął spotkanie.

MVP: Wojciech Kaźmierczak

BKS Visła Proline Bydgoszcz – KPS Siedlce 3:1
(25:17, 23:25, 25:14, 25:23)

BKS: Galabov (18), Kaźmierczak (12), Kwasigroch (5), Owczarz (8), Radziwon (10), Masny (3), Bonisławski (libero) oraz Wierzbicki (14), Gutkowski (10), Sternik
KPS: Frankowski (9), Nowak (11), Markiewicz (8), Lorenc (15), Magnuszewski (2), Mielczarek (5), Waloch (libero) oraz Pawluk, Dobosz, Borkowski (4)