Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: KPS bez seta w Bydgoszczy

I liga M: KPS bez seta w Bydgoszczy

Siatkarze Visły Proline Bydgoszcz wykorzystali atut własnej hali, pokonując w niej PSG KPS Siedlce w ramach rozgrywek I ligi. Gospodarze trochę problemów mieli w pierwszych dwóch odsłonach, ale ostatecznie udało im się wygrać 3:0. To kolejna porażka siedlczan, która oddala ich od play-off.

Początek meczu stał pod znakiem walki cios za cios. Dopiero przy serwisie Emila Narkowicza na prowadzenie zaczęła wysuwać się Visła. Po kontrze Macieja Krysiaka zbudowała sobie ona zaliczkę (10:7), ale dwie udane akcje Przemysława Kupki pozwoliły KPS-owi szybko wrócić do gry. Bydgoszczanie nie dali się przełamać. Zdecydowanie lepiej od rywali grali blokiem, a dwie czapy dały im ponownie przewagę (17:14). Asa serwisowego dołożył Maxwell Elgert, a goście wciąż byli w defensywie. Po błędzie w ataku Damiana Wierzbickiego zbliżyli się jeszcze na 20:21, ale końcówka należała do Visły. Akcje kończyli w niej Kamil Gutkowski i Krysiak, a gospodarze triumfowali 25:23.

W pierwszej fazie drugiego seta ponownie obie drużyny szły łeb w łeb. Dopiero za sprawą Krysiaka bydgoszczanie odskoczyli od rywali na 10:7, a później 12:9. Zaczęli jednak popełniać błędy, a po akcji Kamila Długosza KPS wrócił do gry (14:14). Dał się jednak zatrzymać blokiem, a po pomyłce na środku Mateusza Kufki to gospodarze weszli z przewagą w kluczową fazę tej części spotkania (21:18). W niej ważne ataki kończył Damian Wierzbicki, a przyjezdni nie potrafili znaleźć recepty na to, aby doprowadzić do remisu. Rękę podali im rywale, popełniając dwa błędy, ale ostatecznie zakończyli tę część meczu zwycięstwem 25:23.

To nie załamało siedlczan, którzy od początku trzeciej odsłony dotrzymywali kroku gospodarzom, a duża w tym zasługa duetu Kupka/Długosz. Wyszli nawet na prowadzenie 8:7, ale Gutkowski na spółkę z Wierzbickim dali przewagę podopiecznym trenera Masnego (13:11). KPS się nie poddawał i po asie serwisowym Kufki wrócił do gry. Zanosiło się na to, że oba zespoły wejdą przy remisie w decydującą część tego seta, lecz po kontrze Wierzbickiego to ekipa znad Brdy przybliżała się do zwycięstwa (20:17). Punktowe zagrywki dołożyli jeszcze Elgert i Paweł Cieślik, a błąd siedlczan zakończył całe spotkanie (25:20).

MVP: Kamil Gutkowski

Visła Proline Bydgoszcz – PSG KPS Siedlce 3:0
(25:23, 25:23, 25:20)

Visła: Elgert (2), Wierzbicki (12), Krysiak (14), Gutkowski (9), Narkowicz (4), Cieślik (4), Jędruszczak (libero) oraz Radziwon, Kwasigroch
KPS: Pigłowski (1), Kupka (17), Dobosz (5), Długosz (7), Kufka (4), Strulak (3), Waloch (libero) oraz Wnuk, Fenoszyn