Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: MKS Będzin po raz drugi wygrał z Visłą i zameldował się w finale

I liga M: MKS Będzin po raz drugi wygrał z Visłą i zameldował się w finale

MKS Będzin pewnie wygrał z Visłą Bydgoszcz 3:0 i zagra w finale I ligi mężczyzn.  Gospodarze dominowali w całym meczu, nie przytrafiły im się przestoje jak miało to miejsce w pierwszym meczu. Bydgoszczanie zagrają o trzecią lokatę.

W początkowym okresie gry obie drużyny grały punkt za punkt (3:3, 5:5,  7:7). Na boisku trwała wymiana ciosów, zarówno Visła jak i miejscowa ekipa kończyła swoje akcje z pierwszego uderzenia. Nie do zatrzymania był Piotr Śliwka,  przyjezdni czujnie zagrali na siatce. Do stanu po 15 wynik był remisowy. Po ataku Łukasza Usowicza oraz przy serii zagrywek Bartosza Pietruczuka MKS zbudował sobie czteropunktową przewagę (19:15). Po kontrataku Brandona Koppersa było 21:15, drugą przerwę na żądanie wykorzystał trener Michal Masny. Posunięcie to nic nie zmieniło w grze jego drużyny. Będzinianie punktowali w polu zagrywki,  ostatni punkt zdobyli po błędzie swoich rywali.

W drugiej odsłonie meczu gospodarze poszli za ciosem. Po asie serwisowym Bartosza Pietruczuka prowadzili 3:1, a po punktowym bloku w wykonaniu Łukasza Swodczyka 5:2. Będzinianie odrzucili od siatki Visłę, kontrataki zamieniali w punkty. Mogła podobać się gra Koppersa, po jego zbiciu było 9:4 dla MKS-u. Podopieczni trenera Wojciecha Serfaina kontrolowali boiskowe wydarzenia do stanu 14:9 Wówczas w polu zagrywki zameldował się Michał Szczechowicz, popisał się trudnymi zagrywkami. W ataku przypomniał o sobie Damian Wierzbicki, goście zbliżyli się na jeden punkt, przegrywali 13:14. Reprymenda trenera Serafina okazała się być skuteczna. W bloku punktował Łukasz Swodczyk,  cenne punkty w ataku dołożył Koppers było 18:14 dla ekipy z Będzina.  Bydgoszczanie mieli duże problemy z przyjęciem, trener Masny rotował składem, brał przerwy na żądanie, ruchy te okazały się być mało skuteczne. Po ataku Pietruczuka ze skrzydła MKS prowadził 23:18. Atak Teppana zakończył rywalizację w tym secie.

Po asie serwisowym Teppana było 2:0, goście byli w odwrocie.  Po tym jak został zablokowany Piotr Śliwka o przerwę poprosił trener Masny, jego ekipa przegrywała  0:4. Nie mający nic do stracenia bydgoszczanie za sprawą Pawła Cieślika zbliżyli się do gospodarzy na jeden punkt,  przegrywali 7:8. Odpowiedź zespołu z Zagłębia była natychmiastowa. Punktował Swodczyk oraz Pietruczuk, było 12:8 dla MKS-u. Goście seriami tracili punkty, nie kończyli ataków z pierwszego uderzenia,przegrywali 10:16. As serwisowy Koppersa przybliżył miejscową drużynę do końcowego zwycięstwa (20:13). Po kiwce Macionczyka było 24:17 dla gospodarzy. Błąd w polu zagrywki Elgerta zamknął ten mecz.

MVP: Renee Teppan

MKS Będzin – Visła Bydgoszcz 3:0
(25:18, 25:20, 25:20)

Stan rywalizacji play-off do dwóch zwycięstw: 2-1 dla MKS-u

MKS: Macionczyk (2), Usowicz (9), Teppan (13),  Pietruczuk (10), Swodczyk (9), Koppers (10),  Olenderek (libero) oraz Ptaszyński, Frąc
Visła: Krysiak (3), Wierzbicki (8). Szczechowicz (1), Radziwon (10), Cieślik (10),  Śliwka (4), Bonisławski (libero) oraz Elgert, Gutkowski (2), Kwasigroch