Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Gładka wygrana Krispolu w Spale

I liga M: Gładka wygrana Krispolu w Spale

fot. Krispol Września

Po ważne punkty sięgnęli siatkarze Krispolu Września, którzy w Spale pokonali uczniów SMS-u PZPS. Gospodarze praktycznie w żadnym z trzech setów nie dotrzymali kroku przyjezdnym.

W mecz lepiej weszła spalska młodzież, która po ataku Jakuba Serewisa i asie serwisowym Igora Rybaka odskoczyła na 5:2. Z prowadzenia nie cieszyła się długo, a za sprawą Patryka Cichosza-Dzygi Krispol szybko wrócił do gry. Po wymianie ciosów to on zaczął przejmować inicjatywę na boisku. As serwisowy Oskara Laskowskiego i udana kontra Ernesta Kaciczaka pozwoliły mu wypracować sobie przewagę (15:11). SMS do walki próbował poderwać Bartłomiej Potrykus, ale to goście dyktowali warunki gry (19:15). Dołożyli szczelny blok, a w końcówce gospodarze nie mieli siatkarskich argumentów, aby jeszcze cokolwiek wskórać. Ostatecznie po błędzie Stanisława Dróżdża ta część meczu padła łupem wrześnian (25:18).W drugim secie poszli oni za ciosem, a po czapie Piotra Lipińskiego szybko zbudowali sobie nadwyżkę (6:3). Gospodarze próbowali utrzymać się w grze, ale bloki duetu Laskowski/Buczek sprawiły, że powiększało się prowadzenie podopiecznych Mariana Kardasa. Swoje w ataku robił Kacper Ratajewski, a wrześnianie kontrolowali wynik (15:9). Pojedyncze udane zagrania Potrykusa to było zbyt mało, aby spalska młodzież mogła wrócić do gry. Miała ona spore problemy w ofensywie, a wrześnianie poczynali sobie coraz pewniej. W końcówce w ataku pokazał się Ernest Kaciczak, a Justin Ziółkowski postawił kropkę nad „i” w tej odsłonie (25:17).

Trzeci set zaczął się od walki cios za cios. Dopiero po asie serwisowym Kaciczaka wrześnianie odskoczyli od rywali na 8:6. Chwilę później udaną kontrę dołożył Buczek, a gospodarze byli w coraz trudniejszej sytuacji (10:7). Coraz częściej popełniali błędy w ataku, a dwie czapy gości jeszcze bardziej powiększyły ich przewagę (15:9). W ataku nie do zatrzymania był Kaciczak, a spalska młodzież była coraz bardziej bezradna (18:11). W końcówce gospodarze dalej mylili się w ataku, a po akcji Cichosza-Dzygi przyjezdni zbliżali się do wygranej. Ostatecznie po zbiciu Jakuba Olszewskiego Krispol triumfował 25:14.

MVP: Kacper Ratajewski       

SMS PZPS Spała – Krispol Września 0:3
(18:25, 17:25, 14:25)

Składy zespołów:
SMS: Serafin (1), Rybak (8), Potrykus (12), Serewis (4), Urbańczyk (1), Majchrzak (8), Kubacki (libero) oraz Szpernalowski, Dróżdż (2), Przybyłek (1), Patecki (2), Jańczyk (1)
Krispol: Lipiński (1), Ratajewski (10), Laskowski (12), Cichosz-Dzyga (4), Kaciczak (12), Buczek (11), Zieliński (libero) oraz Olszewski (1), Ziółkowski (1), Tupta

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę