Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Kolejna porażka KPS-u

I liga M: Kolejna porażka KPS-u

PSG KPS Siedlce i Chrobry Głogów podchodzili do sobotniego spotkania 14. kolejki z dwoma porażkami z rzędu na swoim koncie. Serię przegranych przerwali głogowianie. Pojedynek był zacięty, dwa pierwsze sety zakończyły się dopiero po walce na przewagi. Skuteczniejsi w decydujących momentach byli goście i to Chrobry sięgnął po ważny komplet punktów.

W spotkanie lepiej weszli gospodarze. Sytuacja szybko odmieniła się przy zagrywkach Krzysztofa Antosika (9:6, 9:10). Na ataki Krzysztofa Rykały odpowiadał Damian Dobosz. Dobrze funkcjonował blok KPS-u. Wymiany były ciekawe, siatkarze obu drużyn nie wstrzymywali ręki w ataku. Nawet gdy jedna z drużyn wychodziła na prowadzenie, rywale szybko je niwelowali (17:17). Po błędzie Bieguna KPS odskoczył na 23:21, szybko czas wykorzystał trener Walenciej. Skuteczny atak Sebastiana Lisickiego i błąd Dobosza skłoniły szkoleniowca gospodarzy do poproszenia o czas (23:23). W kolejnych akcjach punkty padały po błędach. Ostatecznie po walce na przewagi lepsi okazali się głogowianie.

W drugiej odsłonie na nowo rozgorzała zacięta walka, zespoły wymieniały się skutecznymi atakami (11:11). Dobra postawa na siatce Radosława Szczecińskiego i celne zagrywki Dobosza wyprowadziły KPS na prowadzenie 14:11, o czas poprosił Dominik Walenciej. Passa rywali trwała, szybko drugą przerwę wykorzystał trener Chrobrego (16:11). Do przejścia doprowadził atakiem Jakub Tubiak (18:11). Od tego momentu inicjatywę przejęli goście, raz za razem punktowali Lisicki i Rykała. Gdy swojej akcji nie skończył Kopij, interweniował trener Grabda (19:17). Dobra gra blokiem głogowian wyrównała wynik a as Tubiaka wyprowadził Chrobrego na prowadzenie 20:19. Dopiero po drugim czasie dla KPS-u skutecznie zaatakował Kamil Długosz (20:21). Również tego seta rozstrzygnęła dopiero walka na przewagi, ostatni punkt padł po błędzie Długosza.

Od początku trzeciego seta skuteczniejsi byli gospodarze. W szeregach Chrobrego zaczęły mnożyć się błędy, przy stanie 12:9 dla KPS-u interweniował trener Walenciej. Z czasem do głosu doszli Lisicki i Rykała a gdy zablokowany został Dobosz, to głogowianie prowadzili 13:12. Gdy głogowski atakujący dołożył asa, o czas poprosił szkoleniowiec KPS-u (13:15). Tym razem w drugiej części seta inicjatywę przejęli siedlczanie, którzy po asach Piotra Fenoszyna odskoczyli na 23:19. Goście starali się jeszcze walczyć, jednak po błędzie podczas rozegrania Antosika to KPS wygrał 25:21.

W czwartej odsłonie na nowo rozgorzała zacięta walka. Chociaż początkowo to Chrobry prowadził, gospodarze szybko odrobili straty. Trwała walka na styku, na mocne ataki Rykały odpowiadał Kacper Wnuk (16:15). W kolejnych akcjach presję zagrywką zaczął wywierać Lisicki, po jego asie o czas poprosił trener Grabda (16:18). Przyjmujący w następnych akcjach dołożył kolejne asy. Celne zagranie Przemysława Kupki pozwoliło przerwać serię rywali, ale siedlczanie nie byli w stanie odrobić powstałych strat. Po ataku Macieja Polańskiego Chrobry miał serię piłek meczowych. Już w kolejnej akcji błąd popełnił Długosz.

MVP: Sebastian Lisicki

PSG KPS Siedlce – Chrobry Głogów 1:3
(25:27, 25:27, 25:21, 19:25)

KPS: Kopij (8), Fenoszyn (4), Dobosz (15), Kupka (6), Szczeciński (7), Strulak (4), Waloch (libero) oraz Długosz (11), Pigłowski, Kufka i Wnuk (10)
Chrobry: Węgrzyn (11), Antosik (2), Lisicki (19), Biegun (11), Tubiak (6), Rykała (26), Januszewski (libero) oraz Polański (2), Napiórkowski (3), Janiszewski (1), Słotarski i Kałkowski (libero)