Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Komplet punktów KPS-u

I liga M: Komplet punktów KPS-u

Po dwóch ligowych porażkach po tie-breakach KPS Siedlce wrócił na zwycięską ścieżkę. W sobotę we własnej hali podopieczni trenera Grabdy wygrali z ZAKSĄ Strzelce Opolskie. Podobnie jak na początku sezonu, również tym razem KPS wygrał bez straty seta. Nagrodę MVP odebrał atakujący Adam Lorenc.

Od początku pojedynku gospodarze nie ustrzegli się niewymuszonych pomyłek (5:8). Z czasem coraz pewniej punktował Adam Lorenc, zaś po drugiej stronie siatki ze zmiennym szczęściem grał Wiktor Kłęk (10:10). Dopiero po asie Filipa Frankowskiego KPS wyszedł na prowadzenie 12:10 i o czas poprosił trener ZAKSY. W kolejnych akcjach gospodarze górowali na siatce, szybko ponownie interweniował strzelecki szkoleniowiec (15:11). Ręki w ataku nie wstrzymywał Lorenc. W szeregach drużyny ze Strzelec Opolskich mnożyły się błędy (19:13). Goście mieli problem z wyprowadzeniem skutecznego ataku. Po zagraniu Frankowskiego gospodarze mieli serię piłek setowych (24:17). Ostatnie punkty padły po zepsutych zagrywkach.

W drugim secie KPS poszedł za ciosem, po asie Radosława Nowaka prowadził 6:3. Chociaż coraz pewniej punktował Kłęk, goście wciąż psuli zagrywki, przez co nie byli w stanie przełamać rywali (10:9). Skuteczny atak i as Frankowskiego pozwolił gospodarzom odbudować przewagę (12:9). Przy stanie 15:12 trener Grabda zdecydował się na podwójną zmianę, na boisko weszli Pawlun i Borkowski. Gdy w kolejnej akcji przez środek skutecznie zaatakował Bartosz Michalak, o czas poprosił szkoleniowiec ZAKSY (16:12). W dalszej fazie seta obie drużyny nie wstrzymywały ręki w ataku, jednak przewaga gospodarzy utrzymywała się (22:17). Po bloku na Walczaku KPS miał kolejne szanse na zakończenie seta (24:18). Blok na Frankowskim i as Macieja Woza przedłużył jeszcze grę, ale w ostatniej akcji środkowy zepsuł zagrywkę, kończąc seta.

Otwarcie trzeciej partii było ciekawe, obie drużyny skuteczne zagrania przeplatały z pomyłkami (5:5). Po asie Krystiana Walczaka ZAKSA wyszła na prowadzenie 7:5, ale po błędach tego zawodnika na tablicy wyników widniał już remis (7:7). Po fragmencie wyrównanej gry do głosu doszedł KPS i po skutecznym bloku o czas poprosił trener gości (12:10). Z czasem skuteczniejsi w ataku byli gospodarze, a gdy asa dołożył Lorenc przewaga wzrosła do czterech oczek (17:13). Obaj trenerzy rotowali składami. Siedlczanie wywierali na rywalach presję w polu serwisowym, gdy Majcherski nie poradził sobie z odbiorem zagrywki Wiktora Mielczarka, ostatnią przerwę wykorzystał trener ZAKSY (20:14). Atak Frankowskiego dał piłki meczowe zespołowi z Siedlec. Pierwszą obronił Grzegorz Wójtowicz, ale szybko kropkę nad i postawił Adrian Markiewicz.

MVP: Adam Lorenc

KPS Siedlce – ZAKSA Strzelce Opolskie 3:0
(25:18, 25:20, 25:18)

KPS: Frankowski (15), Nowak (6), Lorenc (12), Magnuszewski, Michalak (7), Mielczarek (8), Waloch (libero) oraz Potera (libero), Markiewicz (1), Borkowski (2), Pawlun i Gołębiowski
ZAKSA: Kłęk (9), Kramczyński (2), Kosian (2), Walczak (10), Wójtowicz (6), Jacznik (2), Majcherski (libero) oraz Wóz (6), Kaciczak (1) i Szczechowicz