Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Krispol rozbity w Kluczborku

I liga M: Krispol rozbity w Kluczborku

fot. Gwardia Wrocław

Kolejny świetny mecz rozegrał Mickiewicz Kluczbork, który tym razem we własnej hali rozbił Krispol Września. Podopieczni Mariusza Łysiaka nacisnęli rywali zagrywką, a ci nie mieli kompletnie nic do powiedzenia. W efekcie ekipa z Opolszczyzny zgarnęła kolejny komplet oczek i umocniła się w czołówce tabeli.

Od początku meczu do ataku ruszyli kluczborczanie, którzy szybko wypracowali sobie przewagę (5:2). Pojedyncze udane odpowiedzi w wykonaniu Jakuba Olszewskiego czy Ernesta Kaciczaka to było zbyt mało, aby Krispol wrócił do gry. Wciąż w natarciu był Mickiewicz. Serię punktów zdobył on przy zagrywce Konrada Muchy, a przyjezdni byli coraz bardziej bezradni (15:7). Swoje trzy grosze do wyniku dołożył Jan Siemiątkowski, a Janusz Górski prowadził gospodarzy do sukcesu w premierowej odsłonie. W końcówce dzielili oni i rządzili na boisku, a ta część meczu padła ich łupem 25:14).W drugim secie przebudzili się przyjezdni, którzy początkowo dotrzymywali kroku faworytom. Nieskuteczny był jednak Jakub Buczek, a dzięki temu ekipa z Opolszczyzny zaczęła przejmować inicjatywę na boisku (8:6). Przytrafiały się jej jednak błędy, a udane akcje między innymi Macieja Tupty powodowały, że Krispol wciąż był w grze (14:15). Później jednak stracił serię punktów w jednym ustawieniu, a siła ofensywna Mickiewicza była na tyle duża, że ponownie zdominował on boiskowe wydarzenia. Wyróżniał się duet Artur Pasiński/Janusz Górski, a drugiego seta faworyci wygrali 25:17.

W trzeciej odsłonie kluczborczanie nie zamierzali zwalniać tempa, a dzięki Górskiemu i Mateuszowi Lindzie szybko przejęli inicjatywę nad boiskowymi wydarzeniami (6:3). Przy stanie 11:6 o czas poprosił Marian Kardas, ale jego podopieczni byli kompletnie bezradni, a rozpędzony Mickiewicz punktował raz po raz. Szkoleniowiec gości rotował składem, ale u wrześnian brakowało lidera. Takim po drugiej stronie siatki był Górski, który miał jednak wsparcie wśród kolegów. Im bliżej końca seta, tym gospodarze bardziej dominowali na siatce, co przełożyło się na ich zwycięstwo (25:12).

MVP: Janusz Górski

Mickiewicz Kluczbork – Krispol Września 3:0
(25:14, 25:17, 25:12)

Składy zespołów:
Mickiewicz: Bereza (1), Linda (12), Górski (16), Pasiński (10), Mucha (6), Olczyk (3), Jaskuła (libero) oraz Łysiak (libero), Mendel (1), Kosian, Kopacz, Siemiątkowski (2), Makowski
Krispol: Lipiński (1), Olszewski (1), Buczek (2), Kaciczak (6), Rudnicki (3), Laskowski (4), Zieliński (libero) oraz Polczyk (3), Ziółkowski, Cichosz-Dzyga, Tupta (6), Ratajewski, Ligocki (libero)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę