Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: KPS nie dał rady Astrze, udany rewanż nowosolan

I liga M: KPS nie dał rady Astrze, udany rewanż nowosolan

fot. Artur Lawrenc - tauron1liga.pl

Siatkarze  PSG KPS-u skomplikowali sobie sytuację jeśli chodzi o awans do fazy play-off rozgrywek I ligi siatkarzy. Siedlczanie w ważnym meczu ulegli niżej notowanej Astrze Nowa Sól i nie zdobyli w tym meczu choćby punktu. Ekipa gości tym samym zrewanżowała się za porażkę w pierwszej rundzie.

To Astra dość szybko przejęła inicjatywę w meczu i przy zagrywkach Tomasza Pizuńskiego oraz po jego kontrze prowadziła 8:4. Siedlczanie  starali się złapać swój rytm gry, często atakował Kacper Wnuk, ale nie udało im się mocno zbliżyć do przeciwników, którzy cały czas dobrze zagrywali i utrzymywali znaczną przewagę (16:11). W  ich szeregach obok Pizuńskiego dobrze spisywali się Wiktor Kłęk  oraz Paweł Skibicki. Po punkcie zza linii końcowej tego ostatniego było już 20:13.  W samej końcówce blok dołożył też Vadzim Pranko i to on też zakończył seta udaną zagrywką.Nowosolanie cały czas nękali przyjmujących rywali serwisem i po dwóch błędach KPS-u w ataku prowadzili w drugiej odsłonie 3:0. Gdy jednak za linią końcową stanął Jakub Strulak, miejscowi zaczęli odrabiać straty, a blok Wnuka pozwolił im wysunąć się na czoło (4:3). Kontra Długosza je podwyższyła do dwóch punktów, ale niedługo później Kłęk serwisem przywrócił prowadzenie na stronę gości. Co jakiś czas Astra ponownie korzystała z dobrze działającego serwisu, odskoczyła na  trzy punkty, ale Krystian Walczak też pokazał się z dobrej strony w tym elemencie i KPS po kontrze i bloku wyrównał po 18. To było wszystko na co stać było miejscowych. W końcówce Astra zanotowała serię przy zagrywkach Łukasza Jurkojcia, KPS się co rusz mylił i nowosolanie prowadzili w meczu już 2:0.

Po powrocie do gry obie ekipy zaczęły wymieniać się atakami. Następnie zaczęły też punktować blokiem, a także co jakiś czas przydarzały im się pojedyncze błędy w ofensywie. Astra wypracowała przewagę, a miejscowi gonili wynik. Skutecznie, bowiem po punktującej zagrywce Piotra Fenoszyna przejęli prowadzenie (8:7). Sami oddali je nieudanym atakiem, a nowosolanie dołożyli też kontrę. Sytuacja zmieniała się co trochę i po bloku Kamila Długosza to miejscowi prowadzili 12:10. Kolejny – Szczecińskiego zwiększył już prowadzenie KPS-u do 15:12, ale Pranko zagrywką od razu wyrównał i rozpoczęła się zacięta walka. Po stronie gospodarzy skuteczni byli Wnuk i Dobosz, a atak tego pierwszego dał siedlczanom wygraną w secie.

Astra otworzyła czwartą partię od prowadzenia 3:0 po bloku Kłęka. KPS nie mógł się odnaleźć w tej odsłonie i nie kończył akcji (1:6). Jedna udana zagrywka Wnuka niewiele zmieniła, ale po pewnym czasie serwisy Strulaka, pozwoliły Długoszowi grać w kontrze i w bloku i siedlczanie zbliżyli się na 10:12, ale tylko na chwilę. Pranko z pola zagrywki i Kłęk w bloku pozwolili Astrze znowu uciec  z wynikiem (16:11).  W samej końcówce miejscowi dzięki pomyłce rywali i i akcji w bloku Szczecińskiego zbliżyli się na dwa punkty straty, jednak nie byli w stanie zatrzymać przeciwników, którzy zamknęli całe starcie atakiem Skibickiego i zgarnęli komplet punktów.

MVP: Wiktor Kłęk

PSG KPS Siedlce – MKST Astra Nowa Sól 1:3
(17:25, 20:25, 25:23, 22:25)

Składy zespołów:
KPS: Długosz (14), Pigłowski (1), Dobosz (14), Wnuk (21), Szczeciński (7), Strulak (4), Waloch (libero) oraz Kopij (4), Fenoszyn (1) i Walczak (1)
Astra: Kłęk (24), Pizuński (17), Pranko (7), Skibicki (6), Brzeziński (11), Jurkoić (4), Foltynowicz (libero) oraz Kołtowski (libero), Busch, Drzazga i Czyrniański

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-03-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę