Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Chrobry podzielił się punktami z BAS-em

I liga M: Chrobry podzielił się punktami z BAS-em

Chrobry Głogów był blisko by przerwać niemoc i serię swoich porażek. Głogowianie przegrywali już we własnej hali z niżej notowanym BAS-em Białystok już 0:2, ale doprowadzili do tie-breaka. W nim nie zdołali jednak przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść i to białostoczanie sięgnęli po zwycięstwo. Statuetkę MVP odebrał Jędrzej Goss.

Otwarcie spotkania było zacięte, żaden z zespołów nie był w stanie zbudować wyraźnej przewagi. W kolejnych akcjach trwała niepozbawiona błędów gra na styku (11:10). Po serii asów Karola Rawiaka BAS wyszedł na prowadzenie 13:11. Dobra postawa duetu Krzysztof Rykała/Filip Biegun sprawiła, że gospodarze bez większych problemów odwrócili wynik (15:13). Goście nie mieli zamiaru odpuszczać, po chwili ponownie rezultat wyrównał się i rozgorzała zacięta walka. Dobra gra blokiem BAS-u i as Rawiaka dały im piłki setowe. Po czasie dla trenera Walencieja kropkę nad i postawił Jędrzej Goss.

Po asie Gossa BAS prowadził 4:0 w drugiej odsłonie. Chociaż gra białostoczan nie była pozbawiona błędów, dystans utrzymywał się. Gdy punktową zagrywkę dołożył Adrian Kacperkiewicz, interweniował trener Walenciej (6:10). Serię BAS-u przerwał dopiero atakiem Rykała (7:12). W dalszej fazie seta wciąż warunki na boisku dyktowali białostoczanie, gdy kontratak wykorzystał Rawiak, o drugą przerwę poprosił szkoleniowiec Chrobrego (7:14). Trener Walenciej rotował składem. Przy zagrywkach Huberta Węgrzyna gospodarze zaliczyli serię, zmniejszając dystans. Po ataku z przechodzącej piłki Macieja Polańskiego interweniował trener Andrzejewski (13:17). Gospodarze do końca walczyli o odwrócenie losów seta. Wcześniej powstała przewaga wystarczyła, by to BAS wygrał tę odsłonę. Ponownie decydujący punkt zdobył Goss.

Chociaż początkowo set układał się po myśli gości, gospodarze bez większych problemów odrobili większość strat. Przez własne błędy głogowianie nie zdołali utrzymać kontaktu punktowego z rywalami, po błędzie Ociepskiego o czas poprosił trener Walenciej (6:10). Z czasem Ociepski poprawił skuteczność w ataku, zaczął funkcjonować głogowski blok (12:13). Atakami wymieniali się Goss i Rykała (15:15). Po kontrataku Kacperkiewicza drugą przerwę wykorzystał szkoleniowiec gospodarzy (15:17). W kolejnych akcjach skutecznie punktował Goss. Celny atak Rykały i czerwona kartka dla siatkarza BAS-u sprawiły, że na tablicy wyników pojawił się remis (21:21). Końcówka seta była zacięta, ale po bloku lepsi okazali się głogowianie.

Mimo przerwy dla trenera Chrobrego BAS kontynuował serię przy zagrywkach Gossa. Pierwszy punkt dla gospodarzy padł dopiero po bloku na Kacperkiewiczu (1:6). Głogowianie szybko ruszyli do odrabiania strat. Siatkarze z Białegostoku nie ustrzegli się pomyłek, szczególnie w polu zagrywki. Po ataku z przechodzącej piłki Polańskiego wynik wyrównał się (10:10). W dalszej fazie seta trwała niepozbawiona błędów gra punkt za punkt. Wynik wciąż pozostawał na styku. Po ataku Szmata zespoły weszły w decydującą fazę seta przy stanie 20:20. Gdy swoje zagranie skończył Goss, BAS miał piłkę setową. Atak Bieguna doprowadził do gry na przewagi, którą Chrobry wygrał po ataku Rykały.

Po bloku na Gossie gospodarze prowadzili 4:1. BAS szybko zniwelował dystans, gdy asa posłał Turski (5:4). Inicjatywę zaczęli przejmować białostoczanie, as Kacperkiewicza i kontratak Karola Rawiaka sprawiły, że to goście mieli punkt przewagi podczas zmiany stron. W kolejnych akcjach na siatce zaczęli górować goście, po bloku na Rykale interweniował jeszcze trener Walenciej (9:12). W dalszej fazie seta gospodarze zdobywali głównie punkty po błędach rywali. Atak Rawiaka i błąd Polańskiego dały ostatnie punkty siatkarzom BAS-u.

MVP: Jędrzej Goss

Chrobry Głogów – BAS Białystok 2:3
(22:25, 21:25, 25:23, 26:24 12:15)

Chrobry: Węgrzyn (9), Polański (10), Antosik (3), Lisicki (7), Biegun (13), Rykała (22), Januszewski (libero) oraz Kałkowski (libero), Napiórkowski (1), Ociepski (8), Janiszewski (1), Słotarski i Tubiak
BAS: Rawiak (20), Turski (14), Goss (28), Witkoś (2), Kacperkiewicz (10), Szmat (9), Ostaszewski (libero) oraz Janikowski (1)