Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Kluczborczanie zrewanżowali się Gwardii

I liga M: Kluczborczanie zrewanżowali się Gwardii

fot. Gwardia Wrocław

Mickiewicz Kluczbork kontynuuje serię zwycięstw we własnej hali. Podopieczni trenera Łysiaka w tym sezonie nie przegrali w Kluczborku. Kolejnym zespołem, który kluczborczanie zostawili w pokonanym polu jest Chemeko-System Gwardia Wrocław. Dla wrocławian to już czwarta porażka z rzędu w ostatnim czasie.

Od początku spotkania skuteczniejsi byli gospodarze. Raz za razem punktowali Mateusz Linda i Janusz Górski. Przy stanie 10:5 o czas poprosił trener Murek. W kolejnych akcjach sytuacja utrzymywała się. Mimo starań Jana Fornala i Kamila Maruszczyka dystans pozostawał wyraźny (14:10). Gospodarze wywierali presję zagrywką i kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń. Wrocławianie zdołali obronić jedną piłkę setową a gospodarze wygrali tego seta do 18.W pierwszej części drugiej partii sytuacja wyglądała podobnie. Dopiero z czasem do głosu zaczęli dochodzić wrocławianie, gdy Gwardia złapała kontakt punktowy, o czas poprosił trener Łysiak (13:12). W dalszej fazie seta raz za razem punktował Górski. Kluczborczanie zaczęli seriami zdobywać kolejne oczka w odskoczyli na 19:15. Mimo kolejnych interwencji trenera Murka goście nie potrafili zatrzymać rozpędzających się siatkarzy z Kluczborka. Tak jak w poprzedniej odsłonie zespół z Wrocławia obronił tylko jedną z szeregu piłek setowych i przegrał do 19.

Z wysokiego „c” w trzeciego seta weszli goście, raz za razem punktował Fornal (3:7). Gospodarze regularnie psuli zagrywki, nie pomagając sobie w odrabianiu strat. Dobre wejście w pole zagrywki Jana Siemiątkowskiego sprawiło, że gospodarze zniwelowali dystans i wyszli na prowadzenie 15:14, jednak po czasie dla trenera Murka ich seria została przerwana. W kolejnych akcjach kluczborczanie kontynuowali skuteczną grę, dlatego ponownie interweniował trener Murek (19:16). Jego podopieczni bez większych problemów doprowadzili do remisu, dlatego tym razem grę przerwał szkoleniowiec Mickiewicza (19:19). W końcówce nie brakowało emocji, ale po efektownej serii gwardziści przedłużyli rywalizację.

Od pierwszych akcji partii numer cztery warunki dyktowali gospodarze, szybko interweniował trener Murek (8:3). Obie drużyny miały swoich wyraźnych liderów – głównym punktującym Mickiewicza był Linda, a Gwardii – Fornal. Ponownie nie brakowało emocji a po jednej z akcji czerwoną kartką ukarany został wrocławski trener (13:8). W dalszej fazie seta gospodarze kontrolowali przebieg gry, utrzymując bardzo wyraźną przewagę (19:14). Mimo dobrej dyspozycji Fornala goście nie zdołali realnie zagrozić rywalom. Kluczborczanie utrzymali koncentrację do końca i wygrali tę odsłonę do 19 a cały mecz 3:1.

MVP: Mateusz Linda

Mickiewicz Kluczbork – Chemeko-System Gwardia Wrocław 3:1
(25:18, 25:19, 21:25, 25:19)

Składy zespołów:
Mickiewicz: Mucha (8), Górski (14), Olczyk (8), Pasiński (8), Linda (21), Bereza (4), Jaskuła (libero) oraz Łysiak (libero) Makowski, Siemiątkowski (3), Mendel i Kosian
Gwardia: Maruszczyk (11), Zawalski (9), Schamlewski (6), Fornal (21), Dervisaj (2), Gryc (6), Mihułka (libero) oraz Nowik (2)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę