Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: KPS bezradny w Białymstoku, cenna wygrana beniaminka

I liga M: KPS bezradny w Białymstoku, cenna wygrana beniaminka

Niezwykle cenne zwycięstwo we własnej hali odniósł BAS Białystok, który potrzebował tylko trzech setów, aby pokonać PSG KPS Siedlce. Taki wynik sprawił, że obie drużyny zostały sąsiadami w tabeli z takim samym dorobkiem punktów.

W mecz lepiej weszli gospodarze, którzy szybko odskoczyli od rywali na 6:3. Ci nie zamierzali się poddawać, a za sprawą Przemysława Kupki wrócili do gry (9:9). Nie byli jednak w stanie przejąć inicjatywy na boisku. Ponownie uczynili to gospodarze. Przy stanie 17:13 interweniował Mateusz Grabda, ale czas na jego życzenie nie przyniósł efektu. Jego podopieczni mieli ogromne kłopoty w ataku, a po drugiej stronie siatki ręki nie zwalniał Jędrzej Goss, dzięki czemu białostoczanie pewnie kroczyli do wygranej w premierowej odsłonie. Wykorzystali niemoc rywali i triumfowali 25:16.

W drugim secie poszli za ciosem. Serią udanych zagrywek popisał się Bartłomiej Wójcik, a BAS zbudował sobie nadwyżkę (7:3). Sygnał do walki dał siedlczanom Kupka, ale zbliżyli się oni do rywali tylko na 8:9. Do połowy seta toczyli w miarę wyrównaną walkę, ale później podopieczni Krzysztofa Andrzejewskiego ponownie zaczęli dyktować warunki gry. KPS-owi nie pomogło pojawienie się na parkiecie Adriana Kopija, a jego sytuacja była coraz trudniejsza (20:16). Zbliżył się jeszcze do rywali na 21:23, ale ostatnie słowo należało w tej części spotkania do beniaminka, który triumfował 25:21.

Trzeciego seta goście zaczęli z dwoma zmianami w porównaniu do wyjściowego składu. Postawili na większe ryzyko w polu serwisowym i wykorzystali błędy rywali, co przełożyło się na ich prowadzenie 8:4. Wówczas o czas poprosił trener Andrzejewski, a gospodarze uspokoili swoją grę, czego efektem było doprowadzenie do remisu. W kolejnych minutach oba zespoły wymieniały się ciosami, a wynik oscylował wokół remisu (15:15). Dopiero wówczas przewagę zdobył beniaminek (19:16). KPS zniwelował jeszcze część strat, ale Goss na spółkę z Karolem Rawiakiem dali zwycięstwo gospodarzom (25:21).

MVP: Michał Witkoś

BAS Białystok – PSG KPS Siedlce 3:0
(25:16, 25:21, 25:21)

BAS: Witkoś, Goss, Kacperkiewicz, Rawiak, Turski, Wójcik, Ostaszewski (libero) oraz Shmat
KPS: Fenoszyn, Kupka, Dobosz, Długosz, Szczeciński, Kufka, Waloch (libero) oraz Kopij, Pigłowski, Wnuk