Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: KPS zrewanżował się Avii

I liga M: KPS zrewanżował się Avii

Trzy sety wystarczyły, by rozstrzygnąć mecz w Siedlcach. Miejscowy KPS w pierwszych dwóch setach bez większych problemów pokonał Polski Cukier Avię Świdnik. Dopiero w trzeciej partii pojawiło się więcej emocji, ale po walce na przewagi również lepsi okazali się podopieczni trenera Grabdy. Tym samym siedlczanie pozostają w walce o 4. miejsce

Od początku pojedynku warunki na boisku dyktowali siedlczanie, po kontrataku Adriana Markiewicza o czas poprosił trener Chwastniak (4:3, 7:3). Serię przy zagrywkach Damiana Dobosza przerwał dopiero udanym atakiem Łukasz Kalinowski (8:4). Gra gospodarzy nie była pozbawiona błędów, ale nie przeszkadzało im to w utrzymywaniu przewagi. Raz za razem skutecznie punktował Filip Frankowski (13:9). Ze zmiennym szczęściem prezentowali się obaj atakujący. Gdy asa posłał Dobosz, kolejny raz interweniował szkoleniowiec gości (16:12). W kolejnych akcjach świdniczanie popełniali coraz więcej błędów. Przyjezdni nie potrafili znaleźć sposobu na zatrzymanie rywali. Nieudany atak Łukasza Kalinowskiego zamknął seta.

Po kolejnych atakach Adama Lorenca KPS wyszedł na prowadzenie również na początku drugiej odsłony, gdy gospodarze dołożyli blok na Kalinowskim, przerwę wykorzystał Witold Chwastyniak (6:2). Świdniczanie szybko rzucili się do odrabiania strat, nie tylko skutecznie atakowali, ale również ustawiali szczelny blok. Szybko o czas poprosił trener Grabda (6:6). Passę przy zagrywkach Mateusza Rećko zamknął błąd zagrywającego (7:8). W kolejnych akcjach nie brakowało błędów. Ponownie do głosu doszli siedlczanie i po bloku na Szymonie Selidze drugi raz interweniował szkoleniowiec Avii (12:9). W dalszej fazie seta trwała walka na styku. Gdy zablokowany został Lorenc, czas wykorzystał trener KPS-u (15:15). Po serii błędów siedlczan Avia odskoczyła na 21:18. Sytuacja szybko odmieniła się przy celnych zagrywkach Mateusza Borkowskiego, ataki z przechodzących piłek kończył Radosław Nowak (22:21). Kropkę nad i w tym secie postawił Borkowski.

Chociaż pierwsze akcje trzeciego seta należało do gości, po asie Lorenca to KPS prowadził 4:3. Avia starała się walczyć, jednak za sprawą dwóch punktowych zagrywek Markiewicza gospodarze powiększyli przewagę, szybko interweniował trener Chwastyniak (9:7). Skuteczne zagrania Seligi i Rećko wyrównały wynik. Świdniczanie nie zdołali pójść za ciosem, po serii ich błędów ponownie o czas poprosił szkoleniowiec Avii (14:10). Poderwać do walki gości starał się Kalinowski (15:13) a gdy asa dołożył Mateusz Siwicki, przerwę wykorzystał Mateusz Grabda (16:15). Świdniczanie walczyli i po punktowej zagrywce Seligi wyrównali wynik (18:18). W końcówce KPS popełniał proste błędy, ponownie interweniował siedlecki szkoleniowiec (20:22). Atak Dobosza i zagranie z sytuacyjnej piłki Mariusza Magnuszewskiego doprowadziły do remisu (23:23). W kolejnej akcji pomylił się Seliga, ale przez błąd Lorenca w polu zagrywki KPS nie wykorzystał piłki setowej (24:24). W walce na przewagi siedlczanom udało się jednak przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

MVP: Adam Lorenc

KPS Siedlce – Polski Cukier Avia Świdnik 3:0
(25:18, 25:22, 28:26)

KPS: Frankowski (7), Nowak (5), Markiewicz (10), Lorenc (13), Dobosz (8), Magnuszewski (10), Waloch (libero) oraz Borkowski (2), Pawlun (1), Mielczarek (1) i Potera (libero)
Avia: Walawender (5), Siwicki (4), Rećko (10), Toma (5), Kalinowski (11), Seliga (14), Kuś (libero) oraz Guz (libero) i Durski