Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Komplet punktów bydgoszczan w Kluczborku

I liga M: Komplet punktów bydgoszczan w Kluczborku

Bez niespodzianki zakończyło się starcie Mickiewicza Kluczbork z BKS-em Visłą Proline Bydgoszcz. Bydgoszczanie wywiązali się z roli faworyta i podobnie jak w pierwszej części sezonu bez straty seta pokonali siatkarzy z Kluczborka. Statuetkę MVP odebrał Jan Galabov, który był najlepiej punktującym siatkarzem w tym pojedynku.

Początek spotkania toczył się punkt za punkt (6:6). Po kontrataku Jana Siemiątkowskiego i błędzie Galabova Mickiewicz wyszedł na prowadzenie 11:9. Kolejne akcje kończyły się w pierwszym uderzeniu. Szybko za sprawą skutecznego zagrania Łukasza Owczarza i ataku z przechodzącej piłki Michala Masnego Visła ponownie wyrównała wynik (12:12). Gdy błąd popełnił Siemątkowski to goście odskoczyli na 16:14 i o czas poprosił trener Łysiak. Seria przy zagrywkach Masnego trwała a przerwał ją dopiero blok Konrada Muchy na Emilu Narkowiczu (15:18). W dalszej fazie seta skutecznie punktowali Owczarz i Galabov (17:21). Po kolejnych pomyłkach swojego zespołu jeszcze jedną przerwę wykorzystał szkoleniowiec Mickiewicza (18:23), ale nie odmieniło to losów seta i Visła wygrała do 19.

Druga partia grana była na styku (7:7). Przez dłuższy czas żaden z zespołów nie był w stanie zbudować wyraźnej przewagi, wynik oscylował wokół remisu. Celnie atakował Dawid Bułkowski. Sytuacja zmieniła się dopiero gdy gospodarze mieli problemy z przyjęciem zagrywek Jana Galabova (10:12). Po przerwie dla trenera Łysiaka mimo negatywnego odbioru atak skończył Artur Pasiński. Gdy w kolejnej akcji ten przyjmujący obił blok w kontrataku, na tablicy wyników ponownie widniał remis (12:12). Bydgoszczanie szybko doszli do głosu, skuteczne zagrania Antoniego Kwasigrocha i as Masnego wyprowadziły ich na prowadzenie 16:13. W dalszej fazie seta obie drużyny nie ustrzegły się prostych błędów (18:18, 18:20). Po nieskutecznym ataku Bułkowskiego o czas poprosił trener Łysiak (20:23). Chociaż za sprawą ataku Pasińskiego Mickiewicz obronił pierwszą piłkę setową, w kolejnej akcji kropkę nad i postawił Owczarz.

Od pierwszych akcji trzeciego seta nie brakowało błędów, po bloku na Kwasigrochu Mickiewicz prowadził 5:3. W kolejnych akcjach ten siatkarz atakował już skutecznie i wynik się wyrównał. Obie drużyny grały falami. Przy stanie 11:13 o czas poprosił trener gospodarzy. W kolejnych akcjach bydgoszczanie kontynuowali skuteczną grę, by przerwać serię przy zagrywkach Wojciecha Kaźmierczaka, ponownie interweniował kluczborski szkoleniowiec (12:16). Coraz pewniej punktował Siemiątkowski. Visła jednak nie odpuszczała, po kolejnych atakach przez środek wróciła na wyraźne prowadzenie (16:20). Ponownie po obu stronach siatki zdarzały się błędy. Ostatnie akcje w meczu atakami skończyli Owczarz i Kwasigroch.

MVP: Jan Galabov

Mickiewicz Kluczbork – BKS Visła Proline Bydgoszcz 0:3
(19:25, 22:25, 21:25)

Mickiewicz: Bułkowski (9), Schmidt (5), Mucha (2), Siemiątkowski (7), Popik (2), Pasiński (12), Jaskuła (libero) oraz Kupka (1), Prokopczuk i Zimoń (2)
Visła: Galabov (18), Kaźmierczak (7), Kwasigroch (11), Narkowicz (3), Owczarz (14), Masny (3), Bonisławski (libero) oraz Sternik