Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Mickiewicz we własnej hali zaczął od zwycięstwa

I liga M: Mickiewicz we własnej hali zaczął od zwycięstwa

Pierwsze zwycięstwo w sezonie 2022/2023 odnieśli siatkarze Mickiewicza Kluczbork. Podopieczni Mariusza Łysiaka w drugiej kolejce we własnej hali 3:0 pokonali Legię Warszawa. Najwięcej walki było w premierowej odsłonie, która zakończyła się dopiero batalią na przewagi.

W mecz lepiej weszli gospodarze, którzy szybko odskoczyli od rywali na 4:1, ale ci błyskawicznie wrócili do gry. W kolejnych minutach prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie, a minimalną przewagę miała raz jedna, raz druga drużyna. Dopiero w połowie seta Mickiewicz ponownie odskoczył, tym razem na 17:14. Legia walczyła, ale nie potrafiła doprowadzić do remisu. Przegrywała już 21:24, lecz doprowadziła do batalii na przewagi. W niej miała nawet piłki setowe, ale więcej zimnej krwi zachowali kluczborczanie, którzy triumfowali w premierowej odsłonie 30:28.

Od początku drugiej partii oba zespoły szły łeb w łeb. Dopiero przy stanie 6:6 stołeczna drużyna straciła serię punktów, a podopieczni Mariusza Łysiaka złapali wiatr w żagle (11:6). Goście rzucili się do odrabiania strat, ale stać było ich jedynie na zbliżenie się do rywali na 13:15. Drugą część seta gospodarze mieli totalnie pod kontrolą. Wykorzystywali większość okazji na zdobywanie punktów, a pojedyncze udane odpowiedzi Legii na niewiele jej się zdały. Ostatecznie przegrała ona 18:25.

Mickiewicz poszedł za ciosem w trzeciej odsłonie, szybko odskakując na 5:2. Chwilę później prowadził już 8:3, a sytuacja warszawskiej ekipy robiła się coraz trudniejsza. Kluczborczanie punktowali przy swojej zagrywce, a ich przewaga robiła się coraz wyraźniejsza (14:7). Gości stać było na grę punkt za punkt, ale ona przybliżała do wygranej ekipę z Opolszczyzny. W końcówce Legia jeszcze poprawiła nieco wynik, ale i tak ta część meczu padła łupem kluczborczan 25:20.

MVP: Artur Pasiński

Mickiewicz Kluczbork – Legia Warszawa 3:0
(30:28, 25:18, 25:20)

Mickiewicz: Bereza (2), Linda (11), Olczyk (5), Kosian (1), Pasiński (9), Górski (11), Jaskuła (libero) oraz Łysiak (libero), Mucha (7), Kopacz, Siemiątkowski (2) i Mendel
Legia: Prokopczuk, Szlęzak (3), Szczepaniak (4), Leliwa (7), Kozłowski (2), Stępień (8), Tomczak (libero) oraz Sumara (libero), Szewczyk (1), Romanutti (5), Bobrowski (4), Gawrzydek, Akala i Gregorowicz (2)