Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Lechia z ważną wygraną, Legia coraz bliżej spadku

I liga M: Lechia z ważną wygraną, Legia coraz bliżej spadku

fot. Anna Musierowicz - tauron1liga.pl

W 26. kolejce siatkarze Lechii Tomaszów Mazowiecki pokonali u siebie Legię Warszawa 3:1. Mimo że na własne życzenie przegrali premierową odsłonę, to w kolejnych dyktowali warunki gry. Dzięki wygranej awansowali do ósemki, a Legia jest coraz bliżej spadku, bo ma już 8 punktów straty do bezpiecznej pozycji.

W mecz lepiej weszli tomaszowianie, którzy po asie serwisowym Kajetana Kulika objęli prowadzenie 4:1. Gości do walki próbował poderwać Michał Kozłowski, ale wciąż inicjatywa była po stronie Lechii. W ważnych momentach punktowała ona blokiem, a zbicia Kulika i od czasu do czasu Sławomira Stolca powodowały, że kontrolowała wynik (15:10). Próbował jej odpowiadać zagrywką Bartosz Stępień, ale po bloku Damiana Barana wydawało się, że gospodarze grają pewnie i stabilnie (19:14). W końcówce straty po stronie Legii próbował niwelować Paweł Szczepaniak, ale po akcji Radosława Sterny gospodarze mieli piłki setowe (24:21). Dzięki blokowi goście doprowadzili do batalii na przewagi, a dwa zbicia Kacpra Bobrowskiego przechyliły szalę zwycięstwa na ich stronę (27:25).W drugim secie Legia próbowała pójść za ciosem, a po błędach rywali objęła nawet prowadzenie 5:3, ale dzięki Wojciechowi Szwedowi tomaszowianie szybko wrócili do gry. Ich świetna postawa w bloku spowodowała, że zaczęli przejmować inicjatywę na boisku, a ich grę w ataku usystematyzował wprowadzony Mateusz Piotrowski. Wspierał go Stolc, a przyjezdni byli coraz bardziej bezradni (15:8). Po asie serwisowym Sterny Lechia dzieliła i rządziła na boisku (22:12). Pojedyncze udane akcje Szczepaniaka czy Bobrowskiego nie pomogły już gościom, a ta partia powędrowała na konto gospodarzy (25:17).

W trzeciej odsłonie nie zamierzali oni zwalniać tempa, a po akcji Sterny odskoczyli od rywali na 4:1. Asa serwisowego dołożył Stolc, a Lechia kontrolowała wynik. Po ataku Bobrowskiego Legia zbliżyła się na 9:11, ale zaczęła popełniać błędy, a po punktowej zagrywce Szweda gospodarze odbudowali swoje prowadzenie (14:9). W ataku niezawodny był Stolc, a warszawski zespół był coraz bardziej bezradny. W końcówce na siatce uaktywnił się Szwed, a przy serwisie Bartłomieja Neroja tomaszowianie raz po raz punktowali blokiem. Rywale już się nie podnieśli, a blok przypieczętował pewną wygraną Lechii w tym secie (25:16).

W pierwszej fazie czwartego seta toczyła się walka cios za cios, ale po błędzie Bobrowskiego przewaga zaczęła zarysowywać się po stronie gospodarzy (6:4). Serię udanych ataków dołożył Szwed, a sytuacja Legii robiła się coraz trudniejsza (11:6). Próbował do walki poderwać ją Szczepaniak, ale wciąż inicjatywę mieli tomaszowianie (15:11). Gości pogrążyły błędy w ataku, a Stolc na spółkę z Piotrowskim prowadził Lechię do zwycięstwa. W końcówce mogła ona liczyć na błędy rywali, przypomniała sobie jeszcze o grze blokiem, a popsuta zagrywka Michała Gawrzydka zakończyła całe spotkanie (25:19).

MVP: Wojciech Szwed

Lechia Tomaszów Mazowiecki – Legia Warszawa 3:1
(25:27, 25:17, 25:16, 25:19)

Składy zespołów:
Lechia: Kulik (6), Neroj (3), Stolc (25), Szwed (21), Baran (8), Sterna (4), Dzierżyński (libero) oraz Kędzierski (libero), Piotrowski (10), Sokołowski (1)
Legia: Szewczyk (1), Szczepaniak (17), Akala (2), Kozłowski (11), Bobrowski (11), Stępień (5), Tomczak (libero) oraz Sumara (libero) Szlęzak, Gawrzydek (3), Leliwa (5), Janus (1), Gregorowicz

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-03-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę