Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Niemoc Astry trwa, pewna wygrana Norwida

I liga M: Niemoc Astry trwa, pewna wygrana Norwida

fot. KS Norwid Częstochowa

Siatkarze Astry Nowa Sól nie przerwali ostatniej passy porażek. W sobotnie popołudnie przed własną publicznością ulegli Exact Systems Norwidowi Częstochowa 0:3. Goście długimi fragmentami mieli mecz pod kontrolą, a gospodarze tylko czasami byli w stanie im się przeciwstawić.

W mecz lepiej wszedł Norwid, który przy zagrywce Damiana Koguta odskoczył od rywali na 5:2. Ci próbowali ratować się blokiem, ale udane zbicia Koguta i Rafała Sobańskiego powodowały, że częstochowianie kontrolowali boiskowe wydarzenia (11:7). W grze gospodarzy było mnóstwo błędów, które podcinały im skrzydła (16:10). Pojedyncze udane akcje w wykonaniu Bartosza Kowalczyka nie były w stanie poderwać ich do walki, a przyjezdni pewnie kroczyli do sukcesu w premierowej odsłonie. W końcówce asa serwisowego dołożył jeszcze Krzysztof Gibek, a Astrze nie pomogło nawet kilka skutecznych kontr. Po zbiciu Koguta ta część meczu padła łupem przyjezdnych 25:17.W pierwszej fazie drugiego seta asami popisali się Tomasz Pizuński i Beau Graham, a wynik oscylował wokół remisu. Dopiero kontra Pizuńskiego sprawiła, że niewielką przewagę uzyskali nowosolanie (8:6). Nie cieszyli się z niej zbyt długo, bo po punktowej zagrywce Sobańskiego Norwid wrócił do gry. Dzięki zbiciom tego zawodnika sam zaczął przejmować inicjatywę na boisku (14:12). Blok dołożył Graham, a skuteczna postawa na siatce częstochowskich skrzydłowych powodowała, że powoli „odjeżdżali” oni przeciwnikom (20:15). Pizuński na spółkę ze Sławomirem Buschem próbowali jeszcze odrabiać straty po stronie beniaminka, ale rozpędzeni przyjezdni na to im nie pozwolili. W końcówce w ataku przypomniał o sobie Kogut, a czapa w wykonaniu Daniela Popieli dała zwycięstwo Norwidowi (25:19).

W trzecią odsłonę lepiej weszli gospodarze, którzy po akcji Kamila Drzazgi wyszli na prowadzenie 5:3, ale przez własne błędy podali rękę przeciwnikom. Ci po krótkiej wymianie ciosów sami zaczęli przejmować inicjatywę na boisku. Na środku pokazał się Popiela, a częstochowianie zbudowali sobie nadwyżkę w jednym ustawieniu (13:9). Beniaminek próbował ratować się blokiem, ale po kontrze Gibka przyjezdni mieli coraz większą przewagę (17:12). On razem z Kogutem prowadzili częstochowian do końcowej wygranej (21:16). Pizuński z Drzazgą jeszcze poprawili wynik po stronie Astry, ale i tak Norwid pewnie triumfował 25:20.

MVP: Tomasz Kowalski     

Astra Nowa Sól – Exact Systems Norwid Częstochowa 0:3
(17:25, 19:25, 20:25)

Składy zespołów:
Astra: Jurkojć, Kowalczyk (7), Busch (8), Pizuński (11), Drzazga (3), Pranko (8), Foltynowicz (libero) oraz, Kłęk, Kołtowski (libero), Czyrniański (1)
Norwid: Kowalski (5), Popiela (9), Graham (6), Kogut (12), Sobański (14), Gibek (9), Takahashi (libero) oraz Sługocki

Zobacz również
Wyniki i tabela I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę