Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Mickiewicz lepszy od uczniów SMS-u

I liga M: Mickiewicz lepszy od uczniów SMS-u

fot. Klaudia Piwowarczyk

Siatkarze Mickiewicza Kluczbork zrewanżowali się uczniom spalskiego SMS-u za porażkę w pierwszej części sezonu. Podopieczni trenera Łysiaka do zwycięstwa potrzebowali czterech setów. Zdobycie trzech punktów nie przyszło Mickiewiczowi łatwo. SMS postawił twarde warunki, ale nie potrafił utrzymać do końca przewagi zarówno w pierwszym jak i czwartym secie. W meczu nie brakowało emocji, a goście dwukrotnie obejrzeli czerwone kartki.

Na początku spotkania gospodarze nie ustrzegli się błędów, przez co przegrywali 3:6. Goście mieli problemy ze skutecznością ataku. Po kontrataku Przemysława Kupki kluczborczanie złapali kontakt punktowy, a gdy w kolejnej akcji pomyli się Ratajewski, o czas poprosił trener Bąkiewicz (10:10). Passę rywali przerwał atakiem Kamil Szymendera. Atak Mickiewicza opierał się na Kupce (12:11). Z czasem gospodarze zaczęli przejmować inicjatywę, po bloku na Ratajewskim było już 16:13 dla kluczborczan. Gdy w ataku pomylił się Szymendera, jeszcze raz interweniował szkoleniowiec SMS-u (18:14). Goście starali się zmniejszyć dystans, ale wciąż na siatce górowali siatkarze z Kluczborka. Po kolejnej pomyłce zespołu ze Spały, ich rywale mieli kolejne piłki setowe (24:21). Nieudana zagrywka Kupki i blok na Pasińskim skłoniły trenera Łysiaka do poproszenia o czas. Po przerwie Śliwka zaserwował w siatkę, kończąc seta.Skuteczne ataki Kacpra Ratajewskiego i Piotra Śliwki otworzyły drugą odsłonę. Pierwszy punkt dla Mickiewicza zdobył dopiero Kupka (1:3). SMS dobrze czytał grę rywali, po kolejnym bloku na Kupce nastąpiła podwójna zmiana na boisko weszli Prokopczuk i Siemiątkowski (5:10). Ręki w ataku nie wstrzymywali Śliwka i Szymendera (7:12). Gdy zatrzymany został Siemiątkowski, trener Łysiak wrócił do pierwotnego ustawienia. Obie drużyny myliły się w polu zagrywki. Atak przez środek Konrada Muchy i dwa asy Kupki zmniejszyły dystans i o czas poprosił trener Bąkiewicz (13:15). Serię zakończył atakiem przez środek Mateusz Nowak (14:16). Po nieudanym ataku Szymendery na tablicy wyników pojawił się remis (16:16). Gdy gospodarze wyszli na prowadzenie 18:17, kolejną przerwę wykorzystał szkoleniowiec gości. Do końca trwała zacięta walka. Za sprawą ataków Nowaka nieznaczną zaliczkę zbudowali przyjezdni, szybko zainterweniował trener Łysiak (21:22). Po przerwie skutecznie zaatakował Artur Pasiński. Autowy kontratak Pasińskiego z sytuacyjnej piłki dał piłkę setową SMS-owi (23:24). Po przerwie dla trenera Łysiaka Nowak zablokował Muchę.

Otwarcie trzeciej odsłony toczyło się punkt za punkt. Szybko do głosu doszli kluczborczanie i po bloku na Ratajewskim o czas poprosił trener Bąkiewicz (11:8). Po przerwie atakujący zapunktował. Nie brakowało ciekawych wymian, po zablokowaniu Kupki SMS złapał kontakt punktowy (13:12). Goście nie zdołali kontynuować skutecznej gry, Mickiewicz szybko odbudował dystans. Po jednej akcji za komentowanie decyzji sędziów czerwoną kartką ukarano Michała Bąkiewicza. Następnie podobną karę otrzymał Kajetan Kubicki i o czas poprosił trener SMS-u (19:13). Przez błędy gospodarzy dystans stopniał, przerwę wykorzystał Mariusz Łysiak (19:15). W dalszej fazie seta to kluczborczanie dyktowali warunki. As Dawida Bułkowskiego dał serię piłek setowych Mickiewiczowi (24:16) a już pierwszą z nich zagraniem przez środek wykorzystał Łukasz Zimoń.

Lepiej w czwartą odsłonę weszli goście, którzy po ataku Szymendery odskoczyli na 7:3. Po jednej z akcji nieszczęśliwie po bloku upadł Kamil Szymendera i przez uraz musiał opuścić boisko, a w jego miejsce wszedł Olszewski. Kolejne punkty padały po błędach po obu stronach siatki (7:9). Gdy zablokowany został Kupka, o czas poprosił trener Łysiak (8:12). Raz za razem skutecznie punktował Nowak (10:14). Gospodarzy do walki starał się poderwać Pasiński (12:15). Ze zmiennym szczęściem punktował Jakub Majchrzak Z akcji na akcję dystans topniał. Autowa zagrywka Olszewskiego i nieudany atak Ratajewskiego sprawiły, że na tablicy wyników pojawił się remis i zawodników do siebie przywołał trener Bąkiewicz. Kontrataki Pasińskiego i Kupki wyprowadziły gospodarzy na prowadzenie 21:19, kolejny raz interweniował szkoleniowiec SMS-u. W końcówce nie do zatrzymania był Pasiński (24:21). Nieporozumienie na linii Kubicki – Nowak zamknęło pojedynek.

MVP: Artur Pasiński

KKS Mickiewicz Kluczbork – SMS PZPS Spała 3:1
(25:23, 23:25, 25:16, 25:21)

Składy zespołów:
Mickiewicz: Mucha (5), Czerwiński (3), Kupka (19), Popik (2), Pasiński (17), Zimoń (8), Jaskuła (libero) oraz Bułkowski (1), Schmidt, Siemiątkowski, Prokopczuk i Łysiak (libero)
SMS: Majchrzak (12), Szymendera (12), Olszewski (1), Kubicki (2), Nowak (15), Ratajewski (10), Hawryluk (libero) oraz Kędzierski (libero), Śliwka (12) i Zawadzki

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-01-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę