Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Lechia zgodnie z planem, SMS bez szans

I liga M: Lechia zgodnie z planem, SMS bez szans

Kolejną porażkę na pierwszoligowych parkietach ponieśli siatkarze SMS-u PZPS Spała, którzy w sobotnie popołudnie we własnej hali ulegli 0:3 Lechii Tomaszów Mazowiecki. Trochę walki było tylko w trzecim secie, a w pierwszych dwóch goście dyktowali warunki gry. To zwycięstwo przybliżyło ich do play-off.

W mecz lepiej weszli tomaszowianie, którzy po akcjach Marcela Hendzelewskiego objęli prowadzenie 6:3. Mogli liczyć na błędy rywali, a przy zagrywce Kajetana Kulika ich prowadzenie znacząco urosło (10:4). SMS do walki próbował poderwać Szymon Patecki, a dzięki blokowi zbliżyła się ona na 10:13, ale na więcej nie było jej stać. Popełniała więcej błędów na zagrywce, a po kontrze Hendzelewskiego Lechia odbudowała znaczącą nadwyżkę (20:14). W końcówce blok dołożył Wojciech Szwed, a dwa zbicia Mateusza Piotrowskiego praktycznie przypieczętowały wygraną gości w premierowej odsłonie. Ostatecznie po akcji Hendzelewskiego triumfowali oni w niej 25:17.

W drugiej partii podopieczni Mateusza Mielnika poszli za ciosem. Błędy rywali oraz as serwisowy Szweda spowodowały, że szybko zbudowali sobie prowadzenie (5:2). Na siatce pokazał się Bartłomiej Neroj, asa dołożył Hendzelewski, a dwie czapy na spalskiej młodzieży spowodowały, że tomaszowianie w pełni kontrolowali boiskowe wydarzenia (13:6). Gospodarzom nie pomogła podwójna zmiana, bo ciągle popełniali sporo błędów. Na dodatek na środku zameldował się Damian Baran, a po kolejnej punktowej zagrywce Szweda Lechia pewnie zmierzała do zwycięstwa w tej części spotkania (20:10). W końcówce przytrafiło się jej kilka błędów, ale jej wygrana nie była zagrożona. W ataku pokazał się jeszcze Kulik, a nierówną walkę w tym secie zakończył blok Konrada Bączka (25:15).

W trzecim secie goście nie zamierzali zwalniać tempa, a przy zagrywce Sterny osiągnęli przewagę (3:0). Jednak spalska młodzież nie zamierzała się poddawać, a po ataku Mateusza Nowaka wróciła do gry. Wykorzystała błędy rywali i sama nawet objęła prowadzenie 9:7, lecz po asie serwisowym Sterny Lechia odrobiła straty. W kolejnych minutach wynik oscylował wokół remisu, a gospodarze dzielnie stawiali się tomaszowianom (16:16). Na udane zagrania Adriana Markiewicza odpowiadał Jakub Majchrzak i zanosiło się na batalię na przewagi (21:21). Jednak w końcówce gospodarze popełnili błędy, a Kulik poprowadził przyjezdnych do ważnej wygranej (25:22).

SMS PZPS Spała – Lechia Tomaszów Mazowiecki 0:3
(17:25, 15:25, 22:25)

MVP: Marcel Hendzelewski

Składy zespołów
SMS: Becker, Nowak (8), Majchrzak (5), Potrykus (9), Patecki (8), Serewis (1), Kubacki (libero) oraz Dróżdż, Jańczyk (2), Szpernalowski (2), Rybak (5)
Lechia: Neroj (1), Kulik (11), Sterna (5), Baran (4), Hendzelewski (12), Szwed (11), Dzierżyński (libero) oraz Kędzierski (libero), Bieńkowski, Piotrowski (2), Bączek (1), Sokołowski, Markiewicz (2)