Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Komplet punktów Krispolu w Kluczborku

I liga M: Komplet punktów Krispolu w Kluczborku

W sobotnim meczu 11. kolejki I ligi mężczyzn w Kluczborku nie brakowało zarówno jednostronnych setów, jak i takich rozstrzyganych w końcówkach. Po czterech setach z kompletu punktów mogli cieszyć się siatkarze Krispolu Września, którzy po dwóch porażkach wrócili na zwycięską ścieżkę.

Po bloku na Jakubie Czerwińskim Krispol prowadził 2:0, ale as Kacpra Popika szybko wyrównał wynik (2:2). W kolejnych akcjach trwała zacięta wymiana ciosów. Goście skuteczniej ustawiali blok i ponownie wyszli na prowadzenie – 9:7. Po skutecznych atakach Przemysława Kupki na tablicy wyników ponownie widniał remis (9:9). Zdarzały się przedłużone akcje, obie drużyny popełniały proste błędy, szczególnie polu zagrywki (12:14). Gospodarze wciąż musieli gonić wynik. Za sprawą kolejnego udanego ataku Mateusza Łysikowskiego Krispol prowadził 18:16. Gospodarzom nie można było odmówić woli walki, jednak wciąż nie byli w stanie przełamać rywali. Po ataku po bloku w aut Mateusza Lindy o czas poprosił trener Łysiak (18:21). W końcówce Kopij nie wykorzystał przechodzącej piłki, a blok obił Jakub Czerwiński i o czas poprosił trener Kardas (22:23). Po przerwie skutecznie zaatakował Linda a zawodników do siebie ponownie przywołał szkoleniowiec Mickiewicza. Kropkę nad i postawił atakiem Łysikowski.

Po błędzie Czerwińskiego było już 3:0 dla Krispolu. Goście górowali na siatce, utrzymując przewagę. Po asie Łukasza Rymarskiego o czas poprosił trener gospodarzy (5:11). Seria przy zagrywkach środkowego trwała. Przy stanie 5:13 Popik zmienił Prokopczuka, a Czerwiński Bułkowskiego. Po obu stronach siatki pojawiały się błędy (7:15). Seria bloków wrześnian skłoniła szkoleniowca Mickiewicza do poproszenia o kolejny czas (7:17). Po przerwie Adrian Kopij popsuł zagrywkę. Pojedyncze zagrania Czerwińskiego i Kupki na niewiele się zdały. Na siatce wciąż górowali goście, większość akcji była krótka (11:22). As Łukasza Rymarskiego dał serię piłek setowych Krispolowi (13:24). Pierwszą z nich obronił atakiem Kupka, ale w kolejnej akcji skutecznie zapunktował Konrad Jankowski, kończąc jednostronnego seta.

Początek trzeciego seta toczył się punkt za punkt (2:2). Po asie Jana Siemiątkowskiego Mickiewicz prowadził 6:5. Gospodarze nie zdołali kontynuować skutecznej gry. Błąd w polu zagrywki Pasińskiego i blok na Siemiątkowskim sprawiły, że Krispol odskoczył na 9:7. W kolejnych akcjach drużyny wymieniały się skutecznymi atakami, wynik pozostawał na styku (11:12). Z czasem nieznaczną przewagę zaczęli utrzymywać goście, przy stanie 15:13 dla Krispolu o czas poprosił trener Łysiak. W kolejnych akcjach trwała zacięta walka, dystans stopniowo topniał (16:17). Po błędzie Lindy na tablicy wyników pojawił się remis, zawodników do siebie przywołał Marian Kardas (18:18). W końcówce za sprawą udanego kontrataku Artura Pasińskiego Mickiewicz wyszedł na prowadzenie (21:20). Po bloku gospodarze mieli serię piłek setowych, ale nie wykorzystali ich (24:22, 24:24). Goście w decydującym momencie nie ustrzegli się pomyłek i po asie Czerwińskiego to Mickiewicz wygrał 27:25.

Otwarcie czwartej partii było zacięte, choć nie brakowało w nim błędów (4:5, 7:8). Stopniowo warunki na boisku zaczęli dyktować goście, po nieudanym ataku Czerwińskiego o czas poprosił Mariusz Łysiak (9:12). Serię przy zagrywkach Jankowskiego przerwał dopiero skutecznym zagraniem ze skrzydła Siemiątkowski (10:14). Kolejne ataki kończyli Linda i Łysikowski, dlatego drugi raz interweniował trener Mickiewicza (11:17). Z czasem sytuacja na boisku nie ulegała zmianie, wciąż pewniej punktowali goście. Po asie Kopija było już 22:14 dla Krispolu. Chociaż błąd Jankowskiego w polu zagrywki i blok Konrada Muchy na Rymarskim przedłużyły jeszcze grę, punkt na wagę zwycięstwa wrześnian zdobył Łysikowski.

MVP: Konrad Jankowski

KKS Mickiewicz Kluczbork – Krispol Września 1:3
(23:25, 14:25, 27:25, 17:25)

Mickiewicz: Bułkowski (1), Schmidt (6), Mucha (4), Czerwiński (16), Kupka (10), Popik (3), Jaskuła (libero) oraz Siemiątkowski (10), Pasiński (6), Prokopczuk (1) i Zimoń (2)
Krispol: Kopij (16), Łysikowski (16), Lipiński (3), Brzóstowicz, Rymarski (12), Linda (15), Zieliński (libero) oraz Jankowski (14), Bączek, Cieślik i Wachowicz