Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Komplet punktów Chrobrego w zaległym meczu

I liga M: Komplet punktów Chrobrego w zaległym meczu

W zaległym spotkaniu 2. kolejki I ligi mężczyzn Chrobry Głogów mierzył się z Krispolem Września. Przedostatni w tabeli wrześnianie starali się postawić rywalom, ale tylko w jednym secie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W pozostałych odsłonach to gospodarze rozstrzygali decydujące momenty i dopisali do swojego konta komplet oczek. Nagrodę MVP odebrał Marcin Ociepski.

Otwarcie spotkania należało do przyjezdnych, gdy zablokowany został Rykała, interweniował trener Walenciej (1:6). Po czasie skutecznie zaatakował Sebastian Lisicki. Po obu stronach siatki nie brakowało błędów, przy stanie 7:9 zawodników do siebie przywołał trener Kardas. Większość akcji kończyła się w pierwszym uderzeniu. Po serii udanych zagrań Krzysztofa Rykały gospodarze złapali kontakt punktowy (13:14). W kolejnych akcjach wynik oscylował wokół remisu. Z czasem sytuacja na boisku nie ulegała zmianie, Piotr Lipiński często posyłał piłki do Patryka Cichosza-Dzygi (21:21). Po asie Krzysztofa Antosika Chrobry miał piłki setowe, już pierwszą z nich wykorzystał Rykała (25:23).

Pierwszy punkt dla gospodarzy w drugim secie zdobył dopiero Rykała (1:3). Wysoką skuteczność utrzymywał Tomasz Polczyk. Gdy pomylił się Rykała, o czas poprosił trener Chrobrego (1:5). Z czasem goście utrzymywali przewagę. Chociaż do Rykały w ataku dołączył Lisicki, przyjezdni pozostawali na prowadzeniu. Swoje akcje kończył Ernest Kaciczak. Po skutecznym bloku wrześnian, drugi czas wykorzystał trener Walenciej (9:15). Z akcji na akcję dystans zaczął topnieć, gdy zatrzymany został Polczyk, interweniował Marian Kardas (12:16). Gospodarze kontynuowali skuteczną grę, zaś wrześnianie zaczęli mieć problem ze skończeniem ataku i po błędzie Polczyka na tablicy wyników pojawił się remis (18:18). Dopiero po czasie dla trenera Kardasa Polczyk zaatakował skutecznie. Końcówka grana była na styku. Po bloku na Lisickim Krispol miał piłki setowe. Pierwszą obronił Maciej Polański, ale w kolejnej akcji Słotarski zepsuł zagrywkę.

Chociaż po bloku na Rykale Krispol prowadził 6:3, po akcjach Marcina Ociepskiego i Macieja Polańskiego gospodarze złapali kontakt punktowy (5:6). Dwa asy Kaciczaka skłoniły Dominika Walencieja do poproszenia o czas (5:9). Gospodarze zaczęli przejmować inicjatywę na siatce. Po drugiej stronie nie odpuszczał Kacper Ratajewski (11:14). Coraz pewniej atakował Ociepski, a gdy błąd popełnił Kaciczak, wynik wyrównał się (15:15). Raz za razem mocno atakował Lisicki, w drugiej części seta głogowianie zaczęli budować przewagę. Po skutecznym bloku Chrobry odskoczył na 22:18. Ataki Ociepskiego i Rykały dały ostatnie punkty gospodarzom.

Od początku czwartej odsłony po stronie gości mnożyły się błędy, szybko interweniował trener Kardas (6:2). Po czasie skutecznie zaatakował Jakub Buczek. Przyjezdni nie byli w stanie przebić się przez szczelny blok rywali, dystans wciąż się powiększał (10:3). Z czasem gospodarze zaczęli popełniać błędy w polu zagrywki, rywale kończyli pojedyncze akcje. Po ataku Jakuba Olszewskiego o czas poprosił trener Chrobrego (13:10). Akcja Rykały i blok na Ratajewskim skłoniły szkoleniowca Krispolu do wykorzystania kolejnej przerwy (15:10). Serię przy zagrywkach Lisickiego zakończył dopiero Olszewski. Dobrze funkcjonował głogowski blok. Przyjezdni do końca starali się walczyć, ale wcześniej zbudowana przewaga wystarczyła, by to Chrobry odniósł zwycięstwo. Pomyłka Ratajewskiego zamknęła mecz.

MVP: Marcin Ociepski

Chrobry Głogów – Krispol Września 3:1
(25:23, 23:25, 25:20, 25:19)

Chrobry: Węgrzyn (12), Polański (9), Antosik (1), Lisicki (20), Ociepski (15), Rykała (16), Januszewski (libero) oraz Kałkowski (libero), Napiórkowski (3), Słotarski (1) i Tubiak
Krispol: Lipiński (2), Polczyk (13), Laskowski (7), Tupta (6), Cichosz-Dzyga (6), Kaciczak (13), Zieliński (libero) oraz Olszewski (3), Buczek (3), Ziółkowski, Rudnicki (5) i Ratajewski (10)