Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Gwardia w półfinale po długim meczu

I liga M: Gwardia w półfinale po długim meczu

fot. Sebastian Borowski - tauron1liga.pl

Drugie starcie rywalizacji wrocławian z częstochowianami było bardzo nierówne. Pierwszego seta zdominowali gospodarze. W drugim również eWinner Gwardia prowadziła wysoko, ale ostatecznie przegrała. W trzeciej odsłonie ponownie lepsi byli wrocławianie. Podopieczni trenera Lebedewa nie zdołali jednak postawić kropki nad i, po grze na przewagi częstochowianie doprowadzili do tie-breaka. W nim więcej zimnej krwi zachowali gospodarze i to oni awansowali do półfinału. Wrocławianie czekają na swojego rywala, bowiem w rywalizacji pomiędzy Politechniką a Mickiewiczem jest remis.

Drugi mecz ćwierćfinałowy rozpoczął się podobnie do pierwszego, po bloku na Szewczyku interweniował trener Lebioda (5:1). Wrocławianie górowali na siatce, skutecznie wykorzystując kolejne kontrataki. Po celnym zagraniu Jeffrey’a Menzela drugi czas wykorzystał częstochowski szkoleniowiec (9:3). Przyjezdni dodatkowo psuli ataki, a ich trener zaczął rotować składem (12:5). Kolejną serię Gwardii zakończył zagraniem po bloku Tomasz Kryński (14:6). Skutecznie na środku punktował Mateusz Siwicki. Gra wrocławian nie była bezbłędna, ale nie przeszkadzało im to w utrzymywaniu efektownej przewagi (19:10). W końcówce goście dwukrotnie ustawili szczelny blok na skrzydłach (20:13). Mocno atakował Damian Wierzbicki i to po jego zagraniu Gwardia miała serię piłek setowych (24:16). Pierwszą z nich obronił po kontrataku z szóstej strefy Damian Kogut, ale w kolejnej akcji kropkę nad i postawił wrocławski atakujący.Po zupełnie nieudanym ataku Kryńskiego Gwardia prowadziła 4:0 a w Norwidzie nastąpiła podwójna zmiana. Po błędzie drugiego atakującego o czas poprosił trener Lebioda, a gdy w kolejnej akcji blok zatrzymał Walczaka częstochowski szkoleniowiec zdecydował się na zmiany powrotne. Po zagraniu z szóstej strefy Łukasza Lubaczewskiego drugi czas wykorzystał Piotr Lebioda (9:2). W kolejnych akcjach goście zaczęli odrabiać straty, dobrze atakowali Mikołaj Szewczyk i Damian Kogut (9:5). Skuteczne zagrania Wierzbickiego pozwoliły odbudować prowadzenie (12:6). Z czasem gospodarze zaczęli mieć problemy z odbiorem zagrywek Tomasza Kowalskiego i po celnym kontrataku Kryńskiego o czas poprosił trener Lebedew (14:11). Przewaga szybko topniała (15:12, 15:14). Po kolejnej przerwie na życzenie wrocławskiego szkoleniowca blokiem zapunktował Jarosław Mucha (15:15). Serię przerwała dopiero autowa zagrywka Koguta (16:16). Obie drużyny nie ustrzegły się błędów w polu zagrywki. Nie brakowało przedłużonych wymian, wynik oscylował wokół remisu (18:18, 20:20). Po błędach gospodarzy to rywale mieli piłkę setową (23:24), którą wykorzystał Kryński.

Dobra postawa Damiana Wierzbickiego pozwoliła Gwardii wyjść na prowadzenie 9:4 w trzecim secie. Goście starali się walczyć, jednak to wrocławianie zachowywali więcej cierpliwości i kończyli kontrataki. Po kolejnym zdecydowanym zagraniu Wierzbickiego o czas poprosił trener Lebioda (11:6). Z czasem do atakującego dołączył Krzysztof Gibek, który nie tylko skutecznie punktował na siatce, ale również dołożył celną zagrywkę (13:9). Po drugim czasie dla szkoleniowca częstochowian Gibek zaserwował asa (15:9). Serię zakończył dopiero błąd przyjmującego (17:10). Gospodarze utrzymywali koncentrację i pozostawali na wyraźnym prowadzeniu (20:13). Obaj szkoleniowcy rotowali składem. W końcówce dobrą zadaniową zmianę dał Mateusz Frąc, który posłał dwa asy (23:15). Częstochowianie walczyli do końca, za sprawą bloku i ataku Pawła Cieślika obronili dwie piłki setowe. Ostatnie słowo należało do pojedynczego bloku Tytusa Nowika.

Otwarcie czwartej odsłony było wyrównane (5:4). Nie brakowało przedłużonych wymian i ofiarnych obron. Obu drużynom zdarzało się popełniać błędy w polu zagrywki (11:11). Skuteczny atak Menzela i błąd Szewczyka pozwolił Gwardii odskoczyć na 13:11. Po czasie dla trenera Lebiody częstochowski przyjmujący celnie zaatakował. Gwardziści wciąż nie potrafili wyeliminować ze swojej gry błędów w polu zagrywki (15:14). Po fragmencie wyrównanej gry asa zaserwował Kogut, a o czas poprosił trener Lebedew (17:18). W kolejnej akcji potrójny blok zatrzymał Menzela. Gospodarze również nie mieli zamiaru odpuszczać i po zatrzymaniu ataku Szewczyka na tablicy wyników pojawił się remis a przerwę wykorzystał Piotr Lebioda (20:20). W końcówce na dwupunktowe prowadzenie wyszli goście, jednak po ataku z przechodzącej piłki Wierzbickiego był remis (23:23). O zwycięstwie zdecydowała walka na przewagi, w której więcej zimnej krwi zachowali przyjezdni. Punkt na wagę doprowadzenia do tie-breaka zdobył Mucha.

Po atakach Arkadiusza Olczyka i Menzela Gwardia prowadziła 4:2, a o czas poprosił trener Lebioda. Skuteczna postawa Koguta pozwoliła gościom doprowadzić do wyrównania 4:4. W kolejnych akcjach nastąpiła seria błędów w polu zagrywki. Zagranie z przechodzącej piłki Siwickiego oraz as Menzela sprawiły, że podczas zmiany stron Gwardia prowadziła 8:5. Po przerwie dla szkoleniowca gości skutecznie zaatakował Szewczyk. Z czasem dystans powiększał się, a po ataku w siatkę Koguta było już 12:7. Przy zagrywkach Kowalskiego goście ponownie zmniejszyli różnicę punktową (13:8, 13:11). Po czasie dla trenera Lebedewa blok dołożył jeszcze Mucha (13:12). Częstochowianie nie zdołali już doprowadzić do wyrównania, a ostatni punkt w tym pojedynku asem serwisowym zdobył Frąc.

MVP: Damian Wierzbicki

eWinner Gwardia Wrocław – Exact Systems Norwid Częstochowa 3:2
(25:22, 23:25, 25:18, 24:26, 15:12)

stan rywalizacji play-off: 2:0 dla Gwardii
awans do półfinału: Gwardia Wrocław

Składy zespołów:
Gwardia: Lubaczewski (1), Siwicki (10), Wierzbicki (30), Biernat (1), Olczyk (10), Menzel (15), Mihułka (libero) oraz Szymeczko, Gibek (9), Frąc (3), Matula (4) i Nowik (1)
Norwid: Kryński (15), Usowicz (3), Kowalski (6), Mucha (11), Kogut (17), Szewczyk (11), Wasilewski (libero) oraz Walczak, Kopyść, Franczak (1), Ceiślik (1) i Biliński

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę