Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: KPS bez seta w Bydgoszczy

I liga M: KPS bez seta w Bydgoszczy

fot. Mateusz Bosiacki - tauron1liga.pl

Siatkarze Visły Proline Bydgoszcz wykorzystali atut własnej hali, pokonując w niej PSG KPS Siedlce w ramach rozgrywek I ligi. Gospodarze trochę problemów mieli w pierwszych dwóch odsłonach, ale ostatecznie udało im się wygrać 3:0. To kolejna porażka siedlczan, która oddala ich od play-off.

Początek meczu stał pod znakiem walki cios za cios. Dopiero przy serwisie Emila Narkowicza na prowadzenie zaczęła wysuwać się Visła. Po kontrze Macieja Krysiaka zbudowała sobie ona zaliczkę (10:7), ale dwie udane akcje Przemysława Kupki pozwoliły KPS-owi szybko wrócić do gry. Bydgoszczanie nie dali się przełamać. Zdecydowanie lepiej od rywali grali blokiem, a dwie czapy dały im ponownie przewagę (17:14). Asa serwisowego dołożył Maxwell Elgert, a goście wciąż byli w defensywie. Po błędzie w ataku Damiana Wierzbickiego zbliżyli się jeszcze na 20:21, ale końcówka należała do Visły. Akcje kończyli w niej Kamil Gutkowski i Krysiak, a gospodarze triumfowali 25:23.W pierwszej fazie drugiego seta ponownie obie drużyny szły łeb w łeb. Dopiero za sprawą Krysiaka bydgoszczanie odskoczyli od rywali na 10:7, a później 12:9. Zaczęli jednak popełniać błędy, a po akcji Kamila Długosza KPS wrócił do gry (14:14). Dał się jednak zatrzymać blokiem, a po pomyłce na środku Mateusza Kufki to gospodarze weszli z przewagą w kluczową fazę tej części spotkania (21:18). W niej ważne ataki kończył Damian Wierzbicki, a przyjezdni nie potrafili znaleźć recepty na to, aby doprowadzić do remisu. Rękę podali im rywale, popełniając dwa błędy, ale ostatecznie zakończyli tę część meczu zwycięstwem 25:23.

To nie załamało siedlczan, którzy od początku trzeciej odsłony dotrzymywali kroku gospodarzom, a duża w tym zasługa duetu Kupka/Długosz. Wyszli nawet na prowadzenie 8:7, ale Gutkowski na spółkę z Wierzbickim dali przewagę podopiecznym trenera Masnego (13:11). KPS się nie poddawał i po asie serwisowym Kufki wrócił do gry. Zanosiło się na to, że oba zespoły wejdą przy remisie w decydującą część tego seta, lecz po kontrze Wierzbickiego to ekipa znad Brdy przybliżała się do zwycięstwa (20:17). Punktowe zagrywki dołożyli jeszcze Elgert i Paweł Cieślik, a błąd siedlczan zakończył całe spotkanie (25:20).

MVP: Kamil Gutkowski

Visła Proline Bydgoszcz – PSG KPS Siedlce 3:0
(25:23, 25:23, 25:20)

Składy zespołów:
Visła: Elgert (2), Wierzbicki (12), Krysiak (14), Gutkowski (9), Narkowicz (4), Cieślik (4), Jędruszczak (libero) oraz Radziwon, Kwasigroch
KPS: Pigłowski (1), Kupka (17), Dobosz (5), Długosz (7), Kufka (4), Strulak (3), Waloch (libero) oraz Wnuk, Fenoszyn

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę