Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: KPS bez przełamania, Norwid z wygraną

I liga M: KPS bez przełamania, Norwid z wygraną

Siatkarzom PSG KPS-u Siedlce nie udało się przerwać serii porażek. W sobotnie popołudnie we własnej hali przegrali 0:3 z Exact Systems Norwidem Częstochowa. W trzeciej partii mieli szansę na przedłużenie spotkania, lecz nie potrafili jej wykorzystać.

Początek meczu należał do Norwida, który po kontrze Damiana Koguta odskoczył od rywali na 4:2. Ci szybko wrócili do gry za sprawą asa serwisowego Kacpra Wnuka. Nie byli jednak w stanie przejąć inicjatywy na boisku. Zrobili to częstochowianie, którzy przy serwisie Krzysztofa Gibka zbudowali sobie nadwyżkę (11:8). KPS starał się niwelować ją blokiem, ponownie asem popisał się Wnuk, ale wciąż na niewielkim prowadzeniu znajdowali się goście. Dopiero po punktowej zagrywce Mateusza Kufki gospodarze wrócili do gry (17:17). Przy remisie oba zespoły weszły w decydującą część seta. W niej kluczowa okazała się kontra Mateusza Borkowskiego i as serwisowy Koguta. Za to pomyłka w ataku Kamila Długosza przypieczętowała wygraną częstochowian (25:21).

W drugim secie przyjezdni poszli za ciosem. Po kontrze Gibka zbudowali sobie solidną nadwyżkę (6:3). Błąd na rozegraniu Krzysztofa Pigłowskiego spowodował, że Norwid prowadził już 8:4, ale dzięki blokowi KPS zniwelował część strat. Częstochowianie jednak szybko odbudowali prowadzenie. W ataku dobrze prezentował się Kogut, a po czapie Beau Grahama kontrolowali wynik (16:12). Siedlczanie zbliżyli się do nich jeszcze na 17:18, ale na więcej nie było ich stać. Udaną kontrą popisał się Daniel Popiela, a po punktowej zagrywce Borkowskiego Norwid odzyskał większą przewagę (22:18). W końcówce punktową zagrywkę dołożył jeszcze Kogut, a Popiela przypieczętował zwycięstwo gości (25:20).

W trzecią partię lepiej weszli gospodarze, którzy po punktowej zagrywce Wnuka wypracowali sobie niewielką przewagę (6:4). Za sprawą Gibka Norwid szybko ją zniwelował, a ten zawodnik na spółkę z Kogutem dali przewagę częstochowskiej ekipie (11:8). KPS do walki próbował poderwać Adrian Kopij, ale wciąż w lepszej sytuacji byli faworyci. W ich szeregach w ataku punktował Gibek, a Norwid był coraz bliżej wygranej (17:14). Dodatkowo dokładał oczka blokiem, a KPS był coraz bardziej bezradny, ale zerwał się do walki w końcówce. W dużej mierze dzięki blokowi odrobił straty i doprowadził do batalii na przewagi. W niej miał swoje szanse, lecz nie potrafił ich wykorzystać, a blok Borkowskiego przechylił szalę zwycięstwa na stronę gości (31:29).

MVP: Damian Kogut

PSG KPS Siedlce – Exact Systems Norwid Częstochowa 0:3
(21:25, 20:25, 29:31)

Składy zespołów
KPS: Pigłowski (2), Wnuk (15), Kopij (15), Długosz (5), Strulak (4), Kufka (5), Waloch (libero) oraz Kościółek, Potera (libero), Dobosz (2), Walczak, Fenoszyn
Norwid: Kowalski (2), Borkowski (15), Gibek (12), Kogut (12), Popiela (7), Graham (6), Takahashi (libero) oraz Sługocki, Kryński