Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Chrobry zgodnie z planem

I liga M: Chrobry zgodnie z planem

W zaległym meczu 24. kolejki I ligi mężczyzn SMS PZPS Spała nie zdołał poprawić swojego bilansu spotkań. Uczniowie SMS-u przegrali kolejny mecz. Tym razem ulegli 0:3 Chrobremu Głogów. Dla głogowian były to cenne trzy punkty, ponieważ wciąż walczą o awans do fazy play-off. Obecnie ich strata do Lechii to tylko jeden punkt.

Od początku spotkania skuteczniejsi byli goście. Gdy zablokowany został Rybak, szybko interweniował trener SMS-u (4:8). Starania Bartłomieja Potrykusa na niewiele się zdały. Raz za razem punktował Marcin Ociepski. W kolejnych akcjach gospodarze nie ustrzegli się prostych błędów. Gdy przedłużoną akcję skończył Filip Biegun, kolejny czas wykorzystał szkoleniowiec SMS-u (9:15). Serię przy zagrywkach Ociepskiego przerwał dopiero atakiem Igor Rybak (10:17). Goście kolejną passę zaliczyli przy zagrywkach Krzysztofa Rykały. Kontratak Ociepskiego dał serię piłek setowych a drugą z nich wykorzystał Rykała.

Stanisław Dróżdż skutecznymi atakami wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Goście jednak szybko wyrównali wynik i po asie Bieguna było już 6:6. Przyjezdni coraz lepiej czytali grę rywali, ustawiając szczelne bloki. Po obu stronach siatki nie brakowało zepsutych zagrywek. Gdy w ataku pomylił się Potrykus, interweniował trener Pawlik (13:16). Zdarzały się chaotyczne akcje, dystans utrzymywał się. Ze zmiennym szczęściem atakował Aleksander Nowik. Po kontrataku Ociepskiego głogowianie mieli kolejne piłki setowe. Chrobry ponownie wykorzystał drugą z nich. Kropkę nad i postawił Ociepski.

Początek trzeciego seta był wyrównany, choć niepozbawiony błędów. Siła ofensywna SMS-u opierała się na Potrykusie (11:9). Z akcji na akcję coraz pewniej punktowali goście, gdy uaktywnił się ich blok, wyszli na prowadzenie 14:13 i o czas poprosił trener SMS-u. Serię przy zagrywkach Rykały zakończył dopiero własny błąd tego siatkarza (14:16). Gospodarze nie mieli zamiaru odpuszczać, po atakach Potrykusa i Nowika doprowadzili po raz kolejny do wyrównania (18:18). Po czasie dla trenera Walencieja pomylił się Serafin. Do końca trwała zacięta walka, ale błąd w polu zagrywki gospodarzy sprawił, że to Chrobry wygrał tego seta do 22 a cały mecz 3:0.

MVP: Marcin Ociepski

SMS PZPS Spała – Chrobry Głogów 0:3
(15:25, 21:25, 22:25)

SMS: Majchrzak (3), Serewis (1), Szpernalowski, Potrykus (12), Rybak (3), Przybyłek (5), Kubacki (libero) oraz Nowik (8), Dróżdż (7) i Serafin
Chrobry: Węgrzyn (5), Ociepski (17), Słotarski (2), Biegun (14), Tubiak (4), Rykała (12), Kałkowski (libero) oraz Januszewski (libero) i Janiszewski