Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Komplet punktów Avii w starciu z Norwidem

I liga M: Komplet punktów Avii w starciu z Norwidem

Po raz kolejny w tym sezonie spotkanie Avii z Norwidem skończyło się po czterech setach. Ponownie komplet oczek na swoim koncie zapisali siatkarze Polskiego Cukru Avii Świdnik. Statuetkę MVP odebrał Kamil Kosiba, który w tym pojedynku zdobył 18 punktów.

Otwarcie spotkania nie było pozbawione błędów. Akcje były krótkie, wynik oscylował wokół remisu (9:9). Dopiero as Rafała Obermelera i atak z przechodzącej piłki Kamila Kosiby wyprowadziły Avię na prowadzenie 11:9 i o czas poprosił trener Gruszka. Po przerwie skutecznie zaatakował Łukasz Usowicz. Goście nie ustrzegli się pomyłek, świdniczanie pozostawali na prowadzeniu (15:12). Skutecznie atakował Jakub Urbanowicz, gospodarze dobrze ustawiali blok (17:13). Gdy błąd podczas wystawy popełnił Biliński, kolejną przerwę wykorzystał częstochowski szkoleniowiec (20:14). Chociaż gra świdniczan nie była pozbawiona błędów, nie mieli większych problemów z utrzymaniem przewagi (23:17). Atak Kosiby dał serię piłek setowych Avii. Ostatnie punkty w tej partii padały po zepsutych zagrywkach.

Na początku drugiego seta wynik pozostawał na styku, choć w szeregach częstochowian nie brakowało błędów (7:6). Z czasem sytuacja na boisku nie ulegała zmianie. Coraz pewniej punktował Krzysztof Gibek (11:12). Ze zmiennym szczęściem atakował Tomasz Kryński. Wciąż gospodarze dobrze czytali grę rywali, po dwóch blokach Avia wyszła na prowadzenie 16:14, o czas poprosił Piotr Gruszka. Skuteczne ataki Łukasza Łapszyńskiego i jego as doprowadziły do remisu (17:17). Gospodarze nie pozwolili rywalom rozpędzić się, szybko ponownie doszli do głosu. Gdy asa dołożył Mateusz Rećko, drugą przerwę wykorzystał częstochowski trener (21:18). W kolejnych akcjach skutecznie atakował Kosiba (23:18). Dopiero kontratak Kryńskiego pozwolił częstochowianom wyjść z niewygodnego ustawienia. Po ataku Urbanowicza Avia miała kolejne piłki setowe (24:19). Goście obronili dwie z nich, ale ostatnie słowo należało do Mateusza Rećko.

Po bloku na Kryńskim gospodarze prowadzili 3:0. Goście mieli kolejne problemy ze skończeniem ataku, a gdy błąd popełnił Tomasz Kowalski było już 6:2 dla Avii. Usowicz przerwał niemoc częstochowian, następnie dwa skuteczne ataki dołożył Gibek (6:5). Chociaż po asie Rećko było 8:5, błędy tego zawodnika pozwoliły Norwidowi wyrównać i o czas poprosił trener Chwastyniak (8:8). Po asie Mateusza Siwickiego Avia ponownie prowadziła dwoma punktami (11:9). Goście poprawili skuteczność w ataku, wynik pozostawał na styku. W środkowej fazie seta nie brakowało błędów. Atak Kacpra Wnuka i as Łukasza Usowicza wyprowadziły częstochowian na prowadzenie i o czas poprosił trener Chwastyniak (15:17). Z czasem dystans zaczął się powiększać, po kolejnych atakach Wnuka było już 20:17 dla Norwida. Wciąż nie do zatrzymania był Wnuk (18:23). Atak z przechodzącej piłki Tomasza Kowalskiego dał piłki setowe gościom, ostatnie punkty padły po błędach w polu zagrywki.

W czwartej partii skutecznie punktował Rećko. Goście mieli problemy z przyjęciem zagrywek Durskiego, przy stanie 7:4 o czas poprosił trener Gruszka. W kolejnych akcjach Urbanowicz posyłał celne zagrywki, a jego koledzy kończyli przechodzące piłki, po zagraniu Kosiby było już 11:5. W dalszej fazie seta goście zaczęli dochodzić do głosu, gdy kontratak skończył Wnuk dystans stopniał do dwóch oczek i przerwę wykorzystał Witold Chwastyniak (12:10). Passę rywali przy zagrywkach Usowicza przerwał dopiero atakiem Rećko (13:11). W dalszej fazie seta gospodarze zaliczyli serię gdy w polu zagrywki był Kosiba. Po ataku z przechodzącej piłki Siwickiego interweniował Piotr Gruszka (16:12). Seria trwała, gdy przyjmujący dołożył asa było już 19:12. Dopiero błąd Kosiby pozwolił rywalom zrobić przejście (20:13). Mimo wyraźnej przewagi Avia nie traciła koncentracji. Po ataku z przechodzącej piłki Urbanowicza świdniczanie mieli kolejne piłki meczowe, a wykorzystali pierwszą z nich.

MVP: Kamil Kosiba

Polski Cukier Avia Świdnik – Exact Systems Norwid Częstochowa 3:1
(25:19, 25:21, 19:25, 25:15)

Avia: Durski (1), Kosiba (18), Siwicki (6), Obermeler (9), Urbanowicz (10), Rećko (21), Kuś (libero) oraz Guz (libero), Machowicz i Walawender
Norwid: Kryński (6), Usowicz (8), Popiela (5), Gibek (16), Biliński, Łapszyński (8), Sługocki (libero) oraz Olczyk (libero) Kowalski (1), Długosz i Wnuk (12)