Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Komplet punktów Chrobrego z KPS-em

I liga M: Komplet punktów Chrobrego z KPS-em

Chrobry Głogów zachował matematyczne szanse na awans do fazy play-off. Głogowianie wykonali swoje zadanie i po spotkaniu z PSG KPS-em Siedlce dopisali do konta trzy punkty. Po dwóch setach było 1:1, ale w dwóch kolejnych odsłonach głogowianie wygrywali do 20. Statuetkę MVP odebrał Krzysztof Antosik. Dla rozgrywającego był to 500. mecz w I lidze.

Chociaż po bloku na Biegunie KPS prowadził 4:2, gospodarze szybko wyrównali wynik (4:4). W kolejnych akcjach obie drużyny skuteczne zagrania przeplatały z prostymi błędami. Zdarzały się przedłużone wymiany, a wynik pozostawał na styku. Dopiero kolejne uderzenia Krzysztofa Rykały pozwoliły Chrobremu odskoczyć na 13:10. Swoje akcje kończył Filip Biegun, a gdy asa dołożył Rykała o czas poprosił trener Grabda (17:12). Serię gospodarzy przerwał dopiero Krystian Walczak (19:13). Poderwać do walki gości starał się Arkadiusz Kościółek, po jego asie interweniował trener Walenciej (19:16). Chociaż siedlczanie walczyli do końca, nie udało im się odwrócić biegu seta. Atak Huberta Węgrzyna dał piłki setowe, a blok na Walczaku zamknął odsłonę.

Ponownie lepiej w seta weszli siedlczanie. Obie drużyny ryzykowały w polu zagrywki, po asie Mateusza Kufki KPS prowadził 7:4. Gospodarze nie odpuszczali, głównie za sprawą ataków Rykały zniwelowali dystans. Skutecznie atakował Adrian Kopij, a gdy blok zatrzymał atak Ociepskiego, interweniował trener Walenciej (9:12). Seria przy zagrywkach Radosława Szczecińskiego trwała, po kontrze Kufki ponownie czas wykorzystał trener gospodarzy (9:14). Passę rywali przerwał dopiero zagraniem przez środek Węgrzyn (10:15). Dystans pozostawał wyraźny, przy stanie 14:18 Dominik Walenciej zdecydował się na potrójną zmianę. Na siatce górowali siedlczanie. Kropkę nad i postawił Szczeciński.

Początek trzeciego seta był wyrównany, choć niepozbawiony błędów. Przez dłuższy czas żaden z zespołów nie był w stanie zbudować przewagi, dopiero po zagraniach Rykały Chrobry odskoczył na 12:10 i o czas poprosił trener Grabda. W kolejnych akcjach głogowianie pozostawali na nieznacznym prowadzeniu. Kolejną przerwę szkoleniowiec KPS-u wykorzystał, gdy jego siatkarze pomylili się w dwóch akcjach z rzędu (17:13). Mimo starań Walczaka i Kopija siedlczanie nie byli w stanie zniwelować powstałego wcześniej dystansu. Atak Marcina Ociepskiego i blok na Doboszu dały ostatnie punkty gospodarzom.

Po asie Walczaka KPS prowadził na początku czwartej partii 5:1, szybko interweniował trener Walenciej. Raz za razem skutecznie atakował Walczak, na jego akcje starał się odpowiadać Ociepski. Po asie Kościółka KPS prowadził 13:9. Seria ataków Ociepskiego pozwoliła gospodarzom złapać kontakt punktowy i o czas poprosił siedlecki szkoleniowiec (12:13). Do przejścia doprowadził dopiero atakiem Kufka. Głogowianie kontynuowali skuteczną grę i po kontrataku Rykały na tablicy wyników widniał już remis (15:15). W kolejnych akcjach trwała walka punkt za punkt. Dopiero przy zagrywkach Rykały dystans zaczął rosnąć, po bloku na Kopiju było już 22:19. Końcówka toczyła się pod dyktando Chrobrego. Atak Rykały i zagranie z przechodzącej piłki Bieguna przypieczętowały zwycięstwo zespołu z Głogowa.

MVP: Krzysztof Antosik

SPS Chrobry Głogów – PSG KPS Siedlce 3:1
(25:18, 16:25, 25:20, 25:20)

Chrobry: Węgrzyn (7), Polański (5), Antosik (3), Ociepski (15), Biegun (14), Rykała (22), Januszewski (libero) oraz Kałkowski (libero), Napiórkowski, Janiszewski, Słotarski i Tubiak
KPS: Kopij (12), Pigłowski (2), Kufka (8), Kościółek (15), Szczeciński (9), Wnuk, Potera (libero) oraz Fenoszyn, Dobosz (1) i Walczak (16)