Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Niełatwy mecz Gwardii w Spale

I liga M: Niełatwy mecz Gwardii w Spale

Trwa intensywny czas SMS-u PZPS Spała. Po sobotnim wyjazdowym meczu 25. kolejki dzień później podopieczni trenera Bąkiewicza podejmowali Gwardię w ramach zaległej 20. serii. Gospodarze postawili wysoko poprzeczkę bardziej doświadczonym rywalom. SMS-owi nie udało się jednak ugrać punktów. Nagrodę MVP odebrał rozgrywający Sebastian Matula.

Lepiej w mecz weszli gospodarze, po asie Peryta i bloku na Górskim o czas poprosił trener Stelmach (7:3). Celne zagrywki Janusza Górskiego i udane ataki wrocławian pozwoliły im zmniejszyć dystans. Gdy przechodzącą piłkę wykorzystał Tim Grozer, przerwę wykorzystał Michał Bąkiewicz (9:8). Z czasem celnie atakował Kacper Pakos. Przy stanie 14:10 w Gwardii nastąpiła podwójna zmiana. W następnej akcji błąd w ataku popełnił Grozer, kolejny raz zawodników do siebie przywołał Krzysztof Stelmach. Serię rywali zakończył skutecznym atakiem Marco Ferreira (16:11). Bardzo dobrze funkcjonował blok SMS-u (20:13). Goście nie ustrzegli się również niewymuszonych błędów. Po błędzie w polu zagrywki Grozera gospodarze mieli kolejne piłki setowe (24:18). W następnych akcjach skutecznie atakował Ferreira, a gdy zablokowany został Pakos, czas wykorzystał trener Bąkiewicz (24:21). Po przerwie zwycięstwo SMS-u przypieczętował Mateusz Nowak.

Na początku drugiego seta gospodarze popełniali proste błędy. Gdy skutecznie zaatakował Ferreira, przerwę wykorzystał trener SMS-u (2:5). Seria przy zagrywkach wrocławskiego atakującego trwała, w spalskich szeregach nastąpiła podwójna zmiana (2:7). Dopiero blok na Ferreirze przerwał passę (3:8). Gdy kontratak wykorzystał Jakub Olszewski SMS zmniejszył dystans i o czas poprosił szkoleniowiec gości (5:8). Zaczął funkcjonować wrocławski blok (7:13). Gdy do dobrych ataków Olszewski dołożył asa, różnica punktowa ponownie została zniwelowana (11:14). Celne zagranie Grozera i błędy SMS-u skłoniły trenera gospodarzy do poproszenia o czas (11:17). W dalszej fazie seta obie drużyny walczyły, dystans pozostawał wyraźny (15:20). Gdy przedłużoną wymianę skończył Przemysław Peryt, czas wykorzystał trener Stelmach (18:21). Po interwencji trenera skutecznie atakowali Ferreira i Grozer. Błąd w polu zagrywki Olszewskiego dał piłki setowe wrocławianom (19:24). Decydujący punkt zdobył atakiem po bloku Rafał Sobański.

W trzeciej odsłonie gwardziści nie ustrzegli się błędów, wynik szybko wyrównał się. Z czasem obie drużyny skuteczne akcje przeplatały z pomyłkami, wynik oscylował wokół remisu (10:10). Gdy po asie Sergiusza Serafina SMS odskoczył na 14:12, o czas poprosił trener Stelmach. Atak Ferreiry i błąd Olszewskiego ponownie wyrównały rezultat (14:14). Siatkarze obu drużyn nie wstrzymywali ręki w ataku. Gdy asa dołożył Grozer, przerwę wykorzystał trener Bąkiewicz (16:17). Kolejna akcja była bardzo długa, zakończył ją blok na Perycie i drugi raz zawodników do siebie przywołał spalski szkoleniowiec. W dalszej fazie seta celnie atakował Nowak. Po asie Serafina na tablicy wyników pojawił się remis (21:21). Kolejne punkty padały po błędach (21:24). Zepsuta zagrywka Kubickiego zamknęła seta.

Otwarcie czwartej partii należało do wrocławian, po kontrataku Sobańskiego szybko interweniował trener Bąkiewicz (3:7). Serie przy zagrywkach Sobańskiego przerwał dopiero błąd przyjmującego (4:9). Goście górowali na siatce, w szeregach SMS-u mnożyły się błędy. Gdy atak skończył Arkadiusz Olczyk, Gwardia prowadziła 15:8. Po błędzie Igora Zawadzkiego było już 17:9 dla wrocławian, ponownie przerwę wykorzystał szkoleniowiec SMS-u. Po tej interwencji gospodarze odrobili kilka punktów, gdy zablokowany został Sobański, zawodników do siebie przywołał trener Stelmach (12:17). W dalszej fazie seta wyraźny dystans utrzymywał się (14:20). W końcówce poderwać do walki SMS starał się Olszewski. Gdy błąd popełnił Grozer, o czas poprosił trener Stelmach (18:23). Passę gospodarzy przerwał atakiem przez środek Olczyk. Również ten środkowy zdobył punkt na wagę zwycięstwa.

MVP: Sebastian Matula

SMS PZPS Spała – Chemeko-System Gwardia Wrocław 1:3
(25:21, 20:25, 22:25, 20:25)

SMS: Olszewski (21), Pakos (10), Peryt (8), Nowak (7), Serafin (8), Gaweł (5), Kędzierski (libero) oraz Kubicki, Zawadzki (4) i Kaliszuk
Gwardia: Zawalski (3), Grozer (19), Górski (2), Olczyk (9), Tichacek, Frąc (1), Mihułka (libero) oraz Kołtowski (libero), Ferreira (11), Sobański (13) i Matula (2)