Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Kolejne roszady w Siedlcach, Kluczborku i Białymstoku

I liga M: Kolejne roszady w Siedlcach, Kluczborku i Białymstoku

fot. Marek Osuchowski - tauron1liga.pl

Pierwszoligowe kluby ogłaszają zmiany w swoich składach. O przedłużeniu współpracy z Januszem Górskim poinformował Mickiewicz, w BAS-ie również zanosi się na stabilizację, za to do rewolucji kadrowej dojdzie w KPS-ie Siedlce, gdzie na ławkę trenerską ma wrócić Witold Chwastyniak.

Pierwszoligowe kluby odsłaniają coraz więcej kart na nowy sezon. Mickiewicz Kluczbork poinformował o kolejnym przedłużeniu kontraktu. Tym razem z Januszem Górskim, który do Kluczborka przeniósł się przed minionymi rozgrywkami, a wcześniej grał między innymi w Belgii oraz bronił barw KPS-u Siedlce i Gwardii Wrocław. W Mickiewiczu był jednym z filarów, pojawiając się na parkiecie aż w 31 pojedynkach i gromadząc na swoim koncie 389 punktów. Jego dużym atutem była zwłaszcza zagrywka, którą wielokrotnie odrzucał rywali od siatki, a bezpośrednio zdobył nią 44 oczka.Coraz więcej wiadomo także o składzie BAS-u Białystok na kolejny sezon. W jego barwach nadal będą grali: Karol Rawiak oraz Adrian Kacperkiewicz (przyjmujący) i Michał Witkoś (rozgrywający). Pierwszy z nich do Białegostoku przeniósł się przed poprzednim sezonem, a wcześniej występował między innymi w Legii Warszawa, Lechii Tomaszów Mazowiecki i Avii Świdnik. W BAS-ie Rawiak był jednym z liderów. Wystąpił w 26 spotkaniach, w których zdobył 360 punktów, z czego 32 w polu serwisowym, 37 w bloku, a w ataku uzyskał 45% skuteczności. Podobną może poszczycić się Kacperkiewicz, który wystąpił w 24 meczach, w których zgromadził na swoim koncie 226 oczka, z czego 23 na zagrywce i 18 w bloku. Z kolei Witkoś pełnił rolę podstawowego rozgrywającego drużyny, nie grając tylko w jednym spotkaniu w sezonie 2022/2023. Łącznie wywalczył 50 punktów, w tym 8 w polu serwisowym i 21 w bloku.

O kolejnym odejściu poinformował także PSG KPS Siedlce, w którego barwach nie zagra już nie tylko Mateusz Kufka, ale również Adrian Kopij, który był najlepiej punktującym zawodnikiem siedleckiej ekipy w zakończonych rozgrywkach, kończąc je z dorobkiem 327 punktów i jedną statuetką MVP. Nieoficjalnie wiadomo, że w Siedlcach dojdzie do rewolucji kadrowej, bo ze składu z poprzedniego sezonu zostanie tylko libero – Adrian Potera. Nowymi twarzami w zespole mają być Wiktor Kłęk, który ostatni sezon spędził w Astrze Nowa Sól oraz Bartosz Tomczak, który przez ostatnie lata reprezentował Legię Warszawa. Jak donosi sport.siedlce.pl na ławce trenerskiej Mateusza Grabdę zastąpi Witold Chwastyniak, dla którego będzie to powrót do KPS-u. W jego barwach występował najpierw jako zawodnik w latach 2010 – 2013, a następnie pełnił w nim rolę trenera w latach 2015 – 2018. Kolejne lata spędził w Avii Świdnik, z którą rozstał się jeszcze w trakcie minionego sezonu.

źródło: bas-bialystok.pl, KPS Siedlce, Mickiewicz Kluczbork - Facebook, opr. własne, sportsiedlce.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę