Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Gwardia wyrównała stan rywalizacji

I liga M: Gwardia wyrównała stan rywalizacji

fot. eWinner Gwardia Wrocław

eWinner Gwardia Wrocław wyrównała stan rywalizacji o 3. miejsce. Po porażce 0:3 w Bydgoszczy we własnej hali zrewanżowali się BKS-owi Viśła, wygrywając 3:1. Bydgoszczanom nie można odmówić woli walki, podopieczni trenera Ogonowskiego byli blisko doprowadzenia do tie-breaka, ale ostatecznie ta sztuka im się nie udała. Nagrodę MVP otrzymał Łukasz Lubaczewski, który udanymi zagraniami kończył każdy wygrany przez Gwardię set.

Dobrze w mecz weszli gospodarze, którzy po asie Damiana Wierzbickiego prowadzili 5:2. Atak bydgoszczan opierał się głównie na Karpińskim. Wrocławianie celnie zagrywali i dobrze ustawiali blok, a przy stanie 11:6 o czas poprosił trener Ogonowski. Obu drużynom zdarzało się popełniać błędy, jednak na prowadzeniu utrzymywali się gospodarze (15:10).W kolejnych akcjach gwardziści wciąż górowali na siatce, nie mylili się wrocławscy skrzydłowi (18:12). Mimo roszad w składzie bydgoszczanie wciąż musieli gonić wynik. W końcówce asa dołożył jeszcze Krzysztof Gibek i drugi czas wykorzystał szkoleniowiec gości (23:17). Po przerwie punkt zdobył Kamil Kosiba. Bydgoszczanie obronili dwie piłki setowe, ale ostatnie słowo należało do Łukasza Lubaczewskiego.

Otwarcie drugiego seta było zacięte, ale niepozbawione błędów (8:7). Po asie Mateusza Kowalskiego goście wyszli na prowadzenie 9:8. W kolejnych akcjach drużyny wymieniały się skutecznymi atakami. Nie brakowało przedłużonych wymian, a wynik wciąż oscylował wokół remisu. Coraz pewniej punktował Patryk Strzeżek (13:13). Siatkarzom zdarzało się psuć zagrywki. Obaj rozgrywający posyłali piłki głównie do swoich skrzydłowych (20:20). Po ataku Jeffrey’a Menzela Gwardia wyszła na prowadzenie 23:22, a o czas poprosił trener Ogonowski. Zagranie Lubaczewskiego dało piłkę setową Gwardii i również ten zawodnik po udanym kontrataku skończył seta.

W pierwszych akcjach trzeciego seta mnożyły się błędy własne (5:7). Chociaż po bloku na Kosibie Gwardia złapała kontakt punktowy (8:9), rywale szybko ponownie odskoczyli i po ataku Janusza Gałązki było już 12:9 dla Visły. Mimo interwencji trenera Lebedewa gospodarze nie potrafili wyeliminować ze swojej gry pomyłek. Skutecznie punktowali bydgoscy skrzydłowi, a gdy asa dołożył Patryk Łaba, Visła odskoczyła na 18:13. Po tym jak w kolejnej akcji blok zatrzymał Wierzbickiego, we wrocławskich szeregach nastąpiła podwójna zmiana. To jednak nie odmieniło postawy Gwardii. Dwa asy Gałązki dały ostatnie punkty bydgoszczanom.

Z nową energią w czwartego seta weszli gospodarze i po ataku Arkadiusza Olczyka prowadzili 4:1. Ze zmiennym szczęściem atakował Menzel (7:4). Skuteczne zagranie Strzeżka i blok na Lubaczewskim pozwolił bydgoszczanom złapać kontakt punktowy (9:8). W szeregach Gwardii ponownie mnożyły się błędy i po podwójnym odbiciu Mateusza Biernata był już remis (10:10). Udany kontratak Kosiby pozwolił Viśle wyjść na prowadzenie 13:12. Serię bydgoszczan po czasie dla trenera Lebedewa skończył atakiem przez środek Mateusz Siwicki. Kolejne akcje toczyły się punkt za punkt. W dalszej fazie seta ponownie do głosu doszli gospodarze i po bloku na Kosibie o czas poprosił trener Ogonowski (18:16). Bydgoszczanie walczyli do końca. Ataki Strzeżka i Kosiby pozwoliły im szybko odwrócić wynik i przy stanie 20:19 dla Visły przerwę wykorzystał szkoleniowiec gospodarzy. Decydujące akcje były zacięte. Zagrywka w siatkę Piotra Lipińskiego dała piłkę meczową gospodarzom, a punkt na wagę zwycięstwa zdobył zagraniem z lewego skrzydła Lubaczewski.

eWinner Gwardia Wrocław – BKS Visła Bydgoszcz 3:1
(25:20, 25:23, 17:25, 25:23)

MVP:  Łukasz Lubaczewski

Składy zespołów:
Gwardia: Lubaczewski (19), Siwicki (7), Wierzbicki (16), Biernat (3), Olczyk (6), Menzel (14), Mihułka (libero) oraz Gibek (1), Frąc (1) i Matula
Visła: Gałązka (8), Galabov, Kowalski (8), Karpiński (5), Masny, Łaba (10), Bonisławski (libero) oraz Lipiński (1), Kosiba (11), Strzeżek (17) i Kaźmierczak

stan rywalizacji do trzech zwycięstw: 1:1

Zobacz również:
Wyniki play-off I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-05-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę