Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Męczarnie Avii w Spale, SMS z jednym punktem

I liga M: Męczarnie Avii w Spale, SMS z jednym punktem

Siatkarze SMS-u PZPS Spała sprawili sporo problemów Polskiemu Cukrowi Avii Świdnik. W ramach 22. kolejki TAURON 1. Ligi podopieczni Michała Bąkiewicza we własnej hali przegrali, ale dopiero po tie-breaku. Świdniczanie stracili więc punkt, który może słono ich kosztować w końcowym rozrachunku.

Początek meczu należał do świdniczan, którzy po błędach Kacpra Ratajewskiego odskoczyli od rywali na 6:3. Spalską młodzież poderwał do walki jednak Jakub Majchrzak, a po błędzie Kamila Durskiego szybko wróciła do gry (7:7). W kolejnych akcjach poczynała sobie coraz śmielej, a po asie serwisowym Piotra Śliwki wyszła nawet na prowadzenie (12:11), ale w kolejnych minutach wynik oscylował wokół remisu.

Oba zespoły grały zrywami, ale w decydującą część seta weszły przy remisie. Podopieczni Michała Bąkiewicza grali odważnie, a Avia nie potrafiła ich złamać. O losach seta musiała zadecydować walka na przewagi. W niej lepsi okazali się siatkarze ze Spały, którzy po czapie Jakuba Olszewskiego triumfowali 29:27.

W drugiego seta lepiej weszli podopieczni Witolda Chwastyniaka, którzy po asie serwisowym Siwickiego objęli prowadzenie (7:5). Nie cieszyli się z niego długo, bo Majchrzak doprowadził do wyrównania. To rozochociło zawodników SMS-u, a udane zagrania Śliwki i Olszewskiego spowodowały, że to gospodarze wysforowali się na prowadzenie (16:13). Ale i oni nie potrafili go utrzymać, a przez własne błędy pomogli wrócić do gry świdniczanom. Ratajewski próbował dać im przewagę, ale im bliżej końca seta, tym popełniali więcej błędów. Avia skrzętnie to wykorzystała, a czapa Siwickiego postawiła kropkę nad „i” w tej partii (25:22).

W trzecim secie przyjezdni próbowali pójść za ciosem. Początkowo im się to udało, bo po kontrze Przemysława Tomy wyszli na prowadzenie (5:3), ale as serwisowy Majchrzaka pozwolił SMS-owi odrobić straty. Niestety, w ataku zaczął mylić się Ratajewski, a po drugiej stronie siatki przypomniał o sobie Rećko, dzięki czemu to Avia zaczęła budować sobie nadwyżkę (15:12). Dołożyła dwa bloki, a sytuacja gospodarzy robiła się coraz trudniejsza (20:15). Poderwał ich jednak do walki Kajetan Kubicki, a oni zbliżyli się na 21:23. W końcówce było jeszcze 23:24, ale Rećko przechylił szalę zwycięstwa na stronę przyjezdnych w tym secie (25:23).

Mimo tego gospodarze od mocnego uderzenia zaczęli czwartego seta. Duet Majchrzak/Ratajewski dał im prowadzenie (8:5). Sygnał do ataku Avii próbował dać Siwicki, ale zbliżyła się ona do rywali tylko na 10:12. W kolejnych minutach punktował Ratajewski, a po kontrze Mateusza Kufki spalska młodzież prowadziła już 16:11, lecz przyjezdni nie rezygnowali z walki. Dzięki Rećko zbliżyli się do przeciwników na 18:20, ale na więcej nie było ich już stać. W końcówce ważne akcje kończyli Olszewski i Majchrzak, a dzięki temu młodzi adepci siatkówki ze Spały doprowadzili do tie-breaka (25:22).

Ten lepiej zaczął się dla przyjezdnych, którzy za sprawą Siwickiego objęli prowadzenie 6:4. Taką też przewagę utrzymali przy zmianie stron, a po kontrze Jakuba Urbanowicza byli w coraz lepszej sytuacji (10:7). Po zbiciu Olszewskiego SMS zbliżył się jeszcze na 9:10, ale końcówka należała do Avii. W niej duet Rećko/Siwicki poprowadził świdniczan do wygranej (15:11).

SMS PZPS Spała – Polski Cukier Avia Świdnik 2:3
(29:27, 22:25, 23:25, 25:22, 11:15)

SMS: Kubicki (4), Ratajewski (21), Śliwka (6), Olszewski (19), Nowak (4), Majchrzak (20), Hawryluk (libero) oraz Kaliszuk (1), Gaweł, Kufka (7), Zawadzki (2), Pakos
Avia: Durski, Rećko (25), Kosiba (4), Urbanowicz (15), Toma (11), Siwicki (12), Guz (libero) oraz Kuś (libero), Kalinowski (1), Machowicz, Seliga (1), Walawender