Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Gwardia lepsza od Mickiewicza

I liga M: Gwardia lepsza od Mickiewicza

fot. Chemeko-System Gwardia Wrocław

Na inaugurację sezonu we własnej hali Chemeko-System Gwardia Wrocław podejmowała Mickiewicza Kluczbork. Poza drugim setem to wrocławianie dyktowali warunki w niedzielnym spotkaniu. Tym samym podopieczni trenera Murka dopisali do swojego konta komplet oczek. Nagrodę MVP odebrał Paweł Gryc. Atakujący w czterosetowym pojedynku zdobył ponad 20 punktów, a jego skuteczność w ataku przekroczyła 60%.

Od początku spotkania gospodarze wywierali presję na rywali zagrywką. Po kontrataku Jana Fornala pierwszy czas wykorzystał trener Łysiak (9:4). Z czasem dystans powiększał się.Wrocławianie kontynuowali skuteczną grę, przy stanie 13:7 ponownie o przerwę poprosił kluczborski szkoleniowiec. Po czasie asa dołożył Bartłomiej Zawalski. Pojedyncze zagrania Mateusza Lindy na niewiele się zdały. Swoje akcje kończył Paweł Gryc, dobrze funkcjonował wrocławski blok (18:9). Mimo roszad w składzie postawa Mickiewicza nie ulegała poprawie. Ostatnie punkty w tym secie padły po zepsutych zagrywkach.

Otwarcie drugiej odsłony było znacznie bardziej zacięte, po mocnym ataku przez środek Arkadiusza Olczyka Mickiewicz prowadził 7:4. Po obu stronach siatki zdarzały się błędy. Stopniowo wrocławianie zaczęli odrabiać straty. Dopiero autowy atak z szóstej strefy Fornala pozwolił przerwać serię (8:11). Gdy asa zaserwował Janusz Górski, o czas poprosił trener Murek (8:12). Nie brakowało ciekawych wymian, wrocławianie ponownie poprawili skuteczność w kontrataki i przy stanie 15:13 dla kluczborczan interweniował trener Łysiak. Serię przy zagrywkach Kamila Maruszczyka przerwał kiwką Szymon Bereza. Do końca gospodarze starali się odrobić straty. Efektowna pogoń w końcówce przy zagrywkach Gryca przyniosła skutek. Po bloku na Lindzie wynik wyrównał się (23:23). Po walce na przewagi lepsi okazali się kluczborczanie.

Z wysokiego c w trzecią partię weszli wrocławianie. Chociaż akcje były przedłużone, to wciąż kończyły się punktem dla gospodarzy (4:2, 6:2). Dopiero po drugiej przerwie na życzenie trenera Łysiaka seria przy zagrywkach Maruszczyka została przerwana (11:3). Kluczborczanie wciąż popełniali proste błędy. Po asie Zawalskiego było już 17:7. Z czasem i kolejnymi zmianami w szeregach Mickiewicza dystans nie zmniejszał się. Kropkę nad i w tej jednostronnej odsłonie postawił Maruszczyk.

Chociaż pierwsze akcje czwartej partii należały do gości, gospodarze przy zagrywkach Gryca szybko odwrócili wynik i o czas poprosił Mariusz Łysiak (0:2, 6:4). Gdy Linda został zatrzymany pojedynczym blokiem, zawodnika zmienił Siemiątkowski. Drugi atakujący zameldował się na boisku skutecznym atakiem (7:5). Wrocławianie dobrze czytali grę rywali, ustawiając kolejne bloki (11:5, 14:7). Goście mieli problemy z wyprowadzeniem skutecznej akcji, po nieudanym rozegraniu piłki do Kosiana ostatnią przerwę wykorzystał trener Mickiewicza (16:8). Wciąż nie do zatrzymania był Paweł Gryc. Pojedynczy blok Mariusza Schamlewskiego na Olczyku dał 22. punkt wrocławianom (22:10). Po udanym ataku Michała Godlewskiego gospodarze mieli kolejne piłki meczowe. Zepsuta zagrywka Olczyka zakończyła pojedynek.

MVP: Paweł Gryc

Chemeko-System Gwardia Wrocław – Mickiewicz Kluczbork 3:1
(25:15, 25:27, 25:11, 25:13)

Składy zespołów:
Gwardia: Maruszczyk (11), Zawalski (11), Schamlewski (12), Fornal (7), Dervisaj (3), Gryc (21), Mihułka (libero) oraz Kuźmiczonek, Lubaczewski (1), Godlewski (1) i Pieknik
Mickiewicz: Górski (6), Olczyk (6), Pasiński (6), Linda (12), Bereza (1), Kosian (2), Jaskuła (libero) oraz Makowski, Kopacz, Mucha (1), Łysiak (libero), Mendel (2) i Siemiątkowski (4)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę