Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Chrobry przegrał z Gwardią i zakończył sezon

I liga M: Chrobry przegrał z Gwardią i zakończył sezon

W swoim ostatnim meczu rundy zasadniczej Chemeko-System Gwardia Wrocław podejmowała Chrobrego Głogów. Gospodarze wygrali to spotkanie bez straty seta. Gwardziści zakończyli rundę zasadniczą na 3. miejscu. Ponieważ głogowianie nie ugrali punktów we Wrocławiu, był to dla nich ostatni mecz w sezonie. Podopieczni trenera Walencieja kończą rozgrywki na 9. lokacie.

Szybko do głosu doszli gospodarze, po bloku na Rykale odskoczyli na 9:5. Za sprawą celnych zagrań Marcina Ociepskiego goście zmniejszyli nieco dystans (10:8). Po obu stronach siatki zdarzały się błędy. Wciąż na siatce skuteczniejsi byli gospodarze, atak Łukasza Lubaczewskiego i blok na Rykale pozwoliły Gwardii odbudować przewagę i o czas poprosił trener Walenciej (16:12). Po przerwie skutecznie zaatakował Krzysztof Rykała. Chociaż z czasem goście zniwelowali dystans, nie byli w stanie odwrócić biegu seta, po chwili ponownie różnica punktowa zwiększyła się. Mimo roszad w składzie głogowianie nie byli w stanie skutecznie przeciwstawić się rywalom. Atak przez środek Mariusza Schamlewskiego zamknął seta.

Seria przy zagrywkach Bartłomieja Zawalskiego sprawiła, że gospodarze na początku drugiej odsłony prowadzili 5:1. Dopiero po czasie dla trenera Walencieja skutecznie zaatakował Patryk Napiórkowski. W kolejnych akcjach obie drużyny skuteczne akcje przeplatały z pomyłkami, dystans utrzymywał się (10:6). Z czasem sytuacja na boisku nie zmieniała się, po kolejnym skutecznym zagraniu Kamila Maruszczyka było 14:10 dla gospodarzy. Ze zmiennym szczęściem atakował Napiórkowski. W szeregach wrocławian ręki nie wstrzymywał Lubaczewski (20:12). W końcówce uaktywnił się głogowski blok. Kolejne ataki Napiórkowskiego i Filipa Bieguna oraz as Ociepskiego pozwoliły gościom obronić kilka piłek setowych, ale autorem ostatniego punktu w tym secie był Schamlewski.

Początkowo w trzeciej partii prowadzili goście, ale szybko przy zagrywkach Schemlewskiego wynik się odwrócił. Gdy przedłużoną akcję skończył Michał Godlewski, interweniował trener Chrobrego (10:7). Wciąż dobrze funkcjonował wrocławski blok. Gospodarze starali się walczyć, ale mieli problem z odrabianiem powstałych wcześniej strat. Gdy asa dołożył Tytus Nowik było już 17:13 dla Gwardii. Skutecznie punktowali wrocławscy środkowi (20:14). Goście ponownie zaliczyli zryw w końcówce, coraz lepiej czytali grę Kuźmiczonka (23:20). Atak Godlewskiego dał piłki meczowe Gwardii. Wrocławianie szybko przypieczętowali zwycięstwo blokując Napiórkowskiego.

MVP: Łukasz Lubaczewski

Chemeko-System Gwardia Wrocław – Chrobry Głogów 3:0
(25:21, 25:21, 25:20)

Gwardia: Maruszczyk (7), Lubaczewski (18), Zawalski (7), Schamlewski (10), Dervisaj (1), Godlewski (10), Chmielewski (libero) oraz Kuźmiczonek i Nowik (3)
Chrobry: Węgrzyn, Polański (5), Antosik, Ociepski (13), Biegun (9), Rykała (2) Kałkowski (libero) oraz Januszewski (libero), Napiórkowski (6), Słotarski (3) i Tubiak (6)